Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

Grodzia 10:38, 23 sty 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Kochani muszę to obsadzić na wiosnę od czego zacząć ?

____________________
Ogród Grodzi
makadamia 11:37, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Noo, teraz w końcu coś widać

A co Ci w duszy gra? Bardziej bylinowo czy krzaczaście, czy bardziej zimozielono?
Pod linijkę czy swobodnie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gardenarium 11:39, 23 sty 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grodzia napisał(a)
Kochani muszę to obsadzić na wiosnę od czego zacząć ?



Od planu. Z lewego murku powinna się wylewać roślinność. Murki i palisady są bardzo przytłaczające, a więc muszą zniknąć pod płaszczami zieleni. Pod linijkę tutaj to od razu bym nie widziała, bo rabaty są owalne. Narysuj ich kształt i jak się mają do siebie i do domu.

Jednym słowem - rzut z lotu ptaka.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Grodzia 12:08, 23 sty 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Witam bardzo Szefową nie ukrywam, że liczyłam na Pani pomoc i przybycie do mnie Makadamia tak w końcu coś widać zrobiliśmy przed zimą schody i teraz chcę obsadzić te dwie rabaty na wiosnę chcę zimozielono żeby przez cały czas było pięknie z jakimiś akcentami kolorowymi kwiatowymi jak najbardziej. Tak jak pisała Szefowa to nie za bardzo tutaj pod linijkę, lubię eleganckie ogrody
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 12:32, 23 sty 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Narysuję plan z dokładnymi wymiarami, w miejscu gdzie zaznaczyłam szarość będzie kominek za nim aktualnie rośnie magnolia za nią kula z bukszpanu a dalej klon palmowy. i tyle ten prostokąd ma wymiar 7,5 m na 1,2 przy kominku jest bardzo stromy wąski spad. Po drugiej stronie jest duża rabata półokrągła długa też na 7.5 m łuk ma długość ok 10 m. poniżej rabaty będzie rosła trawa i całosć jest zakończona ogrodzeniem z tuji.

____________________
Ogród Grodzi
makadamia 13:04, 23 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Grodziu, od razu mam wątpliwość: czy to na pewno dobre miejsce na klona palmowego i magnolię? To są delikatne rośliny a miejsce wygląda mi na wietrzne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Grodzia 14:05, 23 sty 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
tak niestety u mnie bardzo wieje z każdej strony z tej wydaje mi się najmniej bo jest zasłonięte od wiatru przez dom a za niedługo będzie też altana wybudowana nad garażem to zasłoni wiatr od południa, ale jak cos to te dwie rośliny mogę przesadzić.
____________________
Ogród Grodzi
Toszka 10:10, 24 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gardenarium napisał(a)


Od planu. (...)


Danusia z ust mi to wyjęła

Staranny plan to podstawa zaraz po określeniu gleby i ew. jej poprawie. Zwłaszcza, że klony palmowe i magnolie należą do tych roslin, które wymagają specyficznej, starannie naszykowanej gleby-miejscówki.
Danusia już dała bardzo zgrabny i nietuzinkowy plan koncepcyjny na front. Dobór kolorów form i kolorów jest doskonały. Radzę tą ścieżką podążać i nie kombinować... to doskonały kierunek do poukładanego, eleganckiego i interesującego ogrodu.
Nie wiem tylko, czy od frontu, tuż przy schodach kominek będzie dobrym elementem "wyposażenia" ogrodu. Kominek kojarzy mi się z relaksem, biesiadą (nieopodal), lenistwem i wyższymi temperaturami nie zawsze miłymi dla okolicznych roślin. Przepraszam, że wchodzę w sfery intymno-rodzinne...ale czy jest jakieś przemyslane uzasadnienie dla takiego (a nie innego) umiejscowienia kominka akurat przy wejściu i wjeździe do garażu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Grodzia 10:40, 25 sty 2019


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
co do kominka to własnie w tym miejscu sprawdził się nam najlepiej...juz nie jeden raz palilismy tutaj grila z znajomymi nad wjazdem do garażu bedzie budowana wiata z altaną na górze i tutaj wszystko będzie blisko kominka, poza tym tylko to miejsce mamy zaciszne od sąsiadów...grill więc tutaj zostanie...zresztą mąz i tak nie pozwoliłby mi go rozburzyć... klon chętnie przesadzę a magnolie chciałabym zostawić w tym miejscu...chyba, że to zły pomysł
____________________
Ogród Grodzi
makadamia 10:53, 25 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zburzyć? To ten kominek tam już jest? Bo na zdjęciach nie widać.
Grodziu, z tego co piszesz, schody robiliście w zimie, a z grilla korzystaliście jeszcze latem, jak schodów nie było. Prawdę powiedziawszy, nie za bardzo sobie wyobrażam, jak manewrować z jedzeniem i talerzami po tych schodach. Gdzie usiąść z jedzeniem?
Jeżeli nad wjazdem ma być altana, to kominek bym zintegrowała z tą altaną, żeby dostęp do niego był od strony altany, a nie schodów.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies