Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 14:18, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Goś, to przetacznik kłosowy Knallblau. Takiego samego odkryłam u siebie w weekend. Nie pamiętałam że kupiłam, tym bardziej gdzie sadziłam. Zaskoczyła mnie ta ciemna, niebieska plama pod wieczornikami Wiosną omal nie wypieliłam bo myślałam że jakaś pokrzywa

Pięknie kwitną derenie, doczekałaś się
Bardzo podoba mi się też połączenie amsonii z paprociami.



Właśnie, już znalazłam nazwę ale im więcej razy podpisany będzie tym bardziej mi nie zginie???

Pokrzywa, wiesz ile takich pokrzyw u mnie rośnie, ciągle delikatnie macam - bezpieczne czy nie głównie kłosowce, jasnoty różne


Ciągle ten mikro kącik z paprociami, hostami i amsonią oglądam i myślę jakby to powiększyć. Paprocie już się nie mieszczą, jedne w drugie włażą, za moment dzwonki część połkną.
Przesadzasz paprocie, takie kopane z rabatki? Kiedy?
Amsonia się wysiała ale chyba z dziesięć lat trzeba by siewki zakwitły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:21, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Pagórkowaty ma trochę luźniejsze kwiatostany. Mogę zrobić fotki porównawcze, bo mam od tego roku oba

Jestem upierdliwa i drążąca - pagórkowaty jest podgatunkiem ząbkowanego
Przetacznik ząbkowany Veronica austriaca 'Knallblau'
Przetacznik pagórkowy Veronica teucrium np. Royal Blue



Pamiętam, że kiedyś cała dyskusja się o nim wywiązała - Anda podpisała swojego jako pagórkowy Knallblau

Jak możesz wstaw takie porównanie, może będzie wszystkich zainteresowanym łatwiej na przyszłość rozpoznanie zrobić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 14:28, 13 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
tulucy napisał(a)
Przetacznik ząbkowany Knallblau


A to widzisz, miałam źle podpisane, nie sprawdzałam w necie. Zresztą nie pamiętam kiedy go kupiłam, pewnie jakiś zryw niezaplanowany.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:34, 13 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gosiek33 napisał(a)



Właśnie, już znalazłam nazwę ale im więcej razy podpisany będzie tym bardziej mi nie zginie???

Pokrzywa, wiesz ile takich pokrzyw u mnie rośnie, ciągle delikatnie macam - bezpieczne czy nie głównie kłosowce, jasnoty różne


Ciągle ten mikro kącik z paprociami, hostami i amsonią oglądam i myślę jakby to powiększyć. Paprocie już się nie mieszczą, jedne w drugie włażą, za moment dzwonki część połkną.
Przesadzasz paprocie, takie kopane z rabatki? Kiedy?
Amsonia się wysiała ale chyba z dziesięć lat trzeba by siewki zakwitły


Za długo posta pisałam, nie zauważyłam że podpisałaś

Paprocie przesadzam kiedy mi wygodnie. Właśnie planuję trzy przenieść. Choć doświadczenie mam mizerne, bo dopiero zaczynam z paprociami. Generalnie mam plan żeby przesadzanie zakończyć z czerwcem. Potem już tylko podziwiać i planować przyszły rok. Czuję się już mocno zmęczona i przepracowana. Nie chcę żeby mi ogród obrzydł jak w zeszłym roku, gdy stanowczo przesadziłam z zakresem prac.
Musisz przyjechać, nie poznasz ogrodu, bo wiadomo że na żywo to nie to samo co zdjęcia.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 17:06, 13 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Może się odważę, próbuję się na to zdobyć chyba już ze dwa lata?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Brzozowadzie... 18:11, 13 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Paprocie przesadzałam wczoraj Dziś stoją pięknie jakby zawsze tam rosły, gdzie je przeniosłam.
Ta mała koniczynka rzeczywiście urocza.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 23:18, 13 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Gosiek33 napisał(a)

przetacznik pagórkowy - Veronica teucrium 'Knallblau'


Gosia, dzięki Ale widzę, że spór jest czy ona pagórkowy, kłosowaty czy ząbkowany
Jaki by nie był - ładny Zapisałam z podkreśleniem, że "knallblau"
Czy on w takich warunkach w stylu słońce po południu dałby radę?
Mam takie miejsce gdzie mam jakiegoś zwyklaka niebieskiego ale strasznie się pokłada i mnie denerwuje, myślę o wymianie.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agania 17:55, 16 cze 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)
Wieczorem zobaczyłam niespodziankę - Buckeye Belle (?)




inne peonie jeszcze w pąkach, coral charm w tym roku bez pąków nawet

Pięknie oddałaś jej urodę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 18:45, 16 cze 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)

Uwielbiam ten widok
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gruszka_na_w... 14:12, 18 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dołączam się do zachwytów Agani nad szerokimi planami. Cudownie to wygląda.
Mam u siebie kilka siewek amsonii, ale czekanie 10 lat na kwitnienie mnie przerasta.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies