Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 15:30, 29 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Magda70 napisał(a)


ale piękne kule!


One lepiej u mnie rosną niż bukietowe.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:32, 29 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
popcorn napisał(a)
Juzia kukliki! Rosną jak głupie, kwitną dwa razy, sadzisz i nic z nimi nie robisz!


Kupiłam już jakiś zwykły pomarańczowy i Mai Tai. Posadziłam.
Teraz poczekam i zobaczę na własne oczy czy będzie tam coś pasowało, czy nie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 15:34, 29 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Jagodaa napisał(a)
Jaką masz odmianę bergenii? Szukam takiej z najładniejszymi liśćmi, okrągłymi i dużymi.


Bergenia z RODOS dostana... bez nazwy.
Ale moja chyba nie jest najładniejsza. Często wycinam im żółte liście.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 18:13, 29 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Juzia napisał(a)


Ewo, nie chodzi mi o jeżówki tylko o kukliki.
Porządna kępka, korzenie w całej doniczce. Było co dzielić.
O jeżówki też się jakoś nie boję. Podobne kupiłam u siebie, stacjonarnie. I nawet podzieliłam I jakoś żyją.

A te z A..r to taka bida. Połowa ziemi z doniczki wyleciała przy wyjmowaniu. Korzeni mało.

Jeszcze jedno co mi nie pasowało to pakowanie. Z A..r więcej torebek plastikowych, folii i styropianu niż roślin.
No nie pasi mi to.


Juziu, wiesz że ja również pracuję w szkółce i muszę trochę je bronić, jak widzę, że coś poszło nie tak.
Ogólnie w większości szkółek jest tak, że teraz, w lipcu i sierpniu, jest czas dzielenia bylin lub sadzenia je w większe doniczki. Większe doniczki to droższe rośliny, więc często lepiej je dzielić. Trawy u mnie dzielimy wiosną. Latem tylko wtedy, jeśli nie nadążamy z robotą. Jeśli się za długo z tym czeka, to rośliny nie ukorzenią się porządnie do zimy, poza tym się zestarzeją, korzenie zaczną się zbyt mocno obracać i potem rośliny źle się korzenią.

W CO przy marketach budowlanych i marketach spożywczych rośliny przychodzą prosto z „fabryk” roślinnych i jak zbrzydną są po prostu wyrzucane.

Dlaczego rośliny są coraz droższe, tego nie mogę wytłumaczyć, to zależy od polityki finansowej danej szkółki. Ogólnie jest tak, że ogrodnik nie zarabia jakichś wielkich pieniędzy. Ogrodnik, nie właściciel szkółki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 21:06, 29 lip 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Juzia napisał(a)
Jeżówkowy busz










Bosko
Z naszego wypadu do szkółek byłam mega zadowolona
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Juzia 21:31, 31 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Anda napisał(a)


Juziu, wiesz że ja również pracuję w szkółce i muszę trochę je bronić, jak widzę, że coś poszło nie tak.
Ogólnie w większości szkółek jest tak, że teraz, w lipcu i sierpniu, jest czas dzielenia bylin lub sadzenia je w większe doniczki. Większe doniczki to droższe rośliny, więc często lepiej je dzielić. Trawy u mnie dzielimy wiosną. Latem tylko wtedy, jeśli nie nadążamy z robotą. Jeśli się za długo z tym czeka, to rośliny nie ukorzenią się porządnie do zimy, poza tym się zestarzeją, korzenie zaczną się zbyt mocno obracać i potem rośliny źle się korzenią.

W CO przy marketach budowlanych i marketach spożywczych rośliny przychodzą prosto z „fabryk” roślinnych i jak zbrzydną są po prostu wyrzucane.

Dlaczego rośliny są coraz droższe, tego nie mogę wytłumaczyć, to zależy od polityki finansowej danej szkółki. Ogólnie jest tak, że ogrodnik nie zarabia jakichś wielkich pieniędzy. Ogrodnik, nie właściciel szkółki


Ewuś nie ma się co stresować... sklepów i szkółek multum do wyboru
Żeby tylko zaopatrzone dobrze były... a nie taka żenada
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:32, 31 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Agania napisał(a)

Bosko
Z naszego wypadu do szkółek byłam mega zadowolona


Dziękuję!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
deszczowymaj 11:22, 05 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej Juzia Macham

...coś cicho tu ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
anabuko1 11:42, 05 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Juzia napisał(a)










No kobieto, pięknie, elegancko masz tam
Suuper!!
Nowe zakupy roślin też fajne






____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
popcorn 11:47, 05 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pokazuj nowe foty Juzia, co tak ucichłaś
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies