Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 13:45, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)
Szafirki piękne zdobyłas a kwitnące żonkile ...już?


Bogdziu mam kilka odmian żonkili ale na razie tylko te jedne w pełnym rozkwicie.

Błękity uwielbiam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:48, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Tez mam te szafirki. Nie sa tak ekspansywne jak zwykle, ktore co roku musze redukowac. Wkurzaja mnie, bo cebulki pojawiaja sie nawet kilkanascie metrow od roslin matecznych.


Jesienią zainwestowałam w szafirki szerokolistne, ciemno niebieskie, tyle, że wyszły na razie listki 3 sztuk. Wiele szafirków ciepłą jesienią i zimą jest zielona, potem nie zawsze mają siłę kwitnąć. Te lazury nowy nabytek, jeszcze nie wiem czy będą się mnożyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:49, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)


A na tej focie po prostu coś przepięknego - takie szlachetne


Szkoda, że ta wyglądają tylko na zdjęciu, w realu nie mają tła odpowiedniego by dobrze się prezentowały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:51, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Drimeth napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie, Gosiu.
Ciemierniki bardzo ładne. U mnie w tym roku białe zdecydowanie ładniejsze niż bordowe. Za to cuchnący jak zwykle niezawodny.

Nie martw się pogromem na trawniku. U mnie też to tak wygląda. Za to za kilka tygodni będzie piękna murawa.
Pozdrawiam



Pocieszaj mnie, na razie z sił opadłam i dalej nie walczę. Teraz chyba areacja i nawóz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:52, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


dobrze mowisz, po wertykulacji i wygrabieniu tak samo wygladalo a po tygodniu zieloniutki trawnik mamy ja to nawet sobie mysle czy nie robic w roku 2 wertykulacji i jednej aeracji. zobaczymy jakie bedzie lato, na razie susza i to ogromna



TARciu u mnie niby też susza ale jak powyrywało to co martwe to pod spodem jakby mokra gleba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:53, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
jej, jak ja bym chciala w ogrodzie miec takie tabliczki. ale to niewykonalne, dla bialasow to super frajda i najlepsza zabawa jak moga wyciagnac i uciec z nia w paszczy. zostaje mi cwiczyc pamiec


Psica nie wyciąga tabliczek ale ptaki i owszem wygrzebują i potem nie zawsze wiem do czego dana tabliczka była przypisana
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Drimeth 14:06, 02 kwi 2019


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Gosiek33 napisał(a)



Pocieszaj mnie, na razie z sił opadłam i dalej nie walczę. Teraz chyba areacja i nawóz?

Jak najbardziej. Ale z nawożeniem wstrzymałabym się jeszcze przynajmniej do połowy kwietnia.
TAR 14:10, 02 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
my nawieziemy kiedy deszcze beda zapowiadac, zawsze to lepiej. aeracje planujemy w czerwcu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 15:08, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Drimeth napisał(a)

Jak najbardziej. Ale z nawożeniem wstrzymałabym się jeszcze przynajmniej do połowy kwietnia.



No tak, wytrzymam jeszcze trochę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:09, 02 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
my nawieziemy kiedy deszcze beda zapowiadac, zawsze to lepiej. aeracje planujemy w czerwcu



dlaczego dopiero w czerwcu? Myślałam, że wertykulację z areacją robi się jedno po drugim?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies