Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 16:43, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
TAR napisał(a)
pomysł na jarzebine podchwyce slonecznika tez kupuje na worki. te moje ptaszydla najbardziej lubia slonecznik, jak mam mieszanke to wydlubuja wlasnie slonecznik. kul tłuszczowych wcale nie ruszaja, tylko czasem sikory rzuca sie na sloninke. u mnie w ubiegla zime rozpanoszyly sie dzwonce i przeganiaja sikory i rudziki ale mazurki jak straz przyboczna umozliwily korzystanie z karmnika wszystkim.
lubie obserwowac, rano widze je przez duze okno w salonie a w zimowe weekendy w oranzerii. chyba dokupie drugi karmnik

U nas tej zimy już było ptaków zatrzęsienie, a ponieważ różne to staram się dla wszystkich coś dobrego przygotować Teraz jest dobry czas by o tym pomysleć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:45, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
paulina_ns napisał(a)
No proszę człowiek uczy się całe życie, nawet nie widziałam,że ptaki jedzą jarzębinę jak ją suszysz? U mnie też pełno ptaszyny i nie wyrabiam ze słonecznikiem a co do pomidorów sama kupiłam dwa krzaczki na ryneczku o nazwę nie zapytałam są już wielkie, ale nadal zielone i mam dylemat, czy to taka odmiana, czy jeszcze dojrzeją, ostatnio zerwałam jednego żeby przetestować jaki w smaku no i wyrzuciłam nie dało się go zjeść, więc chyba jeszcze nie dojrzały

Paulinko, koraliki jarzębiny wysypałam cienkimi warstwami na blachy do pieczenia ciasta i na razie za słonkiem z nimi latam bo na słońcu wyschną, gdyby zaczęło padać przerzucę na suszarkę do owoców i grzybów.
Spore zapasy w zimie są potrzebne dla ptactwa, a im bogatsza oferta w karmniku tym bogatsza klientów, którzy z tej stołówki korzystają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paulina_ns 16:49, 21 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
sylwia_slomczewska napisał(a)

Paulinko, koraliki jarzębiny wysypałam cienkimi warstwami na blachy do pieczenia ciasta i na razie za słonkiem z nimi latam bo na słońcu wyschną, gdyby zaczęło padać przerzucę na suszarkę do owoców i grzybów.
Spore zapasy w zimie są potrzebne dla ptactwa, a im bogatsza oferta w karmniku tym bogatsza klientów, którzy z tej stołówki korzystają


Dziękuję za informację to muszę się spieszyć póki słońce jeszcze jest Suszarki do owoców nie mam, więc muszę liczyć tylko na słońce
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Radziu2013 17:48, 21 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Z jarzębiną tez spróbuje...zachęciłaś mnie Sylwia
Poczytałem trochę i podobno ptaki lubią też suszony czarny bez, więc moze na niego także sie skuszę...
Z winogronem chuba również, bo sąsiadowi winorośl zarosła całkowocie namiot foliowy, a on owoców i tak nie zjada

Jeszcze bad czymś pomyślę...ale najważniejsze to zrobić karmniki

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
roma2 19:45, 21 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Kurczę, to i ja zapoluję na jarzębinę . Winogrona, te które pięknie dojrzały, zjedliśmy. Ale mam też taką winorośl, która ma malutkie owoce (podejrzewam, że to ja nie umiem opowiednio jej prowadzić). Malutkie grona z malutkimi owocami . Zostawiam i zawsze "na świeżo" ptaki objedzą. Podobnie jak owoce cisa. Słonecznik też na wory kupuję od zeszłego roku. Ptaszków mam coraz więcej , bo i jedzonko i woda i krzaczory. Buziaki Sylwiku!
____________________
Komendówka
sylwia_slomc... 21:23, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
paulina_ns napisał(a)


Dziękuję za informację to muszę się spieszyć póki słońce jeszcze jest Suszarki do owoców nie mam, więc muszę liczyć tylko na słońce

W razie czego piekarnikiem się można wspomóc tylko drzwiczki do kuchenki muszą być uchylone mocno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:25, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Radziu2013 napisał(a)
Z jarzębiną tez spróbuje...zachęciłaś mnie Sylwia
Poczytałem trochę i podobno ptaki lubią też suszony czarny bez, więc moze na niego także sie skuszę...
Z winogronem chuba również, bo sąsiadowi winorośl zarosła całkowocie namiot foliowy, a on owoców i tak nie zjada

Jeszcze bad czymś pomyślę...ale najważniejsze to zrobić karmniki

Pozdrawiam

Ale się cieszę, że Was zachęcam do dokarmianiaWinogrono do suszenia dzisiaj nastawiłam, jest sporo to się można z braćmi mniejszymi podzielić, szczególnie zimą...... no chyba, że jej nie będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:31, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
roma2 napisał(a)
Kurczę, to i ja zapoluję na jarzębinę . Winogrona, te które pięknie dojrzały, zjedliśmy. Ale mam też taką winorośl, która ma malutkie owoce (podejrzewam, że to ja nie umiem opowiednio jej prowadzić). Malutkie grona z malutkimi owocami . Zostawiam i zawsze "na świeżo" ptaki objedzą. Podobnie jak owoce cisa. Słonecznik też na wory kupuję od zeszłego roku. Ptaszków mam coraz więcej , bo i jedzonko i woda i krzaczory. Buziaki Sylwiku!

I o to chodzi Romeczko żeby ich było coraz więcej, wszak one nam w walce o zdrowe rośliny pomagająa jak nie mają co jeść polecą do kogoś innegoPoidełko widziałam cudne Wam wyszło Jak to nieraz niewiele trzeba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 21:31, 21 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nawet jak zimy nie będzie to i tak będą głodne zwłaszcza od połowy stycznia.

Winogrona muszą być pewnie dojrzałe? Może głupio pytam....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 21:41, 21 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Toszka napisał(a)
Nawet jak zimy nie będzie to i tak będą głodne zwłaszcza od połowy stycznia.

Winogrona muszą być pewnie dojrzałe? Może głupio pytam....

To prawda, dlatego zapasy robią, ale Wiesz gdyby takie temperatury jak teraz w styczniu były to owady będą latać Przy obecnej aurze już nic mnie w tym roku nie zdziwi

Tak ja zbieram dojrzałe, a nawet przejrzałe i podwiędnięte, krócej będą się suszyłyWażne, żeby pleśni na nich nie było
Nie ma głupich pytań, Kto pyta nie błądzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies