Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 16:05, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
gosika67 napisał(a)
Wrzosy masz imponujące czy z ub.r.? Ja też sobie urządziłam wrzosowisko ale po zimie zostały tylko 2 sztuki, nawet kwitną , nie mam do tego ręki i już się z nimi pożegnałam, najwyżej w donice na jesień zamiast bratków, chociaż bratki jeszcze kwitną, są niezmordowane.

Moje najstarsze wrzosy piąty sezon w tym roku zaczęły i piękne na razie nadal, nie wiem ile lat jeszcze będą ładne, ale w tym roku planuję dosadzić , a jeszcze metodę Toszki na rozmnożenie spróbuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:06, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
gosika67 napisał(a)
A jeszcze miałaś oskrzydloną trzmielinę ( chyba trzmielinę, zawsze zapominam nazwy) taki ogień na rabacie, jest tam gdzieś?

Jest, ale jeszcze nie bardzo widoczna, jak będzie ogień pokażę bo aktualnie mam 4 sztuki tej trzmieliny w różnych miejscach ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:09, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
AgataM napisał(a)
Witaj Sylwuś
Tyle razy zabieram się do napisania do Ciebie..... Śledzę Twój wątek na bieżąco. Widziałam straty po nawałnicy. Z własnego doświadczenia wiem ile ona przynosi strat. W moim przypadku doszedł do tego grad, który zrobił straszne spustoszenie wśród kwiatów. Lilie, funkie i inne..... ze łzami w oczach ścinałam po ziemi, bo były całe poszarpane.Powoli musimy się do takich anomalii przygotować.
Dalie masz cudowne, nie mogę się napatrzeć....Pięknie prowadzisz Swoje Zielone Królestwo. Życzę Ci, żeby wszystkie anomalie omijały Twój Ogród.
Pozdrawiam Goraco


Agatko współczuję gradu, wiem jakie zniszczenia potrafi zrobić Jeszcze jak na początku sezonu to rośliny mają czas nadrobić, ale potem już im ciężko.
Musimy się trzymać i masz rację przyzwyczajać powoli do tego też....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 16:10, 19 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
To masz rękę do wrzosów. Masz je na górce? A na trzmielinę będę cierpliwie czekać bo warto.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
AgataM 16:13, 19 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
sylwia_slomczewska napisał(a)

Agatko współczuję gradu, wiem jakie zniszczenia potrafi zrobić Jeszcze jak na początku sezonu to rośliny mają czas nadrobić, ale potem już im ciężko.
Musimy się trzymać i masz rację przyzwyczajać powoli do tego też....


Po tamtych nawałnicach obiecywałam sobie, żadnych kwiatów tylko krzewy. Ale w następnym roku znowu nasadziłam i nasiałam, ale na szczęście nic takiego już nie było. I oby tak dalej....
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Katkak 16:43, 19 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale piekne te kotlety ;-:. A ta horta to nie Kyushyu? Mam taką od Ciebie i też pierwszy raz kwitnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 16:43, 19 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale piekne te kotlety ;-:. A ta horta to nie Kyushyu? Mam taką od Ciebie i też pierwszy raz kwitnie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Toszka 17:01, 19 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Naparstnice możesz delikatnie teraz przesadzić. Pomimo, ze kruche to są to twarde sztuki.
Zaskoczyło mnie zestawienie wrzosów i miodunki...albo inaczej - nie tyle zestawienie co fakt, że miodunka rośnie jak na drożdżach, bo miodunka jest zasadolubna, a wrzosy (zadomowione) dość silnie wytwarzają mikoryzę.Wrzos lubi sucho, a miodunka woli wilgoć. Ale jak widać w naturze nie ma pewników i rośliny potrafią się dogadać

U mnie też naparstnice najchętniej sieją się koło wrzosów i innych kwasolubów. Naparstnica lubi kwaśną glebę, choć i każdą inna nie pogardzi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 17:05, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
gosika67 napisał(a)
To masz rękę do wrzosów. Masz je na górce? A na trzmielinę będę cierpliwie czekać bo warto.

Gosiu u mnie prawie cały ogród na górce. Spasowało im u mnie i rosną więc dosadzam to co ładnie rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:09, 19 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
AgataM napisał(a)


Po tamtych nawałnicach obiecywałam sobie, żadnych kwiatów tylko krzewy. Ale w następnym roku znowu nasadziłam i nasiałam, ale na szczęście nic takiego już nie było. I oby tak dalej....

Agatko z bylinami jest tak, ze jak pogoda zniszczy to za rok znowu cieszą z drzewami i krzewami jest trudniej, rany po gradzie z 2013 roku do tej pory na drzewach przypominają o tym czerwcu kiedy gradowa nawałnica nas nawiedziła, zabliźniły się to prawda, ale tym bardziej widoczne. No cóż natura nas pokory uczy, choć ciężko nad tym często przejść obojętnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies