Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 08:40, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
żabki w oczku nie widziałam, ale ślad zostawiła





Od wczoraj bździ, pod drzewami sucho ale wilgoć w powietrzu czuć, w beczce 2 cm wdy się zebrało

miłe teraz takie widoki







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 09:12, 07 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Z jeżówka mi nie pomogę bo sama nie wiem już gdzie co mam i jak to wygląda. Meringue to niska jeżówka taka do 40 cm. Milkshake mam na razie w pąkach - jako jedna z dwóch ma zostawioną metkę stąd wiem gdzie jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 09:43, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Z jeżówka mi nie pomogę bo sama nie wiem już gdzie co mam i jak to wygląda. Meringue to niska jeżówka taka do 40 cm. Milkshake mam na razie w pąkach - jako jedna z dwóch ma zostawioną metkę stąd wiem gdzie jest.


Jeżówki zmienne są w różnych fazach rozwoju stąd te problemy z rozpoznaniem


Wczoraj widziałam jak sroka przyleciała na daszek domku ogrodniczego z jakimś jedzeniem w dziobie. Szukała schowka, szukała w końcu ulokowała to w końcówce rynny, przysypała igłami i liśćmi. Przed chwilą właśnie przyleciała, ostrożnie się rozejrzała i wydobyła zapasy a potem je zjadła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 10:59, 07 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zieleń u Ciebie bujna jakby suszy nie było, wszystko pięknie kwitnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
KasiaBawaria 11:33, 07 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Musze zobaczyc czy moja big pachnie
Polecacie milch shake?Bo sie nad nia zastanawiam
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 11:38, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)
Zieleń u Ciebie bujna jakby suszy nie było, wszystko pięknie kwitnie.



Bogdziu jek wiesz aparat jest cierpliwy, ale wiele roślin tkwi w stuporze i czeka na wilgoć. Trawnik tragiczny







rojnikom najlepiej



zadziwiają siewki

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:47, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Musze zobaczyc czy moja big pachnie
Polecacie milch shake?Bo sie nad nia zastanawiam





jeśli to jest Milkshake to zdecydowanie polecam musiałabym sprawdzić w ubiegłorocznych podpisach czy to ona


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 12:15, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Bardzo lubię parzydło Kneiffi. Nawet po przekwitnięciu liście pięknie zdobią rabatę. To zwykłe nie ma tej zalety.
Krwiściąg się postarał!
To żółkniecie paproci to może być faktycznie objaw chlorozy. Z powodu suszy rośliny mają kłopot z pobieraniem składników pokarmowych z gleby.Spróbuj je podlać florovitem z domieszką chelatu żelaza.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 12:26, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo lubię parzydło Kneiffi. Nawet po przekwitnięciu liście pięknie zdobią rabatę. To zwykłe nie ma tej zalety.
Krwiściąg się postarał!
To żółkniecie paproci to może być faktycznie objaw chlorozy. Z powodu suszy rośliny mają kłopot z pobieraniem składników pokarmowych z gleby.Spróbuj je podlać florovitem z domieszką chelatu żelaza.



Podlałam, czekam czy efekt jakiś osiągnę. Ta paprociowo funkiowa rabata niestety ma bardzo sucho
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paniprzyroda 20:30, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Śliczne róże, dla mnie nowości A parzydło Kneiffi po nocach będzie mi się śniło, tyle zachwytów nad nim czytam Szkoda, że u nas stacjonarnie nie do dostania, bo jakoś internetom nie wierzę. Zamawiałam wiosną brunnerę o białych kwiatach, otrzymałam odpowiedź, że trzeba poczekać do czerwca. A teraz piszą, że nie mają, jeżówki proponują w zamian, których na miejscu mam do wyboru.
A i rutewka niziutka śliczna
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies