Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

kasiek 20:14, 16 gru 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Sylwia ale czau dałaś z tymi podpisami i fotkami - przeagent z Ciebie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
sylwia_slomc... 20:36, 16 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Dorota123 napisał(a)
Piękne zachody słońca, też zauważyłam, że na zrobienie ładnego zachodu słońca jest tylko do 5 minut. Później barwy się zmieniają, kąt padania światła jest za niski i już po magicznej chwili.

A w ciągu tych kilku minut jest taki spektakl, który chętnie by się zatrzymało pod powiekami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:38, 16 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
kasiek napisał(a)
Sylwia ale czau dałaś z tymi podpisami i fotkami - przeagent z Ciebie

Wenę miałam, ale fajne takie wspominki
W wolnej chwili znów coś dodam, jeszcze mam sporo, nazbierało się fotek spotkaniowych w ciągu tych kilku lat. Ale jakie cudne wspomnienia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:04, 17 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Ogłoszenie drobne, ale bardzo ważne:
Mała Mi ma do oddania odchowane kotki, odchowane to już takie całkiem spore. Gdyby ktoś miał wolny kąt w domu dla takiego kociaka to u Niej się zgłaszać. Kotki przyzwyczajone do życia na powietrzu więc i na podwórko mogą iść byle ciepły kąt znalazły, pełną miskę i dobre serce właściciela
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 11:53, 17 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
sylwia_slomczewska napisał(a)
To lecimy z ciepłymi barwami

i to samo w dwóch kolorach, a tylko 3 minuty dzielą te zdjęcia



Waw!!
Alez cudne kolory uchwycilas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 16:23, 17 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Uwielbiam takie wieczory Aniu, napawają energią choć przynoszą silny wiatr
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:30, 17 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Byłam w ogrodzie, karmniki uzupełniłam. Biało, ciężko chodzić bo pod śniegiem kretówy i się co chwila człowiek potyka. Śladów ptasich zatrzęsienie na śniegu. Przyleciał już kwiczoł i zięby też już są. Jabłka na gałązki nabijałam dla nich. Śladów zająca na razie nie ma w ogrodzie na śniegu to może czuje tego Antydzika, bo za siatką jest ich od groma i trochę.
Płuca dotleniłam, mięśnie rozruszałam, fotek trochę mam, nową funkcję z bielą próbowałam, ale dziś światła nie było fajnego, szaruga taka
Ziemia nie zmarznięta bo krety nadal ryją.
Żeby chociaż do świąt ta biel wytrzymała, bo jak pomyślę jakie będzie błoto.....
Ale na razie -8 w nocy było i w dzień na minusie trzyma, jak halny nie powieje jest szansa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 16:56, 17 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Macham, trzeba przetrwać zimę na wszelkie możliwe sposoby. W tym roku mam więcej sikorek w karmniku. Ale mają swoje pory przylatywania i nie zgrywamy się w tygodniu żeby się nimi nacieszyć.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 17:37, 17 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
U mnie rok temu było pełno bogatek, a modre może dwie. W tym sezonie proporcje się zmieniły na korzyść modraszek, tych jest znacznie więcej. Wydaje mi się, że są też ubogie, ale nie udało mi się fotki zrobić jeszcze.
Wszystkie zwierzęta zimą mają ciężko. Któryś ptaszek i podejrzewam, że dzięcioł zielony, narobił mi dziur w ziemi, a w zasadzie w trocinach w skrzyni z truskawkami.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:25, 17 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
Żeby nie było, że u mnie nic się świątecznie nie dzieje to coś tam jednak podłubałamWypróbowałam przepis na choinkę tylko zrobiłam z serkiem bo nie miałam maku, na święta z makiem będzie

Proszę na próbę po kawałeczku

Dekoracja w domciu też się zaczęła za przyczyną kochanej Agusi

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies