Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Anda 12:41, 26 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33457
Śliczne goździki. Już wiem, co będę wysiewać wiosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 19:22, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kudos dzisiaj



Trzmiele szaleją




I u mnie dębolistna do kwitnienia się szykuje






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 23:09, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Deszcz padał taki sobie. Ale w górze rzeki napadało już tyle, że znowu po latach rzeka wezbrała i wylewa. Wywrotką piasek przywieźli i nie wiem co z tym zrobią?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 23:13, 26 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wywrotką wróciła pustą. Do rzeki wsypali?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 07:40, 27 cze 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
U Ciebie gożdziki stoją a moje wszystkie lezały .dziś po deszczu jaki spadł rano wycięłam je wszystkie i ......do wazonu bo były zbite. o widzisz jak dobrze że weszłam do Ciebie bo w przyszłym roku będe podcinać krzaczki żeby się nie kładły.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
inka74 07:52, 27 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Czy wiesz, że całego kudosa mi ślimaki zjadły? Z ostatnich 5 dni nazbierałam prawie cały pojemnik po litrowych lodach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
KasiaBawaria 08:14, 27 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie niektore floksy maja paki ale jeszcze nie kwitna.
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 08:27, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
inka74 napisał(a)
Czy wiesz, że całego kudosa mi ślimaki zjadły? Z ostatnich 5 dni nazbierałam prawie cały pojemnik po litrowych lodach.

O jej, to naprawdę straszny problem z tymi ślimakami. Ja myślałam, że agastache to pewna roślina nie jedzona przez ślimory!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 08:30, 27 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosia, wiesz jaka to odmiana tego wysokiego przetacznikowca? U mnie tylko Fascination jest wysoki. Red Arrows i Cupid jest cały czas malutki.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 09:33, 27 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Po wczorajszych nocnych strachach rano zobaczyłam, że straż postarała się i worki ułożyła by woda nie zalewała pustej działki, tylko szła drogą pod górkę i zalewała nam domy
Ale sąsiedzi nad samą wodą mieli całonocą jazdę z wympomowywaniem wody ze studzienek burzowych... do rzeki. Dziś nano znowu woda się u nich podniosła a koleje opady zapowiadają

Na tę chwilę pomogło przed laty podniesienie podmurówki, inaczej już tędy wlewałaby się woda. Z drugiej strony terenu widać stojące połacie wody.

W tym kłopocie szczęście, że jutro niedziela Inaczej byłoby jak zawsze




Jakąś paprotkę jesienią kupiłam, całą zimę cieszyła oczy a teraz rusza pastorałami. Ktoś wie co ona za jedna?



nędzne kolory z telefonu gdy słońce nie świeci, ale ten fragment zyskuje na urodzie




Zdjęcie poglądowe - po deszczach przekwitający pszonak zrzucił większość płatków, mocno go przycięłam, zostawię może jeden, dwa pędy by nasion się doczekać





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies