Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Brzozowadzie... 11:16, 16 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gosiek33 napisał(a)




Na pewno się rozrosną, pamiętaj tylko by miejsce oznaczyć bo za chwilę zanikną zupełnie i można je niechcący zniszczyć

O widzisz, to zrobię im pamiątkowe fotki, żeby wiedzieć, gdzie dokładnie są dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 15:59, 16 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niepocieszona jestem - coś wyciągnęło młode kosy z gniazda ((((

Tak czekałam na te pisklaki, wykluły się już w gnieździe pod oknem, rodzice na zmianę karmili i spod ogonków sprzątali. O 5 rano gdy psicę na siku wypuszczałam coś pod srebrnym świerkiem na ziemi widziałam. Gdy wróciłam do domu po południu poszłam zobaczyć co to. Ledwo opierzony na skrzydełkach maluch, już cały w mrówkach

Nie mają szczęścia ptaszki mieszkające u mnie przy domu, w ubiegłym roku sikorki wyciągniete z budki. Jednak podejrzewam wiewiórkę bo cały czas tu sie kręci, też ma gniazdo w pobliżu. Przed chwilą poszła myszkować w starych tujach u sąsiada. Tam zawsze harmider to pewno i jakieś gniazdka mazurków

Ale, że po srebrnym świerku, kłującym jak kaktus łazi?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 16:04, 16 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
kurcze az szkoda
moze to jednak koty albo sroki. taka wredote widzialam jak wyciaga z gniazda male pisklaki. u nas za plotem rosnie krzak dzikiej rozy, przykazalam mezatemu zeby nie wycinał i tam jest prawdziwa oaza piskat jak siedze na tarasie to az sie niesie. w moich budkach legowych tez harmider, co chwila wlot i wylot na karmienie. ale nie zauwazylam zeby ruda cos majstrowala. a srok paskud jest mnostwo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Aurelllia 16:36, 16 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ojej Gosiu to nie fajna wiadomość Widzę, że Ci smutno, mi też by było bo u mnie się sikorki modraszki zalęgły w budce i jak wędruje z kubełkiem do kompostu to takie piski słychać, że też by mi przykro było, jakby się lęg nie udał
A do naturalnych gniazd to u mnie tez szczęścia nie mają, szczególnie kopciuszek, bo od razu moj białas wchodzi i się rozprawia a pod tym gniazdem sikorek to czatuje od samego początku jak tylko zaczęły gniazdko wić, ale wysoko budka wisi na dębie, więc nawet mu się wdrapywac nie chce, bo leniwy się zrobił, ale postać pod i postraszyć a i owszem.........
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Anda 16:38, 16 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
U mnie też sroki utrudniają życie sikorkom i innym ptakom.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 16:49, 16 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
oj, szkoda malucha ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 18:14, 16 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
u mnie bialaski nie zwracaja uwagi na ptaki, pelna symbioza. czasem jednak Wicio sciga sie w trawie z pliszkami. odnosze wrazenie, ze frajde maja i pliszki i Wicio. troche jak zabawa w komorki do wynajecia
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 20:30, 16 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeszcze mi smutno



ale prezentuję pułapkę na ślimaki - wlewa się piwo i dodaje jakiś środek wabiący. Po nieustającym deszczu już niewiele powinno zostać z języczki. Miła niespodzianka, więcej dziur nie przybyło. Ciekawe jak długo będzie skuteczne?


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 20:41, 16 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)
Niepocieszona jestem - coś wyciągnęło młode kosy z gniazda ((((

Tak czekałam na te pisklaki, wykluły się już w gnieździe pod oknem, rodzice na zmianę karmili i spod ogonków sprzątali. O 5 rano gdy psicę na siku wypuszczałam coś pod srebrnym świerkiem na ziemi widziałam. Gdy wróciłam do domu po południu poszłam zobaczyć co to. Ledwo opierzony na skrzydełkach maluch, już cały w mrówkach

Nie mają szczęścia ptaszki mieszkające u mnie przy domu, w ubiegłym roku sikorki wyciągniete z budki. Jednak podejrzewam wiewiórkę bo cały czas tu sie kręci, też ma gniazdo w pobliżu. Przed chwilą poszła myszkować w starych tujach u sąsiada. Tam zawsze harmider to pewno i jakieś gniazdka mazurków

Ale, że po srebrnym świerku, kłującym jak kaktus łazi?


Masz rację to pewnie wina wiewiórki , nic nie poradzisz ona wszedzie wejdzie.Mnie tez przykro.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 07:06, 17 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wyszłam rankiem do ogrodu i poczułam się jak Muminki w dżungli... no prawie

woda paruje i lekką mgiełką się wznosi, rośliny w jeden dzień po tych deszczach w oczach prawie podwoiły zielone a wszelkie ptactwo oszalało i na wyścigi różne pieśni wyśpiewuje


dla pamięci by nie niszczyć niechcący biedronek ich jajek i larw
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies