Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 20:17, 19 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O białoboku kiedyś myślałam, ale w szkółkach nie było na stanie. Teraz już brak miejsca.
Rodki tylko pryskałaś? czy też potem podlałaś miksturą? Oprysk dolistny to mogło być za mało, jeśli były bardzo wygłodzone.
Deszcz bardzo odświeżył wszystkie rabaty.



I pryskałam i podlewałam. Boję się z kolei przenawozić. Czekam aż przewkwitną


Bez Black Tower ma się dobrze, obok Jarząb Autumn Spire 'Flanrock'






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 20:45, 19 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
u mnie rodki tez nie bardzo, rok temu za duza susza, potem 3 razy przekopala je nornica
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:38, 19 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Swoim wcześniekwitnącym rodkom już dzisiaj oberwałam kwiaty. Teraz kwitną te późniejsze.
Może coś jest nie tak z kwasowością gleby u Ciebie? Dojrzałam tam linię kroplującą. Wodociągowa woda odkwasza glebę, zakłóca się wtedy pobór składników mineralnych. Zanim zaczniesz je wykopywać, sprawdź Ph.

Edit: jarząbek ma przepiękne liście. Nie zapomnij zrobić mu zdjęcia z kwiatami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:58, 19 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
twoje jarzaby juz wielkie liscie u mnie to dopiero wypustki ale sadzone jesienia pierwszy sezon moga miec opoznienie, plus ten przymrozek i zimno.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 22:02, 19 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
Gosiek33 napisał(a)



I pryskałam i podlewałam. Boję się z kolei przenawozić. Czekam aż przewkwitną


Bez Black Tower ma się dobrze, obok Jarząb Autumn Spire 'Flanrock'





Ja muszę chyba w koncu ten bez kolumnowy kupić...
On ma bordowe liście ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magleska 22:22, 19 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
piękny ten bez i jarząb też a ja już nie mam miejsca na drzewa buuu

na rodkach się nie znam ,wiec się nie odzywam -moje na szczęście rosną -w warunkach średnich
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kwartet 22:52, 19 maj 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Gosia studjuje twój wątek po raz kolejny(cos od roku albo lepiej),bo co dojechałam do jakiegoś miejsca to w życiu jakieś zawirowanie i gdzies mi ginełaś(jak wszystkim wiadomo ja jestem zdolna inaczej) teraz w sierpniu 2018 siedzę.Jakie wnioski na dziś ,no muszę wpaść i na żywca zwiedzić ,bogactwo gatunkowe przeogrome ty masz chyba wszystko o czym pomyślę,także nie znaj dnia ani godziny.
I jeszcze chciałam dodać że rozmowa prowadzona w kilku wątkach powoduje u mnie pewen kociokwik,chyba weszłyśmy na wyższy poziom.
Gosiek33 07:45, 20 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka prośba o ocenę, jako, że masz taki bez od kilku lat - co mojemu dolega, poza mszycami, które go dopadły dopiero gdy zaczął więdnąć


tak wygląda po częściowym wycięciu górnego piętra, teraz więdnie kolejna gałąź. I żeby tak czarno nie było











____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:46, 20 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
u mnie rodki tez nie bardzo, rok temu za duza susza, potem 3 razy przekopala je nornica



susza była, ale niekoniecznie tylko to jest przyczyną choroby w tym miejscu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:51, 20 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Swoim wcześniekwitnącym rodkom już dzisiaj oberwałam kwiaty. Teraz kwitną te późniejsze.
Może coś jest nie tak z kwasowością gleby u Ciebie? Dojrzałam tam linię kroplującą. Wodociągowa woda odkwasza glebę, zakłóca się wtedy pobór składników mineralnych. Zanim zaczniesz je wykopywać, sprawdź Ph.

Edit: jarząbek ma przepiękne liście. Nie zapomnij zrobić mu zdjęcia z kwiatami.



Linia kroplująca leży już drugi rok ale nie podłączona niestety... może w tym roku?

Ph sprawdzę, tak niestety chyba na całej rabacie fytoftoroza, chyba po całęj tej rabacie muszę przeciwgrzybowy zastosować. Dla rodków specjalnie zostawiam wodę z beczki - sprawdzałam jej ph i jest kwaśne, to woda z dachu gdzie sypią się igły i liście dębu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies