Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 11:08, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
gogo napisał(a)
No,proszę, a ja nie wiedząc o dobroczynnym działaniu drzew, zawsze kochałam iglaki. Czarnego bzu się pozbyłam, bo mnie denerwował, piękna lipa rośnie u sąsiada / bliziutko /, brzozy nie mam, bo mam mały ogród / chyba żeby pendula /.
Czyli dobrze czuję

Też mnie do brzóz iglaków coś ciągnęło od początku, lipy posadziłam dla pszczół, ale wychodzi, że i ja sama skorzystam na tymCzarny bez lubię tylko jak kwitnie, bo owady go lubią, a moi synowie uwielbiają sok z jego owoców jak dojrzeją, ale u siebie w ogrodzie go nie chcę, mam w nadmiarze u sąsiada.
Natomiast kocham berberysy, a tu one niekorzystne, autor pisze, ze dlatego, że często traktuje je grzybek i ten grzybek źle na nas działa, no i berberysu nie przytulisz Ale moje na razie bez grzybka to może źle na mnie nie oddziałują poza tym rosną przy iglakach, a te będą od nich większe, więc to działanie szkodliwe będzie słabsze niż dobre od sosen na przykład
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:09, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
jolanka napisał(a)
Piszecie dziewczyny o perzu. Ma nie tylko działanie lecznicze ale przepięknie pachnie wrzucone np. do ogniska
Odkryłam to przypadkowo kiedy sterty kłączy wyciągane z mojej działki leżały sobie, schły a ja nie wiedząc gdzie wyrzucić takie ilości postanowiłam je spalić. Zapach był fantastyczny, naprawdę

Oooo to już wiem co robić z moimA do czego byś ten zapach porównała?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 14:27, 14 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
sylwia_slomczewska napisał(a)



.
Masz zimę ?
U mnie trochę
No no niezłe kolory nieba uchwycilas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 14:57, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Aniu teraz kaszka drobna prószy, ale czy się utrzyma? Na razie jest na plusie.
Niebo jest wdzięcznym obiektem fotografii, mam jeszcze w innych kolorach i dla ocieplenia chyba wrzucę dzisiaj
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 15:35, 14 gru 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
sylwia_slomczewska napisał(a)

Oooo to już wiem co robić z moimA do czego byś ten zapach porównała?

Hmm, nie potrafię dopasować
Taki słodki, delikatnie aromatyczny, ziołowy.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 16:30, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ciekawe
muszę w wolnej chwili poczytać na jakie schorzenia ten perz
Pomału wracam do rzeczywistości i sprzątam. Dużo na raz nie daję rady, ale po trochu też będzie ubywało. Jak się ta metoda sprawdza w ogrodzie to i w domu warto wypróbować zwłaszcza, ze i tak nie mam innego wyboruA Ty nabieraj tych potrzebnych kilogramów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 17:01, 14 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
A ja planuję posadzić miniaturowe berberysy między byliny w ogrodzie
A tu mam mało iglaków i też planuję uzupełnienie.
Może się zrównoważą?
Na podwórku mam duży berberys bordowy, ale tam mam sporo iglaków, więc się nie martwię.
Wprawdzie nie mam już jodły, ale wywalam Hakuro i tam pewnie dam jakiś iglak płaczący.
Będzie dobrze
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
dana1s 17:06, 14 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Sylwuś jak zdrówko? Mam nadzieję, że wracasz do zdrowia
Piękne ujęcia nieba, bardzo ładnie wyglądają takie łyse drzewa. Musze Ci powiedzieć, że robisz coraz ładniejsze zdjęcia!!
Buziaki
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 19:18, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
gogo napisał(a)
A ja planuję posadzić miniaturowe berberysy między byliny w ogrodzie
A tu mam mało iglaków i też planuję uzupełnienie.
Może się zrównoważą?
Na podwórku mam duży berberys bordowy, ale tam mam sporo iglaków, więc się nie martwię.
Wprawdzie nie mam już jodły, ale wywalam Hakuro i tam pewnie dam jakiś iglak płaczący.
Będzie dobrze

Grażynko myślę, że żadna przesada w jakimkolwiek kierunku nie jest dobra, więc moje berberysy o ile będą ładnie rosły z nami zostają Wszak Szmaragdowa znana z rabaty berberysowej, a rok temu nasadziłam jeszcze w lasku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:29, 14 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
dana1s napisał(a)
Sylwuś jak zdrówko? Mam nadzieję, że wracasz do zdrowia
Piękne ujęcia nieba, bardzo ładnie wyglądają takie łyse drzewa. Musze Ci powiedzieć, że robisz coraz ładniejsze zdjęcia!!
Buziaki

Danusiu zdrówko ciut lepiej wczoraj wstałam , a dziś się za porządki łapała, w tej chwili piekę pizzę na cieście francuskim co mi zostało z pieczenia choineczki świątecznej na próbę tylko ja zrobiłam wersję z serkiem bo za makiem nie przepadam
Uwielbiam fotografować niebo i drzewa na jego tle, ale coś w tym jest bo malowałam też tylko takie pejzaże
Taka pochwała z Twoich ust to duży komplement. Próbuję aparat rozkminiać tak jak sobie obiecałam wszak zima przyszła czas się coś więcej naumieć, czy się to na fotki przełoży ....mam nadzieję, że takInstrukcja obsługi jest niezwykle skąpa co do stosowania różnych funkcji, ale od czego jest metoda prób i błędów Próbuję może nie pobłądzę, jak coś to krzycz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies