Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 13:09, 26 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Te choiny kupione chyba dwa lata temu i ładnie przybierają na masie choć przed południem całe w słońcu. Pilnuję jedynie by je podlać czasem.


Figielka a jaką odmianę choiny kanadyjskiej masz u siebie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Figielka 13:17, 26 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Jeszcze nie mam ale spodobała mi się u ciebie i zastanawiam się czy nie wsadzić. Fajnie wygląda szpalerek. Czy jest zimozielona ?
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gosiek33 14:09, 26 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Figielka napisał(a)
Jeszcze nie mam ale spodobała mi się u ciebie i zastanawiam się czy nie wsadzić. Fajnie wygląda szpalerek. Czy jest zimozielona ?


Oczywiście

poczytaj o niej tu na Ogrodowisku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 15:04, 26 maj 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gosiu zajrzyj dzisiaj w bukszpany, bo u mnie już cholerstwo w postaci larw ćmy bukszpanowej jest
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gosiek33 16:03, 26 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aurelllia napisał(a)
Gosiu zajrzyj dzisiaj w bukszpany, bo u mnie już cholerstwo w postaci larw ćmy bukszpanowej jest



Dziękuję za czujność, na szczęście nie mam ani jednego krzaczka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 17:56, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)

Choiny mają piekne przyrosty. Hostę widziałaś



Ależ one szybko idą! Przecie to takie maleństwa były. Piękne są!
Hosta tak jakby znajoma mi się wydała Niech rośnie na pociechę ogrodniczki. Mam jeszcze jednego hostowego potfora na wydanie. Zrobię mu zdjęcie to może się skusisz na kolejną piękność.
Czosnek bułgarski już Ci kwitnie? Muszę swojemu nagadać bo jakiś niemrawy
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 18:42, 26 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Chętnie ale na fotkę czekam. Dostałam od Ciebie też White Feather ale z nią mam kłopot, zamiast wychodzić jako biała zjawa ledwo wypuszcza listki i to zielono-białe. To chyba niemożliwe? Posadzona w cienistym miejscu ale suchym, wodę leję, inne powyłaziły a ta mnie martwi

czosnek bułgarski zawsze nędzny, w tym roku mocno przerzedziłam to miejsce - widać mu się spodobało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
greg66 18:58, 26 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Gosiu wyczytałem że roślinki możesz owinąć jutą (2złote za kawałek) i wsadzić do wody ja powpychałem do doniczek w trochę żwirku dałem. Możesz zobaczyć u mnie
Pozdrawiam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gruszka_na_w... 19:40, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Choiny rosną normalnie, nie tak szybko jak serby, ale żółwiowego tempa też nie mają. Dobrze jest przycinać im końcówki gałązek, żeby pobudzać do zagęszczenia. Kiedy jej się nie tnie, to rośnie bardzo ażurowo z tendencją do wiotczenia.

Perukowce bardzo nie lubią częściowego przycinania gałęzi (skracania). Jeśli już planuje się ich korektę, to lepiej wyciąć zbyt długie gałęzie przy ziemi, a on wypuści młode. Twój zdaje się tak robi.
Swojego dostałam kilkanaście lat temu w prezencie. Posadziłam koło bloku. Pan kosiarkowy kilkukrotnie przejeżdżał po nim kosiarką, a on odbijał. Kiedy kupiliśmy działkę pod budowę, to go przeniosłam. Daje radę.

Fajnie wyszło to oczko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
JoannA 19:49, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)
Chętnie ale na fotkę czekam. Dostałam od Ciebie też White Feather ale z nią mam kłopot, zamiast wychodzić jako biała zjawa ledwo wypuszcza listki i to zielono-białe. To chyba niemożliwe? Posadzona w cienistym miejscu ale suchym, wodę leję, inne powyłaziły a ta mnie martwi

czosnek bułgarski zawsze nędzny, w tym roku mocno przerzedziłam to miejsce - widać mu się spodobało

Gosiu ja nie mam hosty White Feather więc ktoś inny był darczyńcą.
Big hostę już obfotografowałam.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2895-ogrod-joanny-i-andrzeja-od-podstaw?page=1124
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies