Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Kruklandii

Pokaż wątki Pokaż posty

W Kruklandii

Juzia 18:03, 17 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39465
Makao napisał(a)

Hm… to długo ten samolot do Ciebie leci
Ciekawe skąd


Sama nie wiem
Od jakiegoś znajomego żona... bo nasz dron się rozkraczył
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao 22:25, 17 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Juzia napisał(a)


Sama nie wiem
Od jakiegoś znajomego żona... bo nasz dron się rozkraczył

To pożycz od nich i sama polataj
No chyba że tego Waszego to Ty załatwiłaś i boją się udostępnić
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Juzia 08:58, 18 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39465
Makao napisał(a)

To pożycz od nich i sama polataj
No chyba że tego Waszego to Ty załatwiłaś i boją się udostępnić


Ja się takich rzeczy nie tykam
A już na pewno nie pożyczonych...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tess 09:21, 18 maj 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12189
Juzia, latam po Twoim ogrodzie i zbieram szczękę z podłogi.

Pięknie, spójnie, konsekwentnie. Harmonijnie.

Cudnie.

No i to rozwiązanie ze ścieżkami z kamienia - w punkt!

Napisz mi, jak blondynce, krok po kroku, jak takie ścieżki zrobić. Pliss
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 10:24, 18 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39465
Tess napisał(a)
Juzia, latam po Twoim ogrodzie i zbieram szczękę z podłogi.

Pięknie, spójnie, konsekwentnie. Harmonijnie.

Cudnie.

No i to rozwiązanie ze ścieżkami z kamienia - w punkt!

Napisz mi, jak blondynce, krok po kroku, jak takie ścieżki zrobić. Pliss


O mamo... jaki gość!!!!!
Kawki chcesz? Zrobię Ci

Trawnika się pozbywasz? Pewnie cienia już za dużo masz

Zdzierasz to co masz (trawnik, kostka.. czy co tam innego), kładziesz ekobord tak jak chcesz poprowadzić ścieżkę i wysypujesz żwir Żadnej filozofii
Jak masz glinę lub nieubity piach to lepiej dać pod spód jeszcze włókninę... coby ten żwir się nie zapadał z czasem. Ja nie mam nic i działa cacy
Ekobord min. 5cm wysokości... najlepiej 7cm. I wyjdzie Ci warstwa żwiru 5cm.
I to chyba tyle.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kasya 15:31, 19 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42824
Ja poproszę kawkę
A ty idź zobacz moją seslerie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Juzia 20:11, 19 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39465
Kasya napisał(a)
Ja poproszę kawkę
A ty idź zobacz moją seslerie


Sorry, że tak późno.... lecę!!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tess 22:15, 19 maj 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12189
Juzia napisał(a)


O mamo... jaki gość!!!!!
Kawki chcesz? Zrobię Ci

Trawnika się pozbywasz? Pewnie cienia już za dużo masz

Zdzierasz to co masz (trawnik, kostka.. czy co tam innego), kładziesz ekobord tak jak chcesz poprowadzić ścieżkę i wysypujesz żwir Żadnej filozofii
Jak masz glinę lub nieubity piach to lepiej dać pod spód jeszcze włókninę... coby ten żwir się nie zapadał z czasem. Ja nie mam nic i działa cacy
Ekobord min. 5cm wysokości... najlepiej 7cm. I wyjdzie Ci warstwa żwiru 5cm.
I to chyba tyle.


Dzięki A jaka granulacja (?) żwirku?

Mam wątpliwości co w przypadku jak się ziemia w te kamyki dostanie? Bo jak nie masz włókniny, to po prostu zmyjesz. A ja mam glinę, to włókninę - piszesz - należy położyć...

Chcę się pozbyć trawnika w Gąszczu, bo choć mam go tam mało, to męką jest jego koszenie (lawirowanie kosiarką a tak małej powierzchni). Poza tym trudno go podlewać, żeby na inne rośliny nie lać. Zresztą staram się trawników nie podlewać. Z naciskiem na "staram się", bo o ile w ubiegłym roku dał radę, to w tym juz właśnie zżółkł był wczoraj
No i wydeptany ciągle jest przez środek, bo nie mogę się na rodzaj ścieżki zdecydować. Ścieżka w tak małym trawniczku to karkołomne przedsięwzięcie z moją (nie)umiejętnością planowania

Chętnie bym się kawki w tak pięknym ogrodzie napiła
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 08:18, 20 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39465
Tess napisał(a)


Dzięki A jaka granulacja (?) żwirku?

Mam wątpliwości co w przypadku jak się ziemia w te kamyki dostanie? Bo jak nie masz włókniny, to po prostu zmyjesz. A ja mam glinę, to włókninę - piszesz - należy położyć...

Chcę się pozbyć trawnika w Gąszczu, bo choć mam go tam mało, to męką jest jego koszenie (lawirowanie kosiarką a tak małej powierzchni). Poza tym trudno go podlewać, żeby na inne rośliny nie lać. Zresztą staram się trawników nie podlewać. Z naciskiem na "staram się", bo o ile w ubiegłym roku dał radę, to w tym juz właśnie zżółkł był wczoraj
No i wydeptany ciągle jest przez środek, bo nie mogę się na rodzaj ścieżki zdecydować. Ścieżka w tak małym trawniczku to karkołomne przedsięwzięcie z moją (nie)umiejętnością planowania

Chętnie bym się kawki w tak pięknym ogrodzie napiła


Tessiu.. bij zabij nie mam pojęcie jaka to frakcja... ale w mojej żwirowni była jeszcze tylko jedna mniejsza, a to na drugim miejscu Kamyki tak na oko od 1cm do 2cm średnicy.

Na glinę to włóknina obowiązkowo, bo jak nie to z czasem glina wciągnie te kamulce i robota od nowa.

Musisz się chyba przejechać obejrzeć kamyki gdzieś u siebie i wybrać co Ci się podoba Mocno duzych nie bierz, bo się nie klinują. Można brać dwie różne frakcje i pomieszać, można też wziąć żwir łamany. On się lepiej klinuje, ale zazwyczaj jest sporo droższy.

To przyjedź na urlopa na mazury... kawą poczęstuję A jak będę wiedziała, że goście jadą to i coś do kawy się zrobi Hahaha!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MartaCho 08:46, 20 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2269
Podczytuję rozkminki żwirkowe i przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie- myślisz, że pod taki placyk żwirowy na ognisko- palenisko należałoby wybrać trochę ziemi, żeby było niżej? Czy raczej nie ma takiej potrzeby, albo może nawet niewskazane, żeby woda nie stała?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies