Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Basilikum 11:35, 20 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sylwia dziekuje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 13:12, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Basilikum napisał(a)
Sylwia dziekuje

Nie wiem czy pomogłam, ale jak znajdę fotkę z maja robioną dużemu drzewku u znajomych to zobaczysz sobie pokrój
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:33, 20 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Iza u mnie tutaj w 9 poście ostatnie zdjęcie i w 10 pierwsze buk tricolor u znajomych
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5608-ranczo-szmaragdowa-dolina?page=3179
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 14:07, 21 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
U mnie na jednej gałązkę jeden pomidor zielony, drugi czerwony. Nie dojrzewają równo. Z zielonymi kłopot, bo nie wiado, czy je można juz zjeść
Jadłaś? Smaczne były?
____________________
Ogródek Iwony II
Pszczelarnia 14:50, 21 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jestem pod wrażeniem zapasów suszonej jarzębiny dla ptaków na zimę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 15:04, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Iwk4 napisał(a)
U mnie na jednej gałązkę jeden pomidor zielony, drugi czerwony. Nie dojrzewają równo. Z zielonymi kłopot, bo nie wiado, czy je można juz zjeść
Jadłaś? Smaczne były?

Iwonko te zielone podobno mają być takie zielone właśnie, one w zasadzie są takie zielone w żółte prążki. Jeszcze tych nie spróbowałam. Dziś była próba pomarańczowych i jak mam być szczera z dotychczasowych smakują mi najmniej. Są takie jakby słodkie z kwaskiem. Mięsiste miąższ nieregularny, ale gniazda nasienne spore.

Żeby nie było nieporozumień odczucie smakowe moje jest subiektywne i porównuję te smaki ze smakiem malinowych pomidorków, bo te do tej pory były moje ulubione
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:07, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Pszczelarnia napisał(a)
Jestem pod wrażeniem zapasów suszonej jarzębiny dla ptaków na zimę.

No obiecałam sobie zimą, że ususzę to staram się sobie obietnicy dotrzymać
Tak myślę jeszcze nad zasuszeniem winogron( nie musiałabym rodzynek kupować) Bo słonecznik w tym roku to już muszę kupić hurtowo na całą zimę, a nie co chwilę po parę kilo, taniej wyjdzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 15:34, 21 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
U mnie też malinowe nr 1. Pozostałe z nimi porównuję. Jeszcze Awatar jest mięsisty i smaczny.
____________________
Ogródek Iwony II
TAR 15:46, 21 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7631
pomysł na jarzebine podchwyce slonecznika tez kupuje na worki. te moje ptaszydla najbardziej lubia slonecznik, jak mam mieszanke to wydlubuja wlasnie slonecznik. kul tłuszczowych wcale nie ruszaja, tylko czasem sikory rzuca sie na sloninke. u mnie w ubiegla zime rozpanoszyly sie dzwonce i przeganiaja sikory i rudziki ale mazurki jak straz przyboczna umozliwily korzystanie z karmnika wszystkim.
lubie obserwowac, rano widze je przez duze okno w salonie a w zimowe weekendy w oranzerii. chyba dokupie drugi karmnik
____________________
Ogrod nad bajorkiem
paulina_ns 16:29, 21 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
No proszę człowiek uczy się całe życie, nawet nie widziałam,że ptaki jedzą jarzębinę jak ją suszysz? U mnie też pełno ptaszyny i nie wyrabiam ze słonecznikiem a co do pomidorów sama kupiłam dwa krzaczki na ryneczku o nazwę nie zapytałam są już wielkie, ale nadal zielone i mam dylemat, czy to taka odmiana, czy jeszcze dojrzeją, ostatnio zerwałam jednego żeby przetestować jaki w smaku no i wyrzuciłam nie dało się go zjeść, więc chyba jeszcze nie dojrzały
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies