Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Urszulla 16:37, 26 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21847
Odciskam jesienny ślad mało ogrodowa już jestem.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kerii 21:24, 26 paź 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
U Ciebie jeszcze kolorowo, berberysy piękne u mnie już większość koloru na trawniku leży .

Apropo orzecha pokaż tego z kulkowanego i kiedy się to robi. Jedni mówią, że na wiosnę inni, że jesienią w necie to nawet gdzieś wyczytałam, że w maju. W efekcie tych sprzecznych informacji ja mojego w tamtym roku prawie w ogóle nie przycięłam i teraz mi króluje nad rabatami olbrzym z masą liści które grabię i grabię i jeszcze końca nie widać
____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 21:27, 26 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18553
A ten skulkowany orzech to orzechy daje ..? ..... bo jeśli tak ....to ja też bym takiego chciała
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 07:50, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
frezja napisał(a)


Sylwio, pokaż skulkowanego. U mnie też taki plan.

Proszę, obcięłam z myślą , że będzie pień , a po nim bluszcz, ale to żywotne drzewo i zaczęło wypuszczać wiec przycinałam , kulę masz w jeden sezon tylko cięcie najrzadziej co dwa miesiące
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 07:50, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Urszulla napisał(a)
Odciskam jesienny ślad mało ogrodowa już jestem.

Ja na etapie przygotowywania oczek do zimy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 07:53, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
kerii napisał(a)
U Ciebie jeszcze kolorowo, berberysy piękne u mnie już większość koloru na trawniku leży .

Apropo orzecha pokaż tego z kulkowanego i kiedy się to robi. Jedni mówią, że na wiosnę inni, że jesienią w necie to nawet gdzieś wyczytałam, że w maju. W efekcie tych sprzecznych informacji ja mojego w tamtym roku prawie w ogóle nie przycięłam i teraz mi króluje nad rabatami olbrzym z masą liści które grabię i grabię i jeszcze końca nie widać

Myśmy cięli wczesną wiosną, orzech późno startuje, a przycinam co miesiąc, dwa w sezonie , na zimę nie tnę bo podmarzają gałązki. Fotka ciut w górę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 07:54, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Magleska napisał(a)
A ten skulkowany orzech to orzechy daje ..? ..... bo jeśli tak ....to ja też bym takiego chciała

To by zależało pewnie na jakiej wysokości cięty, mój krótko i często więc z niego orzechów nie ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magleska 08:50, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18553
Ale nawet bez orzechów wygląda obłędnie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Brzozowadzie... 08:50, 27 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)

Proszę, obcięłam z myślą , że będzie pień , a po nim bluszcz, ale to żywotne drzewo i zaczęło wypuszczać wiec przycinałam , kulę masz w jeden sezon tylko cięcie najrzadziej co dwa miesiące


Mam taki plan z modrzewiem tej zimy. Wielki jest, cały czas choruje, pożytku z niego nie ma tylko wodę wyciąga. I stwierdziłam, że obetnę i puszczę bluszcz, ciekawe, czy też odbije
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 09:13, 27 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Magleska napisał(a)
Ale nawet bez orzechów wygląda obłędnie

Dłużej liście trzyma i przebarwił się na zielono cytrynowo, a te duże nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies