Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 09:14, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
MSZYCE


Poppy u Andy napisała o bzygu i nie wiem czy nie bardziej przyjazny dla naszych roślin niż biedronka. Byle nie tępić kolonii mszyc to już mamusia bzyga zadba by jej młode miały co jeść


a dla wytrwałych zdjęcia owadów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paniprzyroda 09:15, 23 maj 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, będziesz jakoś maskować brzegi oczka, ile ono ma litrów?
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 09:16, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
I metody biologicznego ograniczenia nieporządanych szkodników w ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anbu 09:23, 23 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiek33 napisał(a)
MSZYCE


Poppy u Andy napisała o bzygu i nie wiem czy nie bardziej przyjazny dla naszych roślin niż biedronka. Byle nie tępić kolonii mszyc to już mamusia bzyga zadba by jej młode miały co jeść


a dla wytrwałych zdjęcia owadów


Tylko skąd wziąć bzyga?
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 09:34, 23 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiek33 napisał(a)
I metody biologicznego ograniczenia nieporządanych szkodników w ogrodzie


Na dole tej stronki są fajne receptury naturale. Chyba spróbuję tej z tym czosnkiem, bo mi się mszyce rozpanoszyły
Dzięki Gosiu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gosiek33 09:37, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
Gosiu, będziesz jakoś maskować brzegi oczka, ile ono ma litrów?



Nie mam pojęcia o pojemności ale wymiary to 180x150x50 - to chyba 135 l?


Zamierzam maskować kamieniami i roślinami, tyle że teraz w ogrodzie tyle innej roboty

Na razie upolowałam rdest bistorta, przesadziłam tu hakonechloe zielone i aureola. Zaczyna kwitnąć niezapominajka błotna, poszukam kaczeńca. Irysy też czekają i podstępna tojeść


Idę zobaczyć Twoje oczko
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:41, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anbu napisał(a)


Na dole tej stronki są fajne receptury naturale. Chyba spróbuję tej z tym czosnkiem, bo mi się mszyce rozpanoszyły
Dzięki Gosiu



właśnie mając bzyga zabierzesz mu jedzonko

dorosłego czasem chyba widzę, pora wypatrywać larw, przypominają nieco małe ślimaki a to ważne by ich nie pomylić


Wodą z mydłem czosnkowym nawet te najgorsze jak dla mnie czarne - buraczane mszyce odpadły po kilku dniach od gałązek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anbu 09:45, 23 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiek33 napisał(a)



właśnie mając bzyga zabierzesz mu jedzonko

dorosłego czasem chyba widzę, pora wypatrywać larw, przypominają nieco małe ślimaki a to ważne by ich nie pomylić


Wodą z mydłem czosnkowym nawet te najgorsze jak dla mnie czarne - buraczane mszyce odpadły po kilku dniach od gałązek


Gosiu w tym problem, że ja nie wiem czy mam tego bzyga No chyba nie mam, bo mnie mszyce opanowały na maksa
Podaj proszę przepis na ta wodę z mydłem i z czosnkiem, bo chemią średnio mi się chce pryskać Będę dzwięczna
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gosiek33 09:52, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Fantastyczny kolor orlików, muszę sobie takich poszukać, bo świetny, mocny akcent.



Poszłam sprawdzić, miałam nasionka ale wszytkie oddałam. Za to widzę, że trochę siewek wzeszło. Tylko czy będą identyczne? Będziesz miała pretekst by do mnie podjechać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:57, 23 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anbu napisał(a)


Gosiu w tym problem, że ja nie wiem czy mam tego bzyga No chyba nie mam, bo mnie mszyce opanowały na maksa
Podaj proszę przepis na ta wodę z mydłem i z czosnkiem, bo chemią średnio mi się chce pryskać Będę dzwięczna



w ogrodniczym kupiłam mydło potasowe czosnkowe i to stosuję do odkażania narzędzi ale mszyce też tego nie lubią
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies