Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 20:26, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Milka napisał(a)


Super kolorki i coraz lepsze fotki machasz

Dzięki Słowa uznania od Takiej profesjonalistki podnoszą na duchu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:28, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Magleska napisał(a)
o moja metasekwoja nie ma takich kolorków ...idę jej nagadać ...tzn.jutro pójdę
ale liści na dachu ....a dmuchawę jakąś masz ,czy ręczne zbieranko

W podwórku dmuchawa i grabie, a z dachu trzeba na drabinę włazić , żeby sięgnąć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 08:12, 25 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Sylwus oproznilam oczko od Ciebie, bo balam się, ze jak zostawię wodę na zimę, to mróz mi rozsadzi to cudeńko. Mogłoby tak byc, nie?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:17, 25 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Katkak napisał(a)
Sylwus oproznilam oczko od Ciebie, bo balam się, ze jak zostawię wodę na zimę, to mróz mi rozsadzi to cudeńko. Mogłoby tak byc, nie?

Myślę, że nie , ale nie ma co ryzykować, jak opróżniłaś to nakryj czymś na zimę, żeby nie napadało do niego. Ja swoje też czymś przyrzucę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabriela 21:02, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Obejrzałam kolorki z zainteresowaniem i wywody na temat łąki czytałam wcześniej. Co do łąk w Krakowie, to na ulicy Wielickiej, bliżej Wieliczki w środkowym pasie jezdni kwitnie prześlicznie coś białego i bladożółtego, a nad nim kwitnie gorąco amarantowe coś. Pięknie to wygląda, ale tam się dodaje gazu, bo droga prosta i nie ma jak się zatrzymać, żeby cyknąć fotki. Więc i o tej porze roku może być fajnie na łące, na pewno tam kosili latem.
Korci mnie, żeby rzucić w trawę drobne narcyzy jeszcze, sadziłaś tak?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sylwia_slomc... 23:51, 25 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Gabriela napisał(a)
Obejrzałam kolorki z zainteresowaniem i wywody na temat łąki czytałam wcześniej. Co do łąk w Krakowie, to na ulicy Wielickiej, bliżej Wieliczki w środkowym pasie jezdni kwitnie prześlicznie coś białego i bladożółtego, a nad nim kwitnie gorąco amarantowe coś. Pięknie to wygląda, ale tam się dodaje gazu, bo droga prosta i nie ma jak się zatrzymać, żeby cyknąć fotki. Więc i o tej porze roku może być fajnie na łące, na pewno tam kosili latem.
Korci mnie, żeby rzucić w trawę drobne narcyzy jeszcze, sadziłaś tak?

Narcyzy w trawie nie mam bo potem problem z koszeniem by był, a u mnie trawa jak na dopingu rośnie, ale mam w trawniku poniżej łąki setkę krokusów wsadzoną, zobaczymy jak to będzie wiosną W łące teraz w paru miejscach mam jeszcze rudbekie i kosmosy, ale pracuje nad nią cały czas, może kiedyś będzie perfekcyjna Widziałam tę łączkę o której piszesz i naprawdę śliczna teraz, ale ona z tych niskich , a u mnie wszystko wysoko buja, dosadzę w mojej jeszcze krwawniki i astry jesienne, zobaczymy co będzie za rok.....a i ciągle usiłuję mieć w niej werbenę , ale coś nie wychodzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:53, 25 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Dzisiaj wycięłam wszystkie rośliny w moim większym oczku i już wiem , że do tego dużego co mam kopać wiosną muszę mieć rośliny posadzone w tych materiałowych workach z uchwytem bo można jesienią wyciągnąć bez odmrażania sobie rąk Szkoda , że wcześniej nie wiedziałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 09:14, 26 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Gabrysia ten amarantowy to ślaz. Sylwia on w niektórych miejscach na tej łące to tak sporo rośnie nawet. Wysiej go w łąke.. wysiałaś?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 09:25, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Siałam , ale coś tak jak z werbeną i kosmosami nie bardzo chce wschodzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
benia9185 09:26, 26 paź 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
dzięki Sylwuś za sugestię ,właśnie rozważam tylko proszę jeszcze zerknij czy to dobre miejsca w ,których moge ciąc? na czerwono zaznaczyłam chyba kiepsko widać?
Ps.berberysy czad!
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies