Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

abiko 09:27, 26 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Czekamy do wiosny
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 09:31, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
benia9185 napisał(a)
dzięki Sylwuś za sugestię ,właśnie rozważam tylko proszę jeszcze zerknij czy to dobre miejsca w ,których moge ciąc? na czerwono zaznaczyłam chyba kiepsko widać?
Ps.berberysy czad!

Byłam, napisałamPowinny ładnie zgęstniećPamiętaj ciąć nad pakami wychodzącymi na zewnątrz korony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:36, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
abiko napisał(a)
Czekamy do wiosny

Ok Jeszcze jesieni nie ogarnęłam, maliny do przycięcia bylinówki też , kora do plewienia wzdłuż ścieżki, trocinówki od nowa też....a truskawki ciągle nie wsadzone w ziemię, eM wczoraj gryzował warzywnik , ale mu oblepiało strasznie noże

Nadal myślę nad tymi ścieżkami między grządkami warzywnika, już miała być cegła, ale przydałoby się jednak coś co by można zdemontować na czas rozrzucania kompostu i gryzowania ziemi.....nie mam pomysłu....żadnego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 12:17, 26 paź 2017


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Twoje ogrodowe kolorki zachwycają niesamowicie...a berberysy to już naprawdę ogniście świecą, aż widać je na północy kraju, nie żartuję...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gobasia 13:41, 26 paź 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
sylwia_slomczewska napisał(a)

EM w sobotę czyścił rynny z orzecha sąsiada



Sylwio wszystko jasne..Teraz wiem skąd Twoja niechęć do orzechów...i wcale się nie dziwię
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Iwonka 14:13, 26 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gabriela napisał(a)
Obejrzałam kolorki z zainteresowaniem i wywody na temat łąki czytałam wcześniej. Co do łąk w Krakowie, to na ulicy Wielickiej, bliżej Wieliczki w środkowym pasie jezdni kwitnie prześlicznie coś białego i bladożółtego, a nad nim kwitnie gorąco amarantowe coś. Pięknie to wygląda, ale tam się dodaje gazu, bo droga prosta i nie ma jak się zatrzymać, żeby cyknąć fotki. Więc i o tej porze roku może być fajnie na łące, na pewno tam kosili latem.
Korci mnie, żeby rzucić w trawę drobne narcyzy jeszcze, sadziłaś tak?


Gabrysiu myślimy pewnie o tym samym odcinku ul. Wielickiej, przed estakadą jadąc od strony Krakowa, prawda? Jestem oczarowana tymi roślinkami, które wyglądają jak miniaturowe malwy. Kwitną już kilka miesięcy. Skręcając w stronę "Hebanu" też rosną i tam nieco bezpieczniej można byłoby pozbierać nasiona. Jak jutro nie będzie padać to się zatrzymam i spróbuję. Nawiasem mówiąc ta łąka to fantastyczny pomysł. Gdy przejeżdżałam tam na rowerze w sierpniu, jej zapach dominował nad spalinami. Oczywiście tylko na odcinku łąki. Szkoda, że w większości miejsc tak szybko je koszą.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 14:29, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Rumianka napisał(a)
Twoje ogrodowe kolorki zachwycają niesamowicie...a berberysy to już naprawdę ogniście świecą, aż widać je na północy kraju, nie żartuję...

Ha ha ha Ty to mi zawsze humor poprawić umiesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:30, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
gobasia napisał(a)

Sylwio wszystko jasne..Teraz wiem skąd Twoja niechęć do orzechów...i wcale się nie dziwię

Swoje mam dwa , ale jeden skulkowałam , a drugi w przyszłości zostanie też chyba skulkowany...na razie planuje go mocno przyciąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:32, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Iwonka napisał(a)


Gabrysiu myślimy pewnie o tym samym odcinku ul. Wielickiej, przed estakadą jadąc od strony Krakowa, prawda? Jestem oczarowana tymi roślinkami, które wyglądają jak miniaturowe malwy. Kwitną już kilka miesięcy. Skręcając w stronę "Hebanu" też rosną i tam nieco bezpieczniej można byłoby pozbierać nasiona. Jak jutro nie będzie padać to się zatrzymam i spróbuję. Nawiasem mówiąc ta łąka to fantastyczny pomysł. Gdy przejeżdżałam tam na rowerze w sierpniu, jej zapach dominował nad spalinami. Oczywiście tylko na odcinku łąki. Szkoda, że w większości miejsc tak szybko je koszą.

Właśnie mnie zastanawiało czemu skosili je nim nasiona zdążyły wysypać.....co roku na nowo chcą je siać???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
frezja 16:36, 26 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
sylwia_slomczewska napisał(a)

Swoje mam dwa , ale jeden skulkowałam , a drugi w przyszłości zostanie też chyba skulkowany...na razie planuje go mocno przyciąć


Sylwio, pokaż skulkowanego. U mnie też taki plan.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies