Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 17:10, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Katkak napisał(a)
Ale piekne te kotlety ;-:. A ta horta to nie Kyushyu? Mam taką od Ciebie i też pierwszy raz kwitnie

Nie wiem Kasiu bo ona była jako bezimienna kupiona. Może...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:14, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Toszka napisał(a)
Naparstnice możesz delikatnie teraz przesadzić. Pomimo, ze kruche to są to twarde sztuki.
Zaskoczyło mnie zestawienie wrzosów i miodunki...albo inaczej - nie tyle zestawienie co fakt, że miodunka rośnie jak na drożdżach, bo miodunka jest zasadolubna, a wrzosy (zadomowione) dość silnie wytwarzają mikoryzę.Wrzos lubi sucho, a miodunka woli wilgoć. Ale jak widać w naturze nie ma pewników i rośliny potrafią się dogadać

U mnie też naparstnice najchętniej sieją się koło wrzosów i innych kwasolubów. Naparstnica lubi kwaśną glebę, choć i każdą inna nie pogardzi.

Naparstnice pojada do Violi, dostanie takie podrośnięte
Na Nią czekały te siewki i przez to mi teraz wrzosy przesłaniają
Miodunka ładnie mi tam rośnie też, w zimie wprawdzie do zera wymarza, ale wiosną od korzeni wypuszcza młode listeczki i pięknie zakwita. Mało tego zaczęła się tam sama wysiewać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 17:49, 19 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O matulu w nadredce przeleciałam wątek i włos się jeży - ależ Ci ew tym roku nawiedza... I to akurat jak człowiek chce mieć jak najlepiej...
Trzymam kciuki za pomyślność i dobre wiatry.... Nie daj się!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 17:55, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Robimy co możemy, znowu burze zapowiadają nie wiadomo jak to będzie. Na szczęście rów poszerzony i z grubsza odmulony, jeszcze przepust musimy odmulić i została druga strona do podparcia.
Nie mamy wpływu na pogodę, trzeba przyjąć co przyniesie. W tym sezonie lekko nie jest.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 18:02, 19 sie 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Pogoda jak to pogoda, nawywijać potrafi, życie. Rów zrobiony więc zalewać już nie powinno tak często.Wrzosowisko super nawet z naparstnicą Sylwuś nadal masz pięknie więc nie martw się Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 18:07, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Pogoda jak to pogoda, nawywijać potrafi, życie. Rów zrobiony więc zalewać już nie powinno tak często.Wrzosowisko super nawet z naparstnicą Sylwuś nadal masz pięknie więc nie martw się Buziaki

Gosiaczku rowu jeszcze druga strona została, ale tam już łatwiej bo mniej kopania, czy to coś da, okaże się, woda jest nie przewidywalna. Na pewno wygląda to porządniej i będzie mniej pracy w przyszłości przy odmulaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 19:34, 19 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Miodunki normalnie znikają na zimę. Tak więc twoja jest normalna Spoko

U mnie też się sieją. Niestety w tym roku moje miodunki wyglądają jak serwetki richelieu...koronkową robotę wykonały ślimaki

Jedno musisz wiedzieć, że co kilka lat koniecznie trzeba miodunkę odmłodzić. W przeciwnym razie potrafi marnieć lub zaniknąć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 20:10, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Toszka napisał(a)
Miodunki normalnie znikają na zimę. Tak więc twoja jest normalna Spoko

U mnie też się sieją. Niestety w tym roku moje miodunki wyglądają jak serwetki richelieu...koronkową robotę wykonały ślimaki

Jedno musisz wiedzieć, że co kilka lat koniecznie trzeba miodunkę odmłodzić. W przeciwnym razie potrafi marnieć lub zaniknąć.

Ok postaram się pamiętać, a jak by co to z siewek będę zostawiała, fajna roślinka na najniższe piętro, runo w sensie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:14, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Jarzębina dla ptaków na zimę, ususzę, zapasy trzeba zacząć robić i dla nich

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 20:24, 19 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42028
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jarzębina dla ptaków na zimę, ususzę, zapasy trzeba zacząć robić i dla nich



Zbierasz ?? A czemu nie na drzewie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies