Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 20:03, 28 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
ma padac......tyle, ze snieg
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 20:52, 28 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu wczoraj wywaliłam poprzedni zakwas, bo nic mi chleb nie wyrósł na nim. Pogadałam z mamą i nastawiłam kolejny, tym razem z wodą nieprzegotowaną, tylko kranówką, podgrzaną w mikrofali. Odpinać, rośnie.... Poza tym doszłam do wniosku, że mieszanie drewnianą łyżką może niekoniecznie się sprawdza, bo kiedyś mieszałam stalową i było ok. Tak więc wprowadziłam te dwie zmiany i czekam

Ps. Zakwas spożytkowałam do podlania borówek i rodków. Do chleba się nie nadaje, ale kwaśny jest
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agania 10:56, 29 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Masz wiśnie nippońskie Gosiuciekawa jestem kiedy naturalnie kwitną, pewnikiem to jest kwiecień, pierwsza półowa maja?
Tarcia pisała że jej też jeszcze pąkach, ale ona kształtowała swoją na drzewko, przesadzała, cięła więc jej pewnie nie zakwitnie, ale może... zobaczymy
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosiek33 11:49, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mam Kojou-no-mai to też bardzo wczesna odmiana
Kwiaty ma białe nie różowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 11:58, 29 mar 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)
Mam Kojou-no-mai to też bardzo wczesna odmiana
Kwiaty ma białe nie różowe

A jak szeroko rośnie Twoja Kojou-no-mai?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 12:30, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
ma padac......tyle, ze snieg


Chyba śnieg lepszy niż ta susza. Pąki śpią i na wilgoć czekają. Może po tym ochłodzeniu w końcu rośliny ruszą na całego
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:35, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Gosiu wczoraj wywaliłam poprzedni zakwas, bo nic mi chleb nie wyrósł na nim. Pogadałam z mamą i nastawiłam kolejny, tym razem z wodą nieprzegotowaną, tylko kranówką, podgrzaną w mikrofali. Odpinać, rośnie.... Poza tym doszłam do wniosku, że mieszanie drewnianą łyżką może niekoniecznie się sprawdza, bo kiedyś mieszałam stalową i było ok. Tak więc wprowadziłam te dwie zmiany i czekam

Ps. Zakwas spożytkowałam do podlania borówek i rodków. Do chleba się nie nadaje, ale kwaśny jest
.


Mikrofali nie mam to chyba jakieś czary Mary różnica między gotowaną wodą w czajniku a nieprzegotowaną i podgrzaną tylko ? Teraz mieszam metalową łyżką. Postawiłam słoik na podgrzewaczu (mam taką tacę)... Chyba za mocno go podgrzałam. Choć trochę bąbelkuje.

Do czasu gdy nie pachnie kwaśno jest szansa że ciasto wyrośnie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:36, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)

A jak szeroko rośnie Twoja Kojou-no-mai?





Poszłam z miarką, w najszerszym miejscu ma 1 metr. Ale wiesz, że ona doskonale nadaje się do cięcia, nawet na żywopłoty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 12:37, 29 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ale chyba właśnie powinien pachnieć kwaśno, jakby acetonem... ja już się gubię.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 12:43, 29 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Ale chyba właśnie powinien pachnieć kwaśno, jakby acetonem... ja już się gubię.


To jak w końcu ma pachnieć dobrze wyrośnięty zakwas? Szkoda byłoby zmarnować mąkę na chleb niejadalny?
Muszę jeszcze poczytać chyba że mnie ktoś oświeci
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies