Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 13:35, 31 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ktoś coś słyszał?


Na liście obcych gatunków między innymi kortaderia pampasowa i Andropogon virginicus! Tu chyba zbyt dużo do jednego worka wpadło. Jakby cała Unia to była jedna strefa klimatyczna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 13:43, 31 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Może tam są jakieś szczególne warunki jeszcze opisane. Bo sama lista to mało.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Toszka 21:55, 31 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiek33 napisał(a)
Ktoś coś słyszał?


Na liście obcych gatunków między innymi kortaderia pampasowa i Andropogon virginicus! Tu chyba zbyt dużo do jednego worka wpadło. Jakby cała Unia to była jedna strefa klimatyczna


Ale w kolejce obserwowanych są (wreszcie) rdesty i rdestówki, które są na prawdę dużym problemem na zachodzie. U siebie walczę z sąsiedzkim rdestem auberta...dusi wściekle inne rosliny i nie jest zabawne kilkukrotne w sezonie cięcie kilkunastometrowych "lian".

W USA na liście roslin inwazyjnych jest Red Baron, który sieje się na potęgę i w niektórych stanach nie potrafią dać sobie z nim rady.
U mnie pampasówka żyła dobrze 4 lata. Wyciepałam - z niemałym wysiłkiem- bo krawędzie liści ma ostre niczym brzytwy.
W Anglii na liście roślin inwazyjnych (niszczących rodzimą florę i faunę) jest rododendron Grandiflorum.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 05:45, 01 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tyle, że poza zakazem hodowli i sprzedaży nic z tego nie będzie wynikać. Poza tym to raczej dotyczny podstawowych wersji rośliny a nie odmian ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 10:25, 01 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gosiu nie wiem jak to będzie u nas przestrzegane i egzekwowane. Niemniej odmiany mają tendencje do rewersu. Zwłaszcza z siewu. A z tego co widzę to czarna lista charakteryzuje się niekontrolowanym wysiewem i płodnością.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 10:50, 01 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)
Gosiu nie wiem jak to będzie u nas przestrzegane i egzekwowane. Niemniej odmiany mają tendencje do rewersu. Zwłaszcza z siewu. A z tego co widzę to czarna lista charakteryzuje się niekontrolowanym wysiewem i płodnością.


Niby tak ale czy w naszej strefie klimatycznej też?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Toszka 11:46, 01 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jedynie farmazon przychodzi mi do głowy- klimat się zmienia. Myślę też, że jeśli w innych krajach już jest problem z inwazyjnością, to lepiej nie dopuszczać do tego u nas, niż wycinać i walczyć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mrokasia 12:53, 01 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17990
Toszka napisał(a)


Ale w kolejce obserwowanych są (wreszcie) rdesty i rdestówki, które są na prawdę dużym problemem na zachodzie. U siebie walczę z sąsiedzkim rdestem auberta...dusi wściekle inne rosliny i nie jest zabawne kilkukrotne w sezonie cięcie kilkunastometrowych "lian".



Ciekawe czy winobluszcz trafi kiedyś na tę listę. Cięta jest na niego bo mam z nim ten sam problem co ty z rdestem.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 13:00, 01 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Obostrzenie mogłoby dotyczyć strefy klimatycznej a nie granic UE
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 17:34, 02 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33394
Gosiek33 napisał(a)
Rozrastają się








Bardzo ładne zestawienie

Kocimiętka ma mączniaka? Nieźle ta pogoda daje roślinom w kość. U mnie jedna Knautia też biała.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies