Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Mgduska 20:54, 28 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)



A niech i pełzająca, ale rewolucja!
No i nie oszukujmy się... prawdziwym ogrodnikom to właśnie o pełzanie bardziej chodzi niż o dojście do celu
Ja wolę własnymi. No chyba, że nie dają rady to wtedy proszę o pomoc, ale palec wskazujący czuwa

Piach najprawdziwszy! Tylko skąd ja wezmę tyle wierzchniej warstwy odżywczej?????



Wyhoduj. Mi teściu zwozi miejskie liście spod domu, w worach, głównie z brzozy. Jemu żal wywalać, a mi powstaje ziemia liściowa - już wypróbowana, dobra. Nie wiem, znajomi niech Ci liście przywożą? Ludzkość też kupuje kompost z zakładów utylizacji odpadów, zrębki z zakł. drzewnych. To i tak lepsze niż ziemia na tony, tak mi się wydaje, bo taka ziemia to loteria, zdarza się tak zachwaszczona, że więcej z nią roboty niż z piachem. Mam takiego sąsiada (żeby nie było - lubię typa), co na kamieniu zarobi. Kupiłam od niego kiedyś ziemię, potem się śmiałam, że to chyba ta sama, którą moja siostra mu oddała za opłatą ("przyjmę ziemię"), kiedy się budowała, perz i tragedia.
____________________
Sałatka pokrzywowa
beta 07:51, 29 sty 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Mgduska napisał(a)


Wyhoduj. Mi teściu zwozi miejskie liście spod domu, w worach, głównie z brzozy. Jemu żal wywalać, a mi powstaje ziemia liściowa - już wypróbowana, dobra. Nie wiem, znajomi niech Ci liście przywożą? Ludzkość też kupuje kompost z zakładów utylizacji odpadów, zrębki z zakł. drzewnych. To i tak lepsze niż ziemia na tony, tak mi się wydaje, bo taka ziemia to loteria, zdarza się tak zachwaszczona, że więcej z nią roboty niż z piachem. Mam takiego sąsiada (żeby nie było - lubię typa), co na kamieniu zarobi. Kupiłam od niego kiedyś ziemię, potem się śmiałam, że to chyba ta sama, którą moja siostra mu oddała za opłatą ("przyjmę ziemię"), kiedy się budowała, perz i tragedia.


z ziemią kupną to faktycznie loteria jest...kiedyś kupiliśmy niby czarnoziem...przyjechało coś jeszcze gorszej klasy niż mieliśmy...po dziś dzień górka usypana stoi

o ziemi liściowej też słyszałam dużo dobrego, ale sama jeszcze nie robiłam...za to ułożyłam darń na wielką kupę i nie wiem czy coś z tego może być?...przykryłam folią...myślicie, ze coś wyjdzie wartościowego?

pozdrawiam piątkowo
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Mysza 09:11, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Juzia napisał(a)


Już się dość wynudziłam w zeszłym roku!!!
Dziękuję już za nudę, wolę jednak działać



Ha ha, Jak ruszysz z pracami w ogrodzie to odetchniesz z zadowoleniem

Justynko, czy kojarzysz może jakiś ogród gdzie przy Serbach jest różanka??

____________________
Gosia
Magda70 09:32, 29 sty 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
beta napisał(a)


z ziemią kupną to faktycznie loteria jest...kiedyś kupiliśmy niby czarnoziem...przyjechało coś jeszcze gorszej klasy niż mieliśmy...po dziś dzień górka usypana stoi

o ziemi liściowej też słyszałam dużo dobrego, ale sama jeszcze nie robiłam...za to ułożyłam darń na wielką kupę i nie wiem czy coś z tego może być?...przykryłam folią...myślicie, ze coś wyjdzie wartościowego?

pozdrawiam piątkowo


Sama darń? myślę, że szału nie będzie. Musisz tam dać trochę obierek i gówienka.
My w łętowie tak składaliśmy samą darń...potem to tylko piach był.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Mgduska 09:46, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
beta napisał(a)


z ziemią kupną to faktycznie loteria jest...kiedyś kupiliśmy niby czarnoziem...przyjechało coś jeszcze gorszej klasy niż mieliśmy...po dziś dzień górka usypana stoi

o ziemi liściowej też słyszałam dużo dobrego, ale sama jeszcze nie robiłam...za to ułożyłam darń na wielką kupę i nie wiem czy coś z tego może być?...przykryłam folią...myślicie, ze coś wyjdzie wartościowego?

pozdrawiam piątkowo


Jeśli to tak zostawisz, będzie bardzo długo trwało, zanim coś z tego będzie. Poprzewracaj to czasem i w miarę możliwości dodaj badyli, liści, kartonów, czyli tych wszystkich części brązowych, które się daje do kompostu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 10:00, 29 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamierzam zapukać do sąsiadów z sadem i poprosić o ich liście, ładnie w kupkach leżą, będą jeszcze łądniej w workach u mnie leżały
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 11:08, 29 sty 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jesienią na spacery w parku przy szkole zabierałam worki i zbieram do nich liście. Ludzie się dziwnie patrzyli ale co tam. Do tego mąż zwędził worki z liśćmi z pod swojej pracy. W przyszłym roku zapewne też tak zrobię.
Dodawałam te liście przy przekopywaniu ziemi. Część w workach czeka na swoją kolej. Raczej nie będę czekała aż się ziemia z tego zrobi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mgduska 11:17, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nieźle, nieźle , widzę, że jakaś szersza akcja się z tego robi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 11:24, 29 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26054
Juzia napisał(a)


Plany zawsze są
Bez planów nie ma życia

Do malowania to najlepiej zagonisz jak blender niechcący z miski wyskoczy

Haha... kuchnię mam po remoncie, łazienki też
Mojego dyplomatycznie do tego malowania nakłaniam jakby tu to malowanie nagrodą było a nie karą?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ewik 12:17, 29 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ja mam spore brzozy w ogrodzie i jesienią pakuje do worków w których robie dziurki, jeśli są suche to polewam wodą , odstawiam w zacienione miejsce , na wiosnę mam świetną ziemię liściową .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies