Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

frezja 10:46, 14 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
aaa widzęja z opolskiego
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwk4 10:56, 14 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, czemu chcesz zasłaniać tą wiklinę? trawki podrosną będzie dobrze. Daj im chwilkę. Ogrodnik musi być cierpliwy. Mi się podoba, na brzydkie nie patrzę, ładne jest ładne
____________________
Ogródek Iwony II
frezja 11:12, 14 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Może niedosłownie zasłaniać,jakieś tło chcę uzyskać..zamówiłam następne trawki i dam bliżej róż;powoli zaczyna mi się podobać.Mam jeszcze problematyczne 2 miejsca..wzdłuż chodnika prowadzącego do domu mam dużą rabatkę i na niej mydło i powidło..chcę zostawić:3 bukszpany-duże,tawułę,iglaki,które formuję sama;i mam zagwozdkę co tam dołożyć??druga strona tegoż chodnika czyli pod murem domu wąski długi kawałek(3-4m) na patelni prawie.Coś płożącego niskiego i bezobsługowego by się przydało..ale co?? obecnie to co było-kobierce- przekwitło(nie znam nazwy) i wygląda teraz bardzo brzydko.
Fotki z bukszpanami,berberysami stożkowymi i szałwią znasz..wstawiałam wcześniej ale to tylko częśc wspomnianej rabaty.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
BusyBee 12:14, 14 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
frezja napisał(a)


dosadziłam następne trawy czyli:miskant morning light-szt.2.

Pytasz o szer.to tak na oko ok.2 metrów(jutro zmierzę)i myślę,że nasadziłam nie za gęsto..zakupiłam jeszcze turzycę rzędową "Variegata"-szt.3 oraz Miskant Chiński Apache-szt.2.ale miejsce znalazły na innej rabacie.


Morningi sadziłam u siebie co 80 cm. Jak posadziłaś 2 to chyba ok. Trzy na 2 metrową rabatę - to byłoby za ciasno. Apache bardzo dekoracyjny jest- dobrze, że nie poszedł na tą rabatę- za kolorowo by się zrobiło....
____________________
U BusyBee w ogródku...
BusyBee 12:16, 14 lip 2015


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
frezja napisał(a)
Może niedosłownie zasłaniać,jakieś tło chcę uzyskać..zamówiłam następne trawki i dam bliżej róż;powoli zaczyna mi się podobać.Mam jeszcze problematyczne 2 miejsca..wzdłuż chodnika prowadzącego do domu mam dużą rabatkę i na niej mydło i powidło..chcę zostawić:3 bukszpany-duże,tawułę,iglaki,które formuję sama;i mam zagwozdkę co tam dołożyć??druga strona tegoż chodnika czyli pod murem domu wąski długi kawałek(3-4m) na patelni prawie.Coś płożącego niskiego i bezobsługowego by się przydało..ale co?? obecnie to co było-kobierce- przekwitło(nie znam nazwy) i wygląda teraz bardzo brzydko.
Fotki z bukszpanami,berberysami stożkowymi i szałwią znasz..wstawiałam wcześniej ale to tylko częśc wspomnianej rabaty.


Powoli planuj i zasatnawiaj się co byś chciała pokaż to miejsce- może coś się komuś nasunie...czy ta "patelnia" to miejsce reprezentacyjne? przy wejściu do domu na przykład?
____________________
U BusyBee w ogródku...
frezja 12:35, 14 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Bardzo reprezentacyjne...powinno być zapraszające..a nie bardzo jest;
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Katkak 22:41, 15 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewuniu mój orzech był ogromny. Zdecydowaliśmy się na drastyczne skrócenie go, ponieważ jest stary i przy silniejszym wietrze trochę sypały się z niego gałęzie, baliśmy się, że może złamać się na dom sąsiadki. Do tego przedsięwzięcia wynajęłam fachowca ze sprzętem alpinistycznym. Było to w zeszłym roku w drugiej połowie listopada. Ten facet zapewniał nas, że drzewo nie przeżyje, bo jak mówił - orzech to specyficzne drzewo i powinno się je ciąć w drugiej połowie lipca. Stwierdziłam wtedy, że trudno, jak padnie, to glicynia całkiem go porośnie i już. Ale jak widać dał sobie radę. I to zobacz jak - po przycięciu był paskudny - taka proca . Jakby co to usunę zdjęcia. Pa .

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
frezja 23:07, 15 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
posunięcie odważne..ale z jakim skutkiem;mój chyba nawet większy...a pora teraz właściwa,z tego co piszesz;muszę mojemu M pokazać...mamy bardzo dużo orzechów, to fakt...ale tego się nigdy nie przeje i takie ciągłe rozdawanie.
Dzięki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
zbigniew_gazda 07:15, 17 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Też mam orzecha Ewo. Ogromnego. Już kilka konarów obciąłem bo śmieci i kto zje tyle orzechów. W jesieni liście do grabienia z połowy ogrodu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
frezja 09:07, 17 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Tak Zbyszku to wygląda..jaka pora właściwa na cięcie? wg.Twojej wiedzy..bo sprzeczne opinie słyszę..a bo płacze itd. Ostatnio się uśmiałam ,bo moja mama ,która nie mieszka z nami pyta mnie czy chcę orzechy,bo tyle "ktoś mi dał"..i daj tu komuś to i użytku nie zrobi z tego)z drugiej strony ileż można jeść,piec...chyba na all.spróbuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies