Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

ZbigniewG 11:44, 25 cze 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Cabaret
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
october 20:59, 12 lip 2019


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Pomocy! Mam takiego miskanta, zapewne olbrzymiego (nie wiem dokładnie, bo nie ja go sadziłam) i bardzo się pokłada. Co zrobić? Podwiązuję go, ale to niewiele daje. Powiem szczerze, ciężko go okiełznać A z roku na rok rośnie coraz większy
Poradzćie, macie jakieś sprawdzone sposoby, by duże trawy dobrze się "trzymały"?


bold text
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
ZbigniewG 20:24, 13 lip 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Monika to raczej miskant cukrowy a ten typ tak ma i na dodatek jest dość ekspansywny. Pokładanie można ograniczyć wiosną rozłożyć siatkę o dużych oczkach jak pędy przerosną podnosi się ją do góry i mocuje na palikach na odpowiedniej wysokości .
taki myk można stosować też np przy anabelkach itp
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
october 21:51, 13 lip 2019


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Dzięki Zbyszek za podpowiedź. Ciekawe rozwiązanie, może wykorzystam w przyszłym roku.
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
aga83 13:00, 22 lip 2019

Dołączył: 30 kwi 2019
Posty: 4
Witam serdecznie, bardzo lubie trawy i chcę w swoim ogrodzie zalozyc wlasnie z nimi rabatę. Posadzilabym je na tle tuji Brabant, tylko nie za bardzo wiem, które dokladnie gatunki wybrać. Myślałam, aby w pierwszym rzędzie rosly właśnie jakies muskanty tak do 1,5 metra, nie bardzo ekspansywne a przed nimi również jakis gatunek traw tylko niższych. Na wiosne zanim trawy ruszą chcialabym, aby miedzy nimi kwitły tulipany, czosnki... Bardzo proszę o pomoc w doborze roslin, jakies porady czy pezykladowe zdjęcia A oto zdjecie miejsca planowanej rabaty
dzika_roza 17:48, 04 sie 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Moje gracki zaczynaja kwitnac...
z albamaru - czyli to gracki jednak?

____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Elmagico 07:45, 05 sie 2019

Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 12
Drodzy
Podpowiedzcie mi proszę. 2 tygodnie temu posadziłem kilka rodzajów miskantów na słonecznym stanowisku. Dziś zauważyłem że schną im końcówki. Robią się nitkowate i żółte. Są suche. Wydawało mi się, że są to rośliny o niskim zapotrzebowaniu na wodę. Czy przy takich objawach jest to skutek zbyt małej ilości wody?

Ziemia podczas sadzenia miała pH ok 6,5. Dostały trochę ziemi uniwersalnej zmieszanej z torfem oraz podsypka z kory.
Linia kroplująca o wydajności 2l/h podlewa je około 1,5h dziennie o świcie więc może problem w drugą stronę i przelane?

Wiolka5_7 13:33, 05 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
dzika_roza napisał(a)
Moje gracki zaczynaja kwitnac...
z albamaru - czyli to gracki jednak?


To na pewno nie Gracki, bo te właściwe bardzo rzadko zakwitają u nas....a jeśli już to kwitną późno ,u mnie w zeszłym roku zakwitły pierwszy raz w październiku

Też w zeszłym roku kupiłam " pseudogracki "
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
dzika_roza 13:34, 05 sie 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
w takim razie co to może być?
mam tego cały szpaler i miały być wysokie...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Wiolka5_7 13:39, 05 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Elmagico napisał(a)
Drodzy
Podpowiedzcie mi proszę. 2 tygodnie temu posadziłem kilka rodzajów miskantów na słonecznym stanowisku. Dziś zauważyłem że schną im końcówki. Robią się nitkowate i żółte. Są suche. Wydawało mi się, że są to rośliny o niskim zapotrzebowaniu na wodę. Czy przy takich objawach jest to skutek zbyt małej ilości wody?

Ziemia podczas sadzenia miała pH ok 6,5. Dostały trochę ziemi uniwersalnej zmieszanej z torfem oraz podsypka z kory.
Linia kroplująca o wydajności 2l/h podlewa je około 1,5h dziennie o świcie więc może problem w drugą stronę i przelane?


U mnie przysychanie końcówek ,było skutkiem zbyt małej ilości wody
Bo miskanty lubią duuużo wody

Ja nowo sadzone miskanty podlewam raz na tydzień 10 l konewką wody, wtedy są dobrze nawodnione ,głębiej się korzenią i rosną super podlewam rzadko a dużo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies