Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Kasya 16:36, 10 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Gosiek33 napisał(a)


Kasiu, specjalnie dla Ciebie, do tej pory nigdy tak zdrowo nie wyglądały te pachnące rodki





U mnie tez teraz kwitna, ale kwiaty bardziej luźne niż zwykle i przez to mniej efektowne
A mój sniegowiec nic
Masz takie ścieżki jak ja tylko 10x szersze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magara 23:31, 10 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Zachwycam się kwitnieniem dereni I wszystkim innym u Ciebie też
P.S. Koniczyna w trawniku podobno dobra jest, ja sobie chwalę, szczególnie jak susza jest

Gosia, co to jest to niebieskie na ostatnim zdjęciu? Przetacznik?
Wy wszystkie macie inną porę roku niż ja, dlatego chyba mam problem z rozpoznawaniem roślin
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 11:11, 11 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gosiek33 napisał(a)
Ostatnio chodziłam po trawniku Brzozowej...
oglądam na zdjęciach inne

u mnie koniczyna




A wiesz, że moje serce mi mówi, że trawnik powinien być właśnie taki jak u Ciebie? Bo wtedy on jest właśnie naturalny, przyjazny. Tylko ciągle z tym sercem wygrywa moje zamiłowanie do porządku. Ale kiedyś będę miała z koniczyną, bo taki jest najlepszy
Zdjęcia robisz po prostu mistrzowskie. Jest w nich tajemniczość, dyskretny urok, no magia, choć nie lubię tego słowaMasz zresztą tyle cudnych okazów, że dobrze, że masz taki talent.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
violaskom 12:14, 12 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosia znam Twój ogród, często oglądam zdjęcia, chociaż nie zawsze pozostawiam po sobie ślad. Dzisiaj dopiero odkryłam jaką masz gęstą ścianę zieleni. Nie sądziłam, że tych drzew jest takie bogactwo, albo z roku na rok stają się większe i gęściejsze. Wygląda to imponująco. Zachwycają mnie te fotki robione w większej perspektywy, one pokazują piękno całego ogrodu. Oczywiście same zdjęcia robisz po mistrzowsku. Na różaneczniki patrzę z zazdrością. Piękne kolory, odmiany i takie zdrowe. Moje ledwie żyją, zdziwiona byłam, że miały chociaż parę kwiatów. A i jeszcze kukliki. Zawsze podziwiałam te pomarańczowe, wysokie, ale te żółte na tle bordowych liści wyglądają cudnie. Ja od paru sezonów zakochana jestem w pełniku Golden Queen. Porobiłam dużo sadzonek i jak byś chciała, to chętnie się podzielę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 12:45, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Magara napisał(a)
Zachwycam się kwitnieniem dereni I wszystkim innym u Ciebie też
P.S. Koniczyna w trawniku podobno dobra jest, ja sobie chwalę, szczególnie jak susza jest

Gosia, co to jest to niebieskie na ostatnim zdjęciu? Przetacznik?
Wy wszystkie macie inną porę roku niż ja, dlatego chyba mam problem z rozpoznawaniem roślin


Derenie dają popis w tym roku

To niebieskie, tak to coś z rodziny przetaczników, nieustannie zapominam

już znalazłam - przetacznik pagórkowy - Veronica teucrium 'Knallblau'




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:48, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A wiesz, że moje serce mi mówi, że trawnik powinien być właśnie taki jak u Ciebie? Bo wtedy on jest właśnie naturalny, przyjazny. Tylko ciągle z tym sercem wygrywa moje zamiłowanie do porządku. Ale kiedyś będę miała z koniczyną, bo taki jest najlepszy
Zdjęcia robisz po prostu mistrzowskie. Jest w nich tajemniczość, dyskretny urok, no magia, choć nie lubię tego słowaMasz zresztą tyle cudnych okazów, że dobrze, że masz taki talent.



Dawno nie chodziłam po takim dywanie jak u Ciebie, może z czasem wysieje się i u Ciebie koniczyna

Przydałyby się umiejętności magiczne





a to malutka koniczynka, której coraz więcej mam w rabatach i na szczęście na trawniku też

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:55, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
violaskom napisał(a)
Gosia znam Twój ogród, często oglądam zdjęcia, chociaż nie zawsze pozostawiam po sobie ślad. Dzisiaj dopiero odkryłam jaką masz gęstą ścianę zieleni. Nie sądziłam, że tych drzew jest takie bogactwo, albo z roku na rok stają się większe i gęściejsze. Wygląda to imponująco. Zachwycają mnie te fotki robione w większej perspektywy, one pokazują piękno całego ogrodu. Oczywiście same zdjęcia robisz po mistrzowsku. Na różaneczniki patrzę z zazdrością. Piękne kolory, odmiany i takie zdrowe. Moje ledwie żyją, zdziwiona byłam, że miały chociaż parę kwiatów. A i jeszcze kukliki. Zawsze podziwiałam te pomarańczowe, wysokie, ale te żółte na tle bordowych liści wyglądają cudnie. Ja od paru sezonów zakochana jestem w pełniku Golden Queen. Porobiłam dużo sadzonek i jak byś chciała, to chętnie się podzielę.



Nie pogardzę tym pełnikiem, widziałam to cudo u Ciebie w ogrodzie Piszą, że potrzebuje wilgotnego podłoża, jak radzi sobie u Ciebie w środku rabaty i to w pobliżu szałwii?

Z roku na rok różne siewki na sąsiednich działkach rosną coraz wyższe. Nikt się tym nie zajmuje a u mnie nasadzenia nastawione na słońce zaczynają cierpieć





rododendrony i azalie szaleją w tym roku zupełnie bez pomocy... taki klimat w tym roku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 13:05, 13 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiek33 napisał(a)


Goś, to przetacznik kłosowy Knallblau. Takiego samego odkryłam u siebie w weekend. Nie pamiętałam że kupiłam, tym bardziej gdzie sadziłam. Zaskoczyła mnie ta ciemna, niebieska plama pod wieczornikami Wiosną omal nie wypieliłam bo myślałam że jakaś pokrzywa

Pięknie kwitną derenie, doczekałaś się
Bardzo podoba mi się też połączenie amsonii z paprociami.
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 13:58, 13 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Przetacznik ząbkowany Knallblau
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 13:59, 13 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pagórkowaty ma trochę luźniejsze kwiatostany. Mogę zrobić fotki porównawcze, bo mam od tego roku oba

Jestem upierdliwa i drążąca - pagórkowaty jest podgatunkiem ząbkowanego
Przetacznik ząbkowany Veronica austriaca 'Knallblau'
Przetacznik pagórkowy Veronica teucrium np. Royal Blue
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies