Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 09:21, 22 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U siebie tę żółtą koniczynkę staram się z trawnika wyrywać. Ona korzeni się głównie w jednym miejscu i łatwo ten korzeń podważyć. Gorzej jest z białą koniczyna. jej się już nie pozbędę. Rozłazi się odnogami, które się korzenią.
Przetacznikowce są cudne!


Trawnika nie koszę zbyt często i wolę zdecydowanie taki wygląd niż siwy jastrzębiec kosmaczek, krwawnik, babka zwyczajna. Nawet największe utrapienie turzyca rozłogowa jest mniej widoczna
I nijak mojego zielonego nazywać trawnikiem nie powinnam Szczególnie jak patrzę na Twoje kanciki!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:43, 22 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
czarnuszka



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:54, 22 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Souvenir du Docteur Jamain




Augusta Luise





Munstead Wood w pąku



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:59, 22 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ghislaine de Feligonde





podkładka do Tea Clipper mocno wabiąca pszczoły

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 10:01, 22 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Wydaje mi się, że Sarah Bernhardt tak po prostu ma, tzn ciężkie, pokładające się kwiaty. Tak mi się z różnych ogrodów kojarzy.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 12:48, 22 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Sporą kolekcję piwonii uzbierałaś. Jest na czym oko zawiesić.
Doktorka( Souvenir du dr Jamain), który róśł na studziennej i każdego roku łapał rdze, przesadziłam rok temu na bardziej słoneczne stanowisko. Zmężniał, zdrowy jest jak ryba i kwitnie wspaniale. On ma niesamowite kwiaty. Jak aksamit. Żadna inna moja róża nie ma takich eleganckich kwiatów.
Kanciki na glinie utrzymują się dość długo. Wyrywam tę koniczynę, bo wciąż jeszcze mam więcej trawy niż chwastów. Ale nie mam złudzeń, że potrwa to długo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
violaskom 21:56, 22 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Na Souvenir du dr Jamain mam ochotę od dawna ale on chyba nie powtarza kwitnienia? Piszesz u mnie, że La Villa Cotta słabo Ci kwitnie. Daj jej szansę. Musi zbudować solidny krzak i czasami trzeba na to poczekać parę sezonów. W każdym bądź razie nie pozbywaj się jej, bo to jedna z lepszych róż. Ja tak jeszcze w ubiegłym roku chciałam pozbyć się Herzogin Christiana. Uważałam że jest przereklamowana , ale w tym roku widzę, że nabiera masy i to bardzo dobra i ładna róża. Natomiast dalej pomstuję na Novalis i Kiss Me Kate.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 23:02, 22 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Souvenir du dr Jamain też za mną chodzi a do tego Novalis. Viola, dlaczego ta róża Cię denerwuje?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosiek33 09:51, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
dzwonek poszarskiego i nie tylko


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:57, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
szałwie


biała - kiedyś, gdzieś kupiłam jedną sadzonkę i tak sobie trwa w półcieniu i co roku cieszy oko





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies