Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gruszka_na_w... 14:40, 23 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ten cypryśnik błotny rzeczywiście dał do wiwatu. A takie chucherko było.
Bardzo ładne obeliski dostrzegłam.
Moja Veilchenblau eksmitowana do sąsiadki, dała u niej popis. Ma się tam gdzie rozbujać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 23:15, 24 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Dla ludzi o mocnych nerwach - obejrzałam dopiero połowę ale jestem bardzo przygnębiona

na kanale ARTE - insektycydy nie wiem jak długo będzie dostępny do zobaczenia, bo czasem szybko znika
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 08:54, 25 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Naprawdę przerażające...
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 22:34, 29 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiu, tych przygnębiających tematów zebrałby się pokaźny zestaw. Trzeba robić to, co jest w naszym zasięgu i na miarę naszych możliwości. Sadzić rośliny miododajne, przyjazne bzykom, zapewnić im wodę i bardzo rozważnie używać chemii w ogrodzie. Całego świata nie zmienimy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 08:53, 30 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Obejrzałam kawałek. Ehhh. Muszę dokończyć ten ostatni hotelik dla owadów.
W ramach współdziałania w pojemnikach z wodą porozkładałam trzcinki suche, żeby bzyczące miały na czym siadać i napić się wody. Ustawiłam w ubiegłym tygodniu parę wiader pełnych wody po całym ogrodzie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 12:16, 30 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Tu głównie chodzi o potępienie nikonitoidów wprowadzanych do gleby na zupę i jarzynę


Nigdy nie miałam tylu ważek na działce, trochę pszczół, murarek, własnego chowu trzmiele. Motyli jak na lekarstwo. Na palcach jednej ręki mogę policzyć paziowate
Biedronek też tylko kilka sztuk. W koło brak pól uprawnych i ogródków do oprysków.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:26, 30 cze 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
I trawnik z koniczyny, nawet tej białej bardzo mi teraz pasuje. Nie dość, że bzyków sporo to jeszcze jest chłodny i zielony. Kolejne rośliny szykują się do kwitnienia. Tak gdzie została jedynie trawa zaczyna się jak co roku, wysuszony plac

Mam niezłe poletko doświadczalne
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 12:30, 30 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
U mnie też w tym roku motyli mało. Trawnik u mnie bardzo wysuszony ale oszczędzam wodę i na trawnik nie leję.



____________________
Viola Ogród kwiatowy
Alija 14:44, 30 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Gosiek33 napisał(a)
Wieczorem zobaczyłam niespodziankę - Buckeye Belle (?)




inne peonie jeszcze w pąkach, coral charm w tym roku bez pąków nawet


Gosia, jakie Ty cuda pokazujesz. Wspaniałe rośliny i wspaniałe kompozycje, no i te fotki, mistrzowskie po prostu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gosiek33 10:16, 02 lip 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Corsage

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies