Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Gruszka_na_w... 20:56, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Ta nowa działka zrobi z Ciebie fachowego rolnika. Dobry pomysł macie z tym wysianiem zielonego nawozu. Zupełnie inaczej będzie się później sadziło cokolwiek w ogrodzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Juzia 11:50, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ta nowa działka zrobi z Ciebie fachowego rolnika. Dobry pomysł macie z tym wysianiem zielonego nawozu. Zupełnie inaczej będzie się później sadziło cokolwiek w ogrodzie.


Hahaha!
Dzisiaj prawdziwy pan rolnik działa. Pytał się małża co będę siała... czy kukurydzę czy żyto Ponoć twardo. Zbite tak, że wygląda jakby ze 20 lat nic tam nie było robione. No i piach...
Ech. A miałam nadzieje chociaż na trochę gliny...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:00, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
MIałam siać tę facelię, bo już przyjechała... i się okazało że trzeba jednak równać.
A równać mogę dopiero po dostaniu pozwolenia na budowę.... bo mapki muszą być aktualne
I nici z moich planów. Heh
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:04, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Ale mam przynajmniej już jakieś rozeznanie w wyglądzie ugoru
Od frontu:


Tu będzie stał dom


Od tyłu działki:


Za górką jest droga i po lewej przy drodze mam dwóch sąsiadów Z domu ich nie będę nawet widzieć
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 21:08, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Gleba tak jak myślałam... bliżej pola lepsza. Tam będzie akurat stał dom. Hahaha. No ale i będzie też kawałek ogrodu ozdobnego i może nawet trawnik się uda, więc nie narzekam
A bliżej drogi na wierzchu glina, a pod spodem piach. I tu po wyrównaniu będę siać ten poplon kilka razy, bo... warzywnik! i sad
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kontonaogrod 21:10, 10 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1756
Bardzo ladna ta dzialka gdzie te skarpy?
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
sylwia_slomc... 21:26, 10 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Juzia napisał(a)


ło matko.... co?????
On nam pokazywał zdjęcia...jak wygląda pole po tej talerzówce... równo było
Bo ponoć jeździ kilka razy w różne strony Mi wyglądało na takie już do siania
No zobaczymy. To i tak pierwszy raz z kilku planowanych to nie musi być idealnie

Najpierw musimy pozbyć się większych kamulców i spróbujemy wykopać młode brzozy. Zabiorę je tu do siebie i wsadzę w donice...może przeżyją to później posadzę je gdzieś w kącie.

Owszem takie pole uprawiane jak stalerzuje to będzie w miarę gładko, ale ugór, a o takim pisałaś to będą korzenie i badyle sterczeć. Ale skoro poplon ma być siany to potem pewnie i tak orka będzie przed kwitnieniem lub zaraz po. Bo rozumiem, że chcesz poprawić jakość i strukturę gleby.
Gdybyś chciała pod trawnik, lepiej zrobić jak napisałamAle może ten rolnik ma taki sprzęt combo, że za talerzami jest zamontowana rozdrabniarka i brony. Wtedy zrobi to za jednym zamachem. teraz są takie nowinki techniczne, w rolnictwie też
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:27, 10 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Juzia napisał(a)


Hahaha!
Dzisiaj prawdziwy pan rolnik działa. Pytał się małża co będę siała... czy kukurydzę czy żyto Ponoć twardo. Zbite tak, że wygląda jakby ze 20 lat nic tam nie było robione. No i piach...
Ech. A miałam nadzieje chociaż na trochę gliny...

Ej, ale jak piach to jak zbite i twardo....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 21:29, 10 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38726
Kontonaogrod napisał(a)
Bardzo ladna ta dzialka gdzie te skarpy?


Jedną widać na fotce.... taka mała metrowa na granicy działek Ale po mojej stronie jeszcze.
Druga jest już wielka przez środek mojego pola od frontu wzdłuż tej małej skarpy (nie widać na fotce) I na dole tej skarpy jest droga moja wewnętrzna... od drogi gminnej do przyszłego domu
A trzecia jest od mojej drogi (trochę nawet włazi na drogę) już do drugiej granicy działki.
Takie trzy schodki

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 21:30, 10 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82039
Ale fajna okolica
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies