Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Wiolka5_7 13:56, 05 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
dzika_roza napisał(a)
w takim razie co to może być?
mam tego cały szpaler i miały być wysokie...

Mi przypomina miskanta " Graziella "
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Elmagico 16:07, 05 sie 2019

Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 12
Wiolka5_7 napisał(a)

U mnie przysychanie końcówek ,było skutkiem zbyt małej ilości wody
Bo miskanty lubią duuużo wody

Ja nowo sadzone miskanty podlewam raz na tydzień 10 l konewką wody, wtedy są dobrze nawodnione ,głębiej się korzenią i rosną super podlewam rzadko a dużo


Ah ah, teraz rozumiem
Myślałem że takie trawiaste to jednak mniej wody niż więcej, bałem się żeby nie przelać.

Mam je na jednej linii kroplującej z hortensjami. Będę musiał je jakoś pogodzić ale powinno się udać bo hortensje też lubią mokro
Dołożę im, jeszcze po jednej linii kroplującej z tak, żeby dostawały 2x tyle wody. Ekspozycja u mnie bardzo słoneczna (wschód i południowy zachód) więc słońce i woda powinny im dobrze robić
Wiolka5_7 16:25, 05 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Elmagico napisał(a)


Ah ah, teraz rozumiem
Myślałem że takie trawiaste to jednak mniej wody niż więcej, bałem się żeby nie przelać.

Mam je na jednej linii kroplującej z hortensjami. Będę musiał je jakoś pogodzić ale powinno się udać bo hortensje też lubią mokro
Dołożę im, jeszcze po jednej linii kroplującej z tak, żeby dostawały 2x tyle wody. Ekspozycja u mnie bardzo słoneczna (wschód i południowy zachód) więc słońce i woda powinny im dobrze robić

Tak i miskanty i hortensje lubią wodę
Jeśli będą miały odpowiednią ilość słońca i wody to na pewno będą pieknie rosły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Elmagico 16:45, 05 sie 2019

Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 12
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak i miskanty i hortensje lubią wodę
Jeśli będą miały odpowiednią ilość słońca i wody to na pewno będą pieknie rosły


Super, czyli zapotrzebowanie na wodę podobne

Podlewam linią i zastanawiam się w takim razie ile im dać wody. Wszędzie widzę, że codzienne podlewanie to zła droga dla kwiatów. Czy zamiast podlewać 2-3l codziennie, powinienem spróbować np 5l co dwa dni i obserwować efekty? Boje się, żeby nie uschły
MartaKozak 16:48, 05 sie 2019


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
To normalne ze w pierwszym roku po posadzeniu kaprysza, szczegolnie w tak upalne lato. Jak sie zakorzenia to pokaza soje piekno w przyszlym roku.
Ja bym podlewala 2 razy na tydzien, a obficiej.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
sarenka 17:25, 05 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Elmagico napisał(a)


Super, czyli zapotrzebowanie na wodę podobne

Podlewam linią i zastanawiam się w takim razie ile im dać wody. Wszędzie widzę, że codzienne podlewanie to zła droga dla kwiatów. Czy zamiast podlewać 2-3l codziennie, powinienem spróbować np 5l co dwa dni i obserwować efekty? Boje się, żeby nie uschły

Gdzie czytałaś, że codziennie podlewanie to zło?
____________________
Magda W samym sloncu
Elmagico 20:26, 05 sie 2019

Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 12
sarenka napisał(a)

Gdzie czytałaś, że codziennie podlewanie to zło?


Odnoszę wrażenie że 90 procent źródeł tak zakłada. Ty podlewasz codziennie kwiaty?
sarenka 20:58, 05 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Elmagico napisał(a)


Odnoszę wrażenie że 90 procent źródeł tak zakłada. Ty podlewasz codziennie kwiaty?

Zdarza się,że codziennie, ale częściej co drugi dzień
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 21:14, 05 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
sarenka napisał(a)

Zdarza się,że codziennie, ale częściej co drugi dzień

Megi ja to podlewam częściej tylko hortensje a inne rosliny raz na tydzień po konewce 10 l na roślinę np. Cisy,miskanty,jezowki... a drzewa po 3-4 konewki 10 litrowe ...piszę o roslinach sadzonych w tym roku ,bo te starsze to i rzadziej podlewam

W ten sposób roślina korzeni się głębiej w poszukiwaniu wody i nie wymaga potem tak częstego podlewania ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
waldek727 13:30, 06 sie 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
sarenka napisał(a)

Gdzie czytałaś, że codziennie podlewanie to zło?

Megi. Chociażby w moich postach. Ogród powinien być podlewany w zależności od rodzaju gleby i temperatur 2-3 razy w tygodniu dawką ok 10-15 l/m2. Przypomnę i w tym wątku, że nie podlewamy roślin a jedynie uzupełniamy zapasy wody w glebie. W chwili podlewania ogrodu, gdy woda przesiąka przez system korzeniowy do głębszych warstw gleby, rośliny bezpośrednio są w stanie pobrać tylko ok 15% wody. Korzenie roślin, a właściwie ich włośniki korzystają z wody od dołu, czyli z tej która podsiąka do górnych warstw gleby. Codzienne podlewanie ogrodu małą ilością wody jest błędem który może doprowadzać rośliny do przesychania i wielu chorób grzybowych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies