Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 18:58, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Pusto, łyso, nudno...


Dobrze, że chociaż Tardy mam


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MagdaLenka 19:44, 08 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 824
Juzia napisał(a)
Pusto, łyso, nudno...

W żadnym wypadku. Porządny zimozielony szkielet robi robotę nawet, gdy jeszcze sezon w pełni nie ruszył.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Juzia 20:19, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
MagdaLenka napisał(a)

W żadnym wypadku. Porządny zimozielony szkielet robi robotę nawet, gdy jeszcze sezon w pełni nie ruszył.


A to to wiem! Taki był zamysł! Żeby było zimozielono Bez trawnika i bez zimozielonych to dopiero byłaby tragedia

Tylko wszędzie na forum już wiosnę porządną widać... a u mnie na tej Syberii jeszcze przedwiośnie Ale nie narzekam. Przynajmniej się wyrobię z ogarnianiem rabat. Na spokojnie, bez tyrania od świtu do nocy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:26, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
W końcu udało się ogarnąć jakiegoś pana z ciągnikiem
Ma potraktować ten nasz ugór talerzówką. Nie za bardzo wiem co to i jak działa... no ale to w końcu rolnik, to chyba wie co robi

Zamówiłam też facelię, gorczycę i łubin.
Będę siać Cały rok A nawet jeszcze dłużej. Hahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MagdaLenka 20:32, 08 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 824
O proszę! Poplony. Moje ulubione...
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Juzia 20:45, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
MagdaLenka napisał(a)
O proszę! Poplony. Moje ulubione...


A ja właśnie czytam Twój wątek od początku! Hahahaha!
Widziałam jak ładnie przygotowaliście glebę Z gliną zawsze trudniej. To się narobiliście w tym przedogródku. Coś jak ja w drugim ogrodzie... trzeba było kopać dołki młotem pneumatycznym
Na nowej działce nie do końca wiem co mam. Miejscami tylko widać glinę na wierzchu, tam gdzie było kopane pod doprowadzenie wody jest piach Może dowiem się więcej po pracach pana rolnika Ale już wiem gdzie będzie warzywnik i sad... i tam będę już siała poplon. Reszta pewnie dopiero po budowie.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao 21:43, 08 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
Jak to człowiek nabiera doświadczenia.
Na początku drogi ogrodowej to człowiek chce szybko, szybko i nie myśli o tym że trzeba najpierw grunt przygotować. A jak człek nabierze doświadczenia to już jakoś mu nie śpieszno tylko powoli bo wie że co nagle to po diable
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
sylwia_slomc... 22:06, 08 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82035
Juzia napisał(a)
W końcu udało się ogarnąć jakiegoś pana z ciągnikiem
Ma potraktować ten nasz ugór talerzówką. Nie za bardzo wiem co to i jak działa... no ale to w końcu rolnik, to chyba wie co robi

Zamówiłam też facelię, gorczycę i łubin.
Będę siać Cały rok A nawet jeszcze dłużej. Hahaha!

Nim będziesz siać to po talerzówce dobrze by było zaorać potem zgryźć i zawłóczyć dopiero siać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 22:29, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Makao napisał(a)
Jak to człowiek nabiera doświadczenia.
Na początku drogi ogrodowej to człowiek chce szybko, szybko i nie myśli o tym że trzeba najpierw grunt przygotować. A jak człek nabierze doświadczenia to już jakoś mu nie śpieszno tylko powoli bo wie że co nagle to po diable


Otóż to!
Dopiero po kilku latach widać co słaba ziemia robi z roślinami. Jak nie przygotujesz gleby to ładowanie do dołków wystarczy tylko na kilka sezonów.
Później zanika to i owo

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 22:35, 08 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nim będziesz siać to po talerzówce dobrze by było zaorać potem zgryźć i zawłóczyć dopiero siać.


ło matko.... co?????
On nam pokazywał zdjęcia...jak wygląda pole po tej talerzówce... równo było
Bo ponoć jeździ kilka razy w różne strony Mi wyglądało na takie już do siania
No zobaczymy. To i tak pierwszy raz z kilku planowanych to nie musi być idealnie

Najpierw musimy pozbyć się większych kamulców i spróbujemy wykopać młode brzozy. Zabiorę je tu do siebie i wsadzę w donice...może przeżyją to później posadzę je gdzieś w kącie.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies