Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:00, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
antracyt napisał(a)
Wydaje mi się, że Sarah Bernhardt tak po prostu ma, tzn ciężkie, pokładające się kwiaty. Tak mi się z różnych ogrodów kojarzy.


Też tak myślę, ale widziałam że część ogrodników sobie jakoś radziła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 10:01, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiek33 napisał(a)



Gosia, no talent niesamowity masz do fotografii
Bajeczne ujęcia. Chyba przestanę fotki robić bo wstyd. Dobrze że twoje zobaczyłam już po wrzuceniu swoich bo bym się w sobie zamknęła.

i dziękuję bardzo za pierwiosnki odebrałam od Ani jak wracałam z wycieczki Ale ich dużo. CMOK
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 10:02, 23 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
antracyt napisał(a)
Souvenir du dr Jamain też za mną chodzi a do tego Novalis. Viola, dlaczego ta róża Cię denerwuje?


Hmm... ja się z różami nie certolę, nie kopczykuję, nie cuduję i z moich obserwacji Novalis to róża o chyba najmocniejszych nerwach. Kwitnie w cieniu, bezproblemowa całkowicie.
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 10:05, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Sporą kolekcję piwonii uzbierałaś. Jest na czym oko zawiesić.
Doktorka( Souvenir du dr Jamain), który róśł na studziennej i każdego roku łapał rdze, przesadziłam rok temu na bardziej słoneczne stanowisko. Zmężniał, zdrowy jest jak ryba i kwitnie wspaniale. On ma niesamowite kwiaty. Jak aksamit. Żadna inna moja róża nie ma takich eleganckich kwiatów.
Kanciki na glinie utrzymują się dość długo. Wyrywam tę koniczynę, bo wciąż jeszcze mam więcej trawy niż chwastów. Ale nie mam złudzeń, że potrwa to długo.



Jak ten ogród stanowił trawnik z perzu i innych dobrodziejstw zielonych najpiękniejszymi akcentami były dla mnie krzaki peoni - zapach, pokrój i liście zdobiące do jesieni... tak mi z tego sentymentu zostało i upchnęłam ich trochę w rabacie


Doctorek rósł w cieniu przy ścianie domu ale bardzo był biedny, przesadziłam go jakiś czas przy płocie w półcieniu i dopiero pierwszy raz zakwitł - cieszy oczy i pachnie Zdrowy ale w tym roku skoczek (?) pożera mi część róż. Nie mogę zdobyć się na opryski


doszczętnie zeżarta glauca





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 10:08, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiek33 napisał(a)


i to ujęcie muszę zacytować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:10, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiek33 napisał(a)



Doctorek rósł w cieniu przy ścianie domu ale bardzo był biedny, przesadziłam go jakiś czas przy płocie w półcieniu i dopiero pierwszy raz zakwitł - cieszy oczy i pachnie Zdrowy ale w tym roku skoczek (?) pożera mi część róż. Nie mogę zdobyć się na opryski




Twój Doktorek jak Feligonde u mnie. Twoja cudna a moja męczy się pod murem. Chyba przesadzę żeby się cieszyć choć odrobiną kwiecia. Lepszy półcień niż mur
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 10:12, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
violaskom napisał(a)
Na Souvenir du dr Jamain mam ochotę od dawna ale on chyba nie powtarza kwitnienia? Piszesz u mnie, że La Villa Cotta słabo Ci kwitnie. Daj jej szansę. Musi zbudować solidny krzak i czasami trzeba na to poczekać parę sezonów. W każdym bądź razie nie pozbywaj się jej, bo to jedna z lepszych róż. Ja tak jeszcze w ubiegłym roku chciałam pozbyć się Herzogin Christiana. Uważałam że jest przereklamowana , ale w tym roku widzę, że nabiera masy i to bardzo dobra i ładna róża. Natomiast dalej pomstuję na Novalis i Kiss Me Kate.



Powtarza, woli rosnąć w półcieniu - kwiaty lepiej się wybarwiają


La Villa Cotty nie mam zamiaru się pozbyć. To moja ulubiona róża tylko mi żal, że tak słabo u mnie kwitnie - i zapach i kolor i kształt kwiatu!


Tych innych nie znam.

Po latach wyciągnęłam spod wiśni pierwszą moją różyczkę - William Shakespeare 2000. Wsadziłam do donicy a ona zakwitła i kolejne pąki ma
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:15, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Gosia, no talent niesamowity masz do fotografii
Bajeczne ujęcia. Chyba przestanę fotki robić bo wstyd. Dobrze że twoje zobaczyłam już po wrzuceniu swoich bo bym się w sobie zamknęła.

i dziękuję bardzo za pierwiosnki odebrałam od Ani jak wracałam z wycieczki Ale ich dużo. CMOK



to tylko jedna kępka, szkoda, że czerwone Ci nie pasują bo tych narobiło mi się kilka takich wielkich


Takie zdjęcie wyszło samo - ciężkie kwiaty Sarah Bernhardt nie dały się inaczej cyknąć.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:17, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Twój Doktorek jak Feligonde u mnie. Twoja cudna a moja męczy się pod murem. Chyba przesadzę żeby się cieszyć choć odrobiną kwiecia. Lepszy półcień niż mur



Feligonde dwa lata temu wiosną mocno ucierpiała. Po przycięciu dopiero się odbudowuje, ale w tym roku przynajmniej znowu ładnie kwitnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:07, 23 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Cypryśnik błotny - w 2017




i dziś


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies