Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Roberto 21:36, 02 maj 2014


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Ja osobiście w ubiegłym roku kilka gatunków traw w tym miscantów wypisywałem właśnie przez internet i to w okresie wczesnej wiosny z doniczki nie było widać jeszcze zielonych źdźbeł i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Wystarczy tylko wybrać rzetelnego sprzedawcę. Polecam na trawki pl. - mają po
9 zł. Jeśli nie to zostają ogrodnicze, ale wiadomo, że niejednokrotnie wybór traw mają skąpy.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
MamaMagda 22:12, 02 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
zaraz zajrze tam gdzie mowisz - objezdzilam wszystkie ogrodnicze w mojej okolicy (a jest ich sporo) wszedzie mowia, ze trawy za miesiac beda a ja nie jestem cierpliwa


Roberto napisał(a)
Ja osobiście w ubiegłym roku kilka gatunków traw w tym miscantów wypisywałem właśnie przez internet i to w okresie wczesnej wiosny z doniczki nie było widać jeszcze zielonych źdźbeł i powiem, że jestem bardzo zadowolony. Wystarczy tylko wybrać rzetelnego sprzedawcę. Polecam na trawki pl. - mają po
9 zł. Jeśli nie to zostają ogrodnicze, ale wiadomo, że niejednokrotnie wybór traw mają skąpy.
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Roberto 08:53, 03 maj 2014


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Z cierpliwością to tak jak u mnie. Ja zakupiłem te odmiany w ubiegłym roku na wiosnę - dwie doniczki, przezimowały ładnie, sklep ten poleciła mi także osoba z Ogrodowiska. Cena jest dobra a wiadomo, że miscanty dość szybko nabierają objętości, także efekt będzie szybki.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
atena35 09:59, 26 maj 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Kupiłam w ubiegłym roku 3 miskanty "Zebrinus" . T
Teraz / wiosną ładnie odbiły, ale ku mojemu zdziwieniu nie mają poprzecznych pasków, tylko jeden środkowy wzdłuż.
Czy to normalne? czy coś nie tak?
____________________
Ogród Tosi
Toszka 12:08, 26 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To normalne, po jakimś czasie się paskują
Mój Apache (mniejsza wersja Z.) wczoraj zaczął się paskować. Ale on ma 4 rok i jest już ukorzeniony. A jego połówka, która wywędrowała tej wiosny do Skuli jeszcze się korzeni i siłą rzeczy pasków nie ma. Jeszcze nie ma. (wczoraj porównywaliśmy )
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
atena35 12:30, 26 maj 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Dziękuję za odpowiedź, martwiłam się, że miskant znikł był, a to co wyszło to tylko chwast .
____________________
Ogród Tosi
Pawlus 21:45, 26 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Mój też na razie zielony
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
A_gawa 18:28, 03 cze 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Zniknęły zdjęcia miskantów.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
agam 21:25, 07 cze 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Melduje że mój "Zebrinus" dostaje pasków, do tej pory był cały zielony z białym paskiem pośrodku. Paski pojawiają się od dołu .
____________________
Aga i Ogródek Agam
iwona83 13:59, 17 cze 2014

Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 14
Witam,
czy ktoś może się orientuje, co ile sadzić miskanta chińskiego 'Purple Fall'?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam

Iwona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies