Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gruszka_na_w... 22:44, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Piękne zdjęcia!
Czy na zdjęciu czyściec ma w pleckach tawlinę? Bardzo mi się podoba to zestawienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 07:32, 29 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
szukając metki krzewuszki znalazłam - rok 2016





w zasadzie nie powinnam się dziwić dzisiejszej jakości trawnika






A skad taki trawnik? Cos nie tak z podlozem w tych miejscach?
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:33, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jedyne źródło wody







Pojemność 200 l. Po ostatnim deszczu tyle napadało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:38, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Takie zdjęcia sprzed 4 lat bardzo cieszą teraz. Dopiero widać jakie zmiany się zadziały. Z roku na rok część mężnieje, inne wypadają.


TAR bardzo jestem ciekawa jak oczko obsadzisz.

Gruszko tak to tawlina w odmianie Sem.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 10:40, 29 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7298
a moj mezaty na pomysl zebym kupila deszczołapy to az sie usmiechnął. wiec bede miec 2 zbiorniki przy domku smieciowym obok warzywnika i moze ze 2 przy rynnach. U nas po ostatnich opadach bylyby pełne na maxa.

Oczko mam obsadzone, zmieniam tylko nieliczne rosliny. Głownie sa tam zawilce, irysy, języczki, wiązówki, hortka, a z wyzszych pendule grujecznik, brzoza gracilis, klon Garnet. no i w poblizu iglaki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 10:52, 29 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)



Uwielbiam takie foty Cudniaste po prostu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 16:53, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)


A skad taki trawnik? Cos nie tak z podlozem w tych miejscach?



Tam była cała hałda gruzu budowlanego. Nigdy trawnika z prawdziwego zdarzenia nie założyłam. Tylko kawałkami była trawa siana. Czyli i tak dobrze, że zielono jest
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:58, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
a moj mezaty na pomysl zebym kupila deszczołapy to az sie usmiechnął. wiec bede miec 2 zbiorniki przy domku smieciowym obok warzywnika i moze ze 2 przy rynnach. U nas po ostatnich opadach bylyby pełne na maxa.

Oczko mam obsadzone, zmieniam tylko nieliczne rosliny. Głownie sa tam zawilce, irysy, języczki, wiązówki, hortka, a z wyzszych pendule grujecznik, brzoza gracilis, klon Garnet. no i w poblizu iglaki.



Z dachu małego domku nie ma tyle wodnego urobku. Nową beczkę postawiłam pod rynną domową. I pomyśleć jakie powodzie nawiedzały mnie przed laty a teraz od początku wiosny miałam max 4 beczki wody

Ale w świetle zakazu używania wody miejskiej w ogrodzie i tak się cieszę nawet taką ilością wody

Jak duże masz oczko? I jakiś teren bagienny wygospodarowałaś? Idę do Ciebie zdjęć szukać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:00, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Uwielbiam takie foty Cudniaste po prostu



Prawda Dobrze czasem jak coś takiego w obiektyw wpadnie


i trochę zapachu




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:22, 29 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Po raz pierwszy zobaczyłam jak Bożykwiat wrażliwy jest na brak wody i niestety szybko skończył kwitnienie. Siewek żadnych nie znalazłam







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies