Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Kasya 07:31, 17 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41973
Gosiek33 napisał(a)


O masz

Za dobrze żyjesz ze ślimakami, za dużo im pozwalasz. Kupiłaś w zeszłym roku jakiś ekologiczny środek przeciw ślimakom - jak działa?

Polecam pułapki na ślimaki - wbijasz w ziemię, nie widać ich - wlewasz piwo i kilka kropel wabika. Działa!

Preparat był bardzo smaczny i juz go nie ma
A te pułapki to gdzie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 08:09, 17 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Gosiu, brałyśmy Butterfly Kisses, na pewno
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 08:49, 17 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)

Preparat był bardzo smaczny i juz go nie ma
A te pułapki to gdzie ?



powinny być w każdym ogrodniczym i cena przyjazna

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:51, 17 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)
Gosiu, brałyśmy Butterfly Kisses, na pewno


Właśnie, potwierdzasz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:14, 17 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
Gosiek33 napisał(a)



Niebieskie granulki to paskudna śmierć, wolę upić je piwem

A Kasia ma koty, a to może być niebezpieczne dla zwierząt domowych, nawet jak takiego ślimaka poliżą....ble

Moja suczka w ostaniej chwili została odratowana po niebieskich granulkach


wlasnie ze wzgledu na białaski nie uzywam takiej chemi w ogrodzie. no i ptaki, tez zywia sie slimorami. nie bede usmiercac i tak slabej populacji. wystarczy, ze rolnicy truja glebe.

slimaki zbieram i wyrzucam za ogrodzenie na łake, tam sa bocki, jeże i inne stworzenia. niestety nie kupilam pulapek, bo mezaty nie ma czasu by powtykac mi te na nornice a co powiedziec o ślimakowych, pewnie za rok jak mocy nabiora

ja nigdy nie zapomne jak bialasek wymiotował krwia. podtruł sie liżac łapki, wczesniej byl na spacerze a pseudo firma ogrodnicza popsikała kostke randapem(zero informacji na tablicy ogłoszeń). pies ma załatwiona trzustke i musimy bardzo uważać co je. kazde zaburzenie trawienne to strach czy tym razem da jeszcze rade.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
MartaKozak 09:47, 17 cze 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ja sie zastanawialam czemu nie mam slimakow, az sie okazalo ze mam jeza w ogrodzie
Nawet turkucie juz mnie tak nie stresuja, to jezowy "przysmak" podobno
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
TAR 10:00, 17 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
MartaKozak napisał(a)
Ja sie zastanawialam czemu nie mam slimakow, az sie okazalo ze mam jeza w ogrodzie
Nawet turkucie juz mnie tak nie stresuja, to jezowy "przysmak" podobno


szczesciara , dla jeży wystaw podstaweczke z woda, moze byc taka od kwiatkow, beda na pewno wdzieczne.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
MartaKozak 10:44, 17 cze 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
TAR napisał(a)


szczesciara , dla jeży wystaw podstaweczke z woda, moze byc taka od kwiatkow, beda na pewno wdzieczne.


Probowalam, ale nie chcialy pic, chyba wola wode ze stawu, jest zaraz za miedza.

Tak sobie ostatnio mysle ile zyjatek mam na dzialce i wyszlo: jeze, nietoperze, turkucie, chrzaszcze majowe, zaby, ropuchy, synogarlice sz 2, wroblowate, etc

Normalnie zoo zakladac haha
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
TAR 10:54, 17 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7360
u mnie młode pliszki, ktore pokazywałam pare dni temu, przeniosły się z gniazda do najbardziej rozrosnietego lilaka. cos te ptaszory lubia u mnie lilaki. jedno gniazdo mam w palibinie.

jeze tylko za plotem, zreszta i tak psiaki nie dalyby mu spokojnie funkcjonowac. Wicio ma w sobie jakis gen psa mysliwskiego, jak sie uprze to nie ma litosci. Węszy, pilnuje i waruje. Tak osaczyl raz jaszczurke, musialam go zamknac w domu zeby mogla biedna odetchnac. I tak siedziała w ostrym iglaku i jej nic nie grozilo ale po co ten stres?

w tym roku mamy spory przyrost małych jaszczurek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:32, 17 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
sama kup pułapkę na ślimaki, instalacja żadna trochę ziemi łopatka odgarniasz, wtykasz dno w dołek, wlewasz piwko, zakładasz daszek i cały montaż
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies