Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

katiaxx 22:25, 26 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
ivo napisał(a)



Moje pytanie było co ile sadziłaś ? A jaki problem ?


sprawdzę co ile bo nie pamiętam, wydaje mi się że ok 30
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
ivo 22:27, 26 cze 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Katio przykry widok tej seslerii a tak pięknie się prezentowała po sadzeniu. Ja nie pomogę ale na pewno znajdą się mądrzejsi i podpowiedzą
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Zana 22:40, 26 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O rany, ale szkoda;-(. Nie pomogę, nie mam seslerii.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
leon60 22:43, 26 cze 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
swojej w ogóle nie podlewam tyle co niebo
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Toszka 22:52, 26 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
proponuję wykopać, oczyścić ze zgnilizny, bo teraz grzyb zaatakował
Prawdopodobnie ma za mokro, bo jest to trawa preferująca stanowiska umiarkowanie suche do umiarkowanie wilgotnych. Jeśli potrafią być zastoiny wody to trzeba dobry drenaż zrobić (gruby piach, ew. żwir) lub nieco wynieść rabatę.
Nawożenie było niepotrzebne. To niewymagająca trawa.

ratuj co się da. Dopiero co miałam ten sam problem z everillo. Gnił w skrócie sprawę ujmując. Poczyściłam do żywego, skróciłam drastycznie korzenie, użyłam ukorzeniacza i bacznie obserwuję. Dobrze by było odkazić podłoże.

tylko tyle mogę zaproponować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katiaxx 23:12, 26 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka napisał(a)
proponuję wykopać, oczyścić ze zgnilizny, bo teraz grzyb zaatakował
Prawdopodobnie ma za mokro, bo jest to trawa preferująca stanowiska umiarkowanie suche do umiarkowanie wilgotnych. Jeśli potrafią być zastoiny wody to trzeba dobry drenaż zrobić (gruby piach, ew. żwir) lub nieco wynieść rabatę.
Nawożenie było niepotrzebne. To niewymagająca trawa.

ratuj co się da. Dopiero co miałam ten sam problem z everillo. Gnił w skrócie sprawę ujmując. Poczyściłam do żywego, skróciłam drastycznie korzenie, użyłam ukorzeniacza i bacznie obserwuję. Dobrze by było odkazić podłoże.

tylko tyle mogę zaproponować.


Dzięki Toszko. Wynieść rabaty nie mogę mam ją minimalnie niżej niż podjazd a i tak zwiewa korę. Mogę zrobić tak : wyciągnąc trawę obsypac delikatnie korzenie z tej ziemi. Przygotować nowa ziemie do dolowania czyli rodzima plus kompost plus piach plus kora drobna na dno grubsz zwir i piasek i posadzić ciut ponad pozimo. myślisz ze będzie ok ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
nawigatorka 07:43, 27 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ojojoj szkoda by jej byla.moja tez ma.patelnie i susze.gdy pobieralam z nien sadzonki brutalnie odrywalam niewielka czesc z boka kepy i trzeba bylo sie niezle naszarpac by cos oderwac.trzymam kciuki za uratowanie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
katiaxx 08:33, 27 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nawigatorka napisał(a)
Ojojoj szkoda by jej byla.moja tez ma.patelnie i susze.gdy pobieralam z nien sadzonki brutalnie odrywalam niewielka czesc z boka kepy i trzeba bylo sie niezle naszarpac by cos oderwac.trzymam kciuki za uratowanie


a moja ma korzenie bardzo marne przynajmniej w tych roślinach które wyjęłam, niektóre są dorodne i wszystko ok choć zdarzają się im pojedyncze żółte źdźbła, ta którą wyjęłam uschła całkowicie.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
nawigatorka 08:41, 27 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
katiaxx napisał(a)


a moja ma korzenie bardzo marne przynajmniej w tych roślinach które wyjęłam, niektóre są dorodne i wszystko ok choć zdarzają się im pojedyncze żółte źdźbła, ta którą wyjęłam uschła całkowicie.
u mnie rolte zdzbravsa tylko gdy zasychaja i wtedy latwo je wyciagnac.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
katiaxx 21:07, 28 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no ja lubię sobie przedobrzyć niestety seslerię oczyściłam z suchelców, odgarnęłam korę, poczekam jeszcze moment z wykopywaniem.

chora trawka

a tu widac ze jest mniej limonkowa a bardziej zolta





____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies