Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Miskant - Miscanthus

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Basia_KRK 20:05, 29 lut 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Planuję przesadzić moje 7-letnie miskanty w nowe miejsce, kiedy będzie na to najlepsza pora? Dodam, że jeszcze ich nie ścinałam.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
GosiaZ 18:11, 13 kwi 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Miskantów ML i jednego jeszcze nie posadzonego Memory, sklep wysłał mi go przez pomyłkę zamiast ML. Planuję dokupić jeszcze rozplenice Hameln i Little Bunny. Przeczytałam forum ale nie wszystkie informacje są dla mnie jasne. Proszę wyjaśnijcie mi (tak bardzo dosłownie) jak i dokładnie czym (chodzi o nazwę produktu) dokarmiacie wasze trawy. Niestety nie posiadam kompostu i nie użyłam go przy sadzeniu. Czy Miskanty traktujecie tak samo jak rozplenice?
dzika_roza 19:34, 13 kwi 2020


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Basia_KRK napisał(a)
Planuję przesadzić moje 7-letnie miskanty w nowe miejsce, kiedy będzie na to najlepsza pora? Dodam, że jeszcze ich nie ścinałam.


Basia i jak poszlo?
ja będę przesadzać swoje (młodsze) jakoś niedługo... już się boję
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Basia_KRK 07:16, 14 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Przesadzone, przy okazji podzieliłam je na mniejsze. Większość powoli już odbija
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
A_gawa 11:09, 14 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
GosiaZ napisał(a)
Witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Miskantów ML i jednego jeszcze nie posadzonego Memory, sklep wysłał mi go przez pomyłkę zamiast ML. Planuję dokupić jeszcze rozplenice Hameln i Little Bunny. Przeczytałam forum ale nie wszystkie informacje są dla mnie jasne. Proszę wyjaśnijcie mi (tak bardzo dosłownie) jak i dokładnie czym (chodzi o nazwę produktu) dokarmiacie wasze trawy. Niestety nie posiadam kompostu i nie użyłam go przy sadzeniu. Czy Miskanty traktujecie tak samo jak rozplenice?


Moje miskanty rosną genialnie na mieszance dobrej ziemi ogrodowej z worka wymieszanej z granulowanym nawozem(obornik) krowim. Oczywiście lubią wodę w szczególności na początku wiosny- kiedy ruszają. Dziś będę dzielić kępy ML. Powyższa metoda sprawdza się u mnie znakomicie. Potwory po prostu rosną.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Jolantamachn... 09:38, 25 kwi 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 1
Witam. A proszę powiedzieć czy ścinanie miskantow jest konieczne? Czy coś się stanie jeśli tego nie zrobię?
Monika83 22:00, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Jolantamachn. Trzeba ciąć miskanty.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
krzysztofszy... 23:13, 07 cze 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Cześć wszystkim. Możecie mi odpowiedzieć na pytanie do jakich rozmiarów rośnie miskant apache, czy kwitnie? W necie jest rozbieżność w rozmiarach i nie jestem pewny a potrzebuje zwartą trawę do 1m wysokości o dość sztywnych, prostych liściach. Drugie pytanie mam odnośnie Miskanta ML. Planuję zakup czterech sztuk. Jak bardzo się rosrasta u podstawy?
MirellaB 20:59, 02 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
To moje ML przesadzane w maju tego roku - spore kępy.



A teraz wyglądają tak
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
llnoe 15:43, 17 gru 2020


Dołączył: 24 paź 2020
Posty: 9
Morning Light jest wspaniałe. mam ich 2 i wiosną będę je dzielic. zeszłej wiosny podzieliłam 1 Hameln na 5 części i jesienią były już duże!
____________________
Gosia - przepraszam za jakiekolwiek błędy gramatyczne, najczęściej używam Tłumacza Google
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies