Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

anka_ 16:57, 28 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Łucjo rozwiązałaś zagadkę nad którą głowiłam się od lat...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
inka74 17:30, 28 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Gosiek33 napisał(a)

i ciemierniki teraz oczy cieszą
ten jest boski!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 19:17, 28 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na forum budowlanym były gorące dyskusje o dzięciołach. Ten na latarni to pikuś. Bywają takie walące w ścianę domu dewastujące styropian. Czytałam opowieść leśniczego mieszkającego w leśniczówce gdzie dzięcioł uwziął się na słup (?) mając w koło pełno dorodnych drzew. Padło wtedy stwierdzenie, że najlepszy samiec to ten, który potrafi najgłośniejszym dźwiękiem samicę zwabić

Ogólnie dzięcioły są kłótliwe i wredne. Spikną się tylko byle młode wychować a co przy tym się napyskują... tak mniej więcej Simona Kossak je opisuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 19:32, 28 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiek33 napisał(a)
najlepszy samiec to ten, który potrafi najgłośniejszym dźwiękiem samicę zwabić

Ogólnie dzięcioły są kłótliwe i wredne. Spikną się tylko byle młode wychować a co przy tym się napyskują...


o sporej liczbie ludzi chyba też można tak powiedzieć
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 20:00, 28 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nieeee, noooo ciemierniki to masz absolutnie odjazdowe
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 20:08, 28 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Udało Ci się zrobić zdjęcie temu strzyzykowi?
Ciemierniki pikne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Bogdzia 20:33, 28 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ciemierniki pierwsza klasa, śliczne a dziecioły samicom chcą imponowac wiec walą w co sie da , próbują gdzie najlepszy dźwięk.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
TAR 20:48, 28 mar 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Gosiek33 napisał(a)
Na forum budowlanym były gorące dyskusje o dzięciołach. Ten na latarni to pikuś. Bywają takie walące w ścianę domu dewastujące styropian. Czytałam opowieść leśniczego mieszkającego w leśniczówce gdzie dzięcioł uwziął się na słup (?) mając w koło pełno dorodnych drzew. Padło wtedy stwierdzenie, że najlepszy samiec to ten, który potrafi najgłośniejszym dźwiękiem samicę zwabić

Ogólnie dzięcioły są kłótliwe i wredne. Spikną się tylko byle młode wychować a co przy tym się napyskują... tak mniej więcej Simona Kossak je opisuje


u mnie ta sama parka (tak obstawiam) juz 3 rok meczy martwe drzewo trafione piorunem, a stuka bardzo zawziecie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anabell 20:48, 28 mar 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gosiu!
o dzięciołach ciekawie piszesz.

cudny ciemiernik.
Dziś dojrzałam u mnie ciemne też zakwitły, zastanawiałam się jak im zrobić zdjęcie, kwiatki wiszą w dół, dałam spokój nie będę leżeć na ziemi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gruszka_na_w... 21:07, 28 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gosiek33 napisał(a)


Ogólnie dzięcioły są kłótliwe i wredne. Spikną się tylko byle młode wychować a co przy tym się napyskują... tak mniej więcej Simona Kossak je opisuje


Uwielbiam przyrodnicze opowiastki Simony.
Bardzo spodobała mi się też książka biograficzna o niej. Niesamowita kobieta. Czytałaś?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies