Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:15, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)


Normalnie nigdy bym Hani o taką nerwowość nie podejrzewała


Gosiu ten przetacznik podzielę jakoś, tylko po kwitnieniu, jak go będę przycinać



Opss, już nie, właśnie przy porannym obchodzie ogrodu znalazłam kępę. Zupełnie zapomniałam, że go przesadziłam i zniknął mi z oczu


to on prawda?



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:26, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April specjalnie dla Ciebie w temacie Bożykwiata - to wielosił błękitny przesadzony jesienią na inne miejsce. Ogólnie później wielosiły zaczynają kwitnąć mi na nowym miejscu








w 2017 tak wyglądał





nawet teraz nie mogę porównać w jakim ph rósł w ubiegłym roku, bo wszystko tam przekotłowałam


a to inna odmiana, i ta nieco zachowała błękit




Przed laty posadziłam kilka kepek rozwarów ciemno niebieskich i jeden lekko różowy. Co najmniej 3 rok wszystkie są białe (mają tylko takie lekkie muśnięcie niebieskiego w środku



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:43, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Pod wrażeniem wczorajszej wizyty u Ani Kwartet wstawiam kilka moich notatek.

Bardzo dziękuję za podpowiedzi


Klon palmowy Sango Kaku





nieustająco się nim zachwycam


Kasiu_CS pozwolisz, że przekopiuję

Kasia_CS napisał(a)






choina kanadyjska to Gentsch White

a bodziszek przyciągający mój wzrok to Bodziszek Blue Sunrise, kwitnie na niebiesko


Za nazwę bodziszka dziękuję, w końcu zapisuję sobie, czytam, że kiepsko się mnoży trzeba czasu. Najbardziej podoba mi się w takim liściastym stadium.

Floks wysoki kanadyjski to phlox divaricata kwitnie do czerwca, a potem to już wiechowate



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 12:56, 19 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu ja z kolei po dzisiejszym obchodzie mam wrażenie, że ten limonkowy to jeszcze jakiś inny, bo ząbkowany już mi się gdzie indziej zbiera do kwitnienia, i nieco ciemniejszy jest
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 13:17, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Gosiu ja z kolei po dzisiejszym obchodzie mam wrażenie, że ten limonkowy to jeszcze jakiś inny, bo ząbkowany już mi się gdzie indziej zbiera do kwitnienia, i nieco ciemniejszy jest



jeśli się okaże inny to chętnie poczekam, mam słabość do wszelkich ożanek przetaczniowych i przetaczników ożankowych czy też przetaczników ząbkowanych jakby się nie nazywały
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 13:42, 19 maj 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gosiek33 napisał(a)
April specjalnie dla Ciebie w temacie Bożykwiata - to wielosił błękitny przesadzony jesienią na inne miejsce. Ogólnie później wielosiły zaczynają kwitnąć mi na nowym miejscu


nawet teraz nie mogę porównać w jakim ph rósł w ubiegłym roku, bo wszystko tam przekotłowałam






Gosiu, bardzo dziękuję. Trochę mnie początkowo wnerwił ten odmieniec ale w rezultacie jestem zadowolona. Na chwilę obecną jest na tej rabacie biało zielono, bardziej elegancko. Jak zakwitną róże, to z bożykwiata i tak zostanie tylko wspomnienie, więc nie musi być różowy.
Inna sprawa, że te intensywnie różowe też obłędnie mi się podobają i jestem pewna że jak spotkam to dokupię. W inne miejsce.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 17:12, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Red Jack się stara, ale coś bardzo niedobrego dzieje się z tymi rodkami u mnie. Pomimo kilkakrotnego oprysku miksture Bogdzi niewiele poprawiłą się kondycja liści. Chyba powinnam wszystkie wykopać i posadzić ponownie?












____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:16, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119



Białobok








____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:30, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Niektórzy mają w doniczkach koty











____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:01, 19 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
O białoboku kiedyś myślałam, ale w szkółkach nie było na stanie. Teraz już brak miejsca.
Rodki tylko pryskałaś? czy też potem podlałaś miksturą? Oprysk dolistny to mogło być za mało, jeśli były bardzo wygłodzone.
Deszcz bardzo odświeżył wszystkie rabaty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies