Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

katiaxx 10:35, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nawigatorka napisał(a)
A z jaka Gosia jesli ma ge dopytac?
Swidosliwy bardzo mnie zasmucily.czy Pani w szkolce przynajmniej wymieni Ci je w razie czego? Rosliny w doniczkach napewo nie powinny tak uschnac po posadzeniu.
Czyli swidosliwy tez mialas w projekcie?
Te wielkie plamy traw wygladaja pieknie.musze chyba poczatek watku dokladniej przejrzec


ss miałam od poczatku, w sumie tylko zamiast seslerii mialam niedxwiedzie futro w korycie na podjeżdzie poza tym się trzymam raczej ... z projektem jest ok bo np miałam narysowane pod podjazdem rurki żeby przeciągnąć nawadnianie jak by kiedys była taka opcja i dobrze się stało bo bym nie pomyślała a tak to było jak znalazł. W pro jest też oswietlenie wiec poszedl kabel bo ja bym pewnie zasiadla w zrobionym ogrodzie i pomyslała ze przydałoby się coś podswietlic
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 10:38, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Toszka napisał(a)
Katiax, spróbuj seslerię podlać na grzyba. Aczkolwiek bardziej optuję za wykopaniem, oczyszczeniem z zainfekowanych części, poprawieniem drenażu, zamoczeniem pozostałości traw w ukorzeniaczu z dodatkiem p/grzybowego i siup w ziemię. Ew. opcja odkażenia gleby przed posadzeniem.
Ewidentnie wygląda to na zgniliznę korzeni. Walkę p/grzybową zalecam (może mikstura jak dla powojników na uwiąd)? Miałam miesiąc temu to samo z 'everillo". Teraz już odbija
Będzie dobrze


Tosiu - a konkretnie ? czym mam podlać na grzyba, jak zrobić tę miksturę o której piszesz ? ja mało używam takich rzeczy, w sumie to wcale, raz tylko psikałam na rdzę KF.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Toszka 12:27, 29 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja idę na łatwiznę zazwyczaj i podlałam Topsinem (ziemię, a wczesniej na kilka minut wymoczyłam carexowe korzenie, serca, aż do pochwy liści. Mikstura na powojniki jest z nadmanganianu i czosnku. Szczegółów nie pamiętam, bo powojnika już nie mam i to nie z powodu uwiądu, a psa i nornic...

Dodam tylko, że nagooglowałam się w poszukiwaniu odpowiedzi i podpowiedzi... z marnym efektem. Kierowałam się intuicją i wiedzą (starą)

Edit.
Koniecznie przytnij korzenie i oczyść z martwych, zgniłych.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 12:31, 29 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ja mam taki przepis - 4/5 główek czosnku rozgnieść, zalac na kilka dni wodą, po 5 dniach dodać kilka tabletek nadmanganianu potasu, rozcieńczyć to w wiadrze wody i podlewac. ale jeszcze nie uzywałam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
katiaxx 12:57, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nawigatorka napisał(a)
ja mam taki przepis - 4/5 główek czosnku rozgnieść, zalac na kilka dni wodą, po 5 dniach dodać kilka tabletek nadmanganianu potasu, rozcieńczyć to w wiadrze wody i podlewac. ale jeszcze nie uzywałam


i to na grzyba ?

może Mazana podpytać u Polinki np ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
polinka 13:10, 29 cze 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasiu, Mazan ma swój wątek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2602-fitoremediacja-czyli-biorekultywacja-i-nie-tylko
Napisz tam, na pewno odpowie.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 13:11, 29 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to jest mikstura na grzyba - czosnek ma takie działanie i nadmanganian też
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 13:27, 29 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
katiaxx napisał(a)


i to na grzyba ?

może Mazana podpytać u Polinki np ?
ja ja dostalam dokladnie na uwiad powojnika
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kasja83 21:42, 29 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Robi się u Ciebie prawdziwa ogrodowa bomba-no i super, że zieleń zza płotu też tak pięknie zlewa się z ogrodem!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Karol99 21:59, 29 cze 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Pięknie masz w ogrodzie, jakbym na pintereście jakieś zagraniczne ogrody oglądał.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies