Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

nawigatorka 22:23, 28 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
katiaxx napisał(a)


Bosko!
A swidosliwy pożółkły czy ja zle widze?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
jazzy 23:30, 28 cze 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
katiaxx napisał(a)
na pierwszym planie jeszcze nieśmiało werba
Muszę to napisać, muszę, bo się uduszę - Twój ogród już wygląda świetnie! Jak skończysz to wszyscy padniemy na kolana
I super jest to, że pomału, małymi kroczkami tworzysz wielkie dzieło
Wzruszyłam się normalnie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Zana 23:40, 28 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kwiczę na widok śmiałkowo-brzozowej.
Pokaż ją jeszcze od frontu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
katiaxx 08:58, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Kochani Dziękuję za miłe słowa, oczywiście pokazuję w kółko to samo bo mam tylko kawałek ogrodu, reszta zarasta i ogólnie cyganeria mocna ale są chwile że myślę że jednak coś z tego wyjdzie, grunt to trzymać się projektu a to wcale nie proste

Asiu - świdośliwy nie zżółkły a uschły, późny listopad nie mają liście, ze dwie może po dwa listki , jak przyszły drzewka to miały podcięte korzenie, akurat był tydzień upalny, wsadziłam w tym samym dniu, pani ze szkółki zalecała siatką cieniować ale nie miałam siatki, uschły w dwa dni. Myślę że zanim zaczęły pobierać tymi skróconymi korzeniami wodę słońce swoje zrobiło. Może miały szanse gdyby była pochmurna pogoda. 3 wyglądają na żywe, dwie na nieżywe ale może się okazać że 2 przeżyją a 3 nie, u mnie są na słońcu cały dzień.

z seslerii odgarnęłam korę żeby ją podsuszyć ale jak dla mnie jest gorzej z każdym dniem , dziś zacznę operację wysadzania i wsadzania z drenażem, do ziemi dodam piasku.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
ivo 09:01, 29 cze 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Katio przepięknie już jest. Twój ogród ma niepowtarzalny klimat Czyli masz projekt ? Wszystko jest takie spójne - przepięknie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 09:03, 29 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
I mnie kwestia projektu zaciekawila
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
katiaxx 09:09, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nawigatorka napisał(a)
I mnie kwestia projektu zaciekawila
Asia - zedytowałam post wyżej i dopisałam o śś.

Tak, mam projekt, pierwszy rok było wymyślanie, przesadzanie, zmienianie, oddawanie roślin, kupowanie, przesadzanie, zmienianie, ciągle widziałam coś nowego wiec pomysł na kolejną rabatę pojawiał się jak coś odkryłam na o. jak posadziłam nie pasowało do tego co posadziłam poprzednio, no męka dla mnie. Ja nie mam polotu, - gorzej nawet - jak jestem odtwórcza - bo ja jestem tylko odtwórcza - to nijak nie wychodzi , potem pogadałam z Gosią nt projektów i jakoś poszło.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 09:13, 29 cze 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
dodam że mam go od wczesnej wiosny 2015 wiec widzicie jak idzie wolno, w tamtym roku wypadła sprawa z norkami i coś tam dłubałam ale niewiele, w tym roku najbardziej opóźnia się budowa murków bo w sezonie trudno do takiej dupereli kogoś znaleźć, wolne terminy to październik. Bez murków nic mnie mogę posadzić co jest w sąsiedztwie. I tak zawsze coś, rok temu nie mogłam ruszać przodu bo podjazdu nie było ale plan już był z projektem jest i łatwiej i trudniej
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
nawigatorka 09:44, 29 cze 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A z jaka Gosia jesli ma ge dopytac?
Swidosliwy bardzo mnie zasmucily.czy Pani w szkolce przynajmniej wymieni Ci je w razie czego? Rosliny w doniczkach napewo nie powinny tak uschnac po posadzeniu.
Czyli swidosliwy tez mialas w projekcie?
Te wielkie plamy traw wygladaja pieknie.musze chyba poczatek watku dokladniej przejrzec
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Toszka 10:01, 29 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Katiax, spróbuj seslerię podlać na grzyba. Aczkolwiek bardziej optuję za wykopaniem, oczyszczeniem z zainfekowanych części, poprawieniem drenażu, zamoczeniem pozostałości traw w ukorzeniaczu z dodatkiem p/grzybowego i siup w ziemię. Ew. opcja odkażenia gleby przed posadzeniem.
Ewidentnie wygląda to na zgniliznę korzeni. Walkę p/grzybową zalecam (może mikstura jak dla powojników na uwiąd)? Miałam miesiąc temu to samo z 'everillo". Teraz już odbija
Będzie dobrze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies