Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Borem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Borem

Iggia 18:15, 14 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
eee_taam napisał(a)


beda ładnie powiewac na wietrze ...a przeciąg jak był tak bedzie raczej musisz posadzacić jakies wysokie zywopłoty ...nie koniecznie blisko tarasu moga byc dalej od niego i tez beda wysłaniac ...ale trzeba przemysleć jak je posadzic

Teraz chce coś co wizualnie zmniejszy wysokość tarasu, żywopłot będzie jakieś 10m dalej, wzdłuż ogrodzenia.

Mojemu przeciągowi nie pomógł nawet betonowy płot
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
08:45, 15 cze 2017
Iggia napisał(a)

Teraz chce coś co wizualnie zmniejszy wysokość tarasu, żywopłot będzie jakieś 10m dalej, wzdłuż ogrodzenia.

Mojemu przeciągowi nie pomógł nawet betonowy płot


bo za niski ...wiem cos o wiatrach ..bo u mnie tez przeciąg jest wiecznie tuje maja ponad dwa metry i to jest jeszcze za mało ...przy 4 moze zrobi sie bardziej zacisznie ...... wysokie drzewa sadz i wysokie zywopłoty
kaz742011 12:42, 15 cze 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Iggia napisał(a)
Żeby nie było za ładnie jest mały zgrzyt w postaci nornic, które w ostatnim czasie załatwiły mi do zera dużego orlika i wczoraj przetacznika kupionego rok temu


Też mam tę diabelstwa. Ostatnio bezczelnie dobrały mi się do żurawek. Tunele odkryłam też koło rodków. Kupiłam trutkę ale te cholery ją omijają. Zwykle jak im nasypię do tunelu to wyłażą obok.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AnnaCh 13:06, 15 cze 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja też mam wysoki taras i żeby było intymniej z jednej strony chcę właśnie wysłonić go miskantami, tylko ja chcę donicę zbudować. Intymniej będzie, ale tak jak Justyna pisze przed wiatrami nie uchroni
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Iggia 08:30, 16 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
eee_taam napisał(a)


bo za niski ...wiem cos o wiatrach ..bo u mnie tez przeciąg jest wiecznie tuje maja ponad dwa metry i to jest jeszcze za mało ...przy 4 moze zrobi sie bardziej zacisznie ...... wysokie drzewa sadz i wysokie zywopłoty

Nie mam miejsca na wysokie drzewa
Jedynie niewielki żywopłocik przy ogrodzeniu frontowym ma byćjak zrobimy ogrodzenie

U mnie własnie też duży przeciąg, że głowe urywa
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 08:31, 16 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
kaz742011 napisał(a)


Też mam tę diabelstwa. Ostatnio bezczelnie dobrały mi się do żurawek. Tunele odkryłam też koło rodków. Kupiłam trutkę ale te cholery ją omijają. Zwykle jak im nasypię do tunelu to wyłażą obok.

Ja ich nie mogę truć, bo bym sobie koty wytruła
Całe szczęście ze moja mruczka ostatnio ma fazę na nornice i ptaki i co chwile coś łapie ale i tak czasem coś mi wypadnie/zjedzą
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 08:37, 16 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
AnnaCh napisał(a)
Ja też mam wysoki taras i żeby było intymniej z jednej strony chcę właśnie wysłonić go miskantami, tylko ja chcę donicę zbudować. Intymniej będzie, ale tak jak Justyna pisze przed wiatrami nie uchroni

Wiem, że przed wiatrami nie wysłoni, ale chcę go obsadzić miskantami - tak, żeby nie było widać, ze jest taki wysoki, bo od końca tarasu do płotu będzie tylko jakieś 1,5m, a sąsiad ma swój taras na poziomie ziemi /jakieś pół metra nizej niż ja będę miała/


I teraz tak: potrzebuję miskanty o wysokości ok 1-1,5m które albo nie będą kwitły albo moga kwitnąć, ale żeby liście były wysoko. Gracillimusy? Grazziele? co jeszcze?
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
kaz742011 20:25, 17 cze 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Iggia napisał(a)

Ja ich nie mogę truć, bo bym sobie koty wytruła
Całe szczęście ze moja mruczka ostatnio ma fazę na nornice i ptaki i co chwile coś łapie ale i tak czasem coś mi wypadnie/zjedzą


Chyba muszę sobie sprawić kota .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Iggia 15:46, 18 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Tak moja Mruczka odpoczywa po intensywnym tygodniu w końcu nałapała tyle nornic i ptaków
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Iggia 15:48, 18 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
A teraz kwiatowy przegląd tygodnia
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies