Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:52, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na liściach są ślady żerowania opuchlaków.
Rodki się płytko korzenią- jeśli ziemia była zmarznięta, to mógł mieć kłopoty z pobieraniem wody. Pąki kwiatowe są uschnięte (przemrożone?)- może rośnie na drodze zimnego , wysuszającego wiatru. Spróbuj go jeszcze uratować. Podlej solidnie, a dolistnie zrób mu oprysk z chelatu żelaza i florovitu dla kwaśnolubnych. Sprawdź, czy korzenie są dobrze wyściółkowane.

Znalazłam informacje o suszy fizjologicznej różaneczników.
Różaneczniki należy obficie podlewać przez cały rok. Nie można żałować wody - powinna się dostać do głębiej położonych warstw korzeni. Bardzo ważne jest także podlewanie w okresie późnojesiennym oraz zimowym. Ograniczy to „zniszczenia” powstałe na wskutek wspomnianej wcześniej suszy fizjologicznej. Zabieg powinno się wykonywać w umiarkowanie ciepłe, bezmroźne dni. Częstotliwość zależy od potrzeb (warunków pogodowych danej zimy), zwykle jednak zaleca się kilkukrotne wykonanie zabiegu. Newralgicznym momentem jest szczególnie styczeń i luty.


Tam mam 5 takich samych rodków, ta zima była niby łagodniejsza niż poprzednia (tfu, tfu na psa urok) i od ubiegłego roku nic tam się nie zmieniło. Podlałam wszystkie rh dużą ilością wody i dopiero wtedy zobaczyłam w jakim jest stanie. Od czasu wlania w niego 4 wiader wody ani drgnął. Mam go wykopać i korzenie obejrzeć? Żelazem nie zaszkodzi potraktować wszystkich. Wszystkie rosną pod sosnami i w nogach mają igły i szyszki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:53, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zawitka napisał(a)
Dobrze radzi Hania daj mu żelaza na liście i korzenie zobacz czy nie podgryzły mu korzeni robaczki i podlewaj może da radę bo szkoda .Ja też mam takiego z którym walczę od jesieni ale jakoś odbija .zimą też podlewałam je bo było sucho.Powodzenia obrze że jesteś


Masz już trochę kfffiotków u siebie .



Halinko miło Cię widzieć. U Ciebie roślinki mają cieplej. Widziałam derenia - cudo
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 13:17, 11 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
pomacham tylko. Mam nadzieje Gosiu, ze wszystko u Ciebie w porzadku
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:30, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TARcia się znalazła
dziękuję, pomalutku do przodu, byle w końcu wiosna przyszła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 13:46, 11 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiu nie jest dobrze , może byc po suszy fizjologicznej ale prędzej to fytoftoroza. Podlej go porządnie i opryskaj Previcur Energy lub Fytostop ( tego drugiego nie stosowałam więc nie wiem jaka skutecznosc)potem opryskaj kilka razy z kilkudniowymi przerwami mieszanką nawozów dolistnych . Obawiam sie jednak że to nic nie pomoże i ze to fytoftoroza zaawansowana.Jeśli zauważysz że te zabiegi nic nie daja to wykop , wymień ziemie i nie sadz w tym miejscu przez jakis czas rh a krzak i ziemię spal albo wyrzuc do śmieci zeby się choroba nie roznosiła.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 16:30, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Upss podejrzewam w takim razie najgorsze. W sasiedztwie miałam porażony mały krzaczek. Podlewałam kilka razy, w końcu poddałam się, wykopałam i spaliłam go. Tego zatem wyawalę ale jak ustrzec inne rodki w tym miejscu? Profilaktycznie je opryskać previcurem?
Bardzo dziękuję za podpowiedź
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:43, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak dobrze poszukać to coś można znaleźć

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Magleska 16:50, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Gosia wiosna pcha Ci się do ogrodu …..u mnie zimno i wieje tak ,że strach z domu wyjść ….wróciłam z pracy ...i pod kocyk
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 17:45, 11 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
U mnie nie lepiej ale coś udało mi się znaleźć.
Cieplutko się trzymaj
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 18:20, 11 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
OOO Gosia się przebudziła wiosennie i widać oznaki wiosny
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies