Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Miskant - Miscanthus

Basia_KRK
Bz

Dodany 20:05, 29 lut 2020
Planuję przesadzić moje 7-letnie miskanty w nowe miejsce, kiedy będzie na to najlepsza pora? Dodam, że jeszcze ich nie ścinałam.
GosiaZ

Dodany 18:11, 13 kwi 2020
Witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Miskantów ML i jednego jeszcze nie posadzonego Memory, sklep wysłał mi go przez pomyłkę zamiast ML. Planuję dokupić jeszcze rozplenice Hameln i Little Bunny. Przeczytałam forum ale nie wszystkie informacje są dla mnie jasne. Proszę wyjaśnijcie mi (tak bardzo dosłownie) jak i dokładnie czym (chodzi o nazwę produktu) dokarmiacie wasze trawy. Niestety nie posiadam kompostu i nie użyłam go przy sadzeniu. Czy Miskanty traktujecie tak samo jak rozplenice?
dzika_roza
Img 0142

Dodany 19:34, 13 kwi 2020
Basia_KRK napisał(a)
Planuję przesadzić moje 7-letnie miskanty w nowe miejsce, kiedy będzie na to najlepsza pora? Dodam, że jeszcze ich nie ścinałam.

Basia i jak poszlo?
ja będę przesadzać swoje (młodsze) jakoś niedługo... już się boję

Dodany 07:16, 14 kwi 2020
Przesadzone, przy okazji podzieliłam je na mniejsze. Większość powoli już odbija
A_gawa
Img 20200531 wa0027

Dodany 11:09, 14 kwi 2020
GosiaZ napisał(a)
Witam wszystkich,
od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Miskantów ML i jednego jeszcze nie posadzonego Memory, sklep wysłał mi go przez pomyłkę zamiast ML. Planuję dokupić jeszcze rozplenice Hameln i Little Bunny. Przeczytałam forum ale nie wszystkie informacje są dla mnie jasne. Proszę wyjaśnijcie mi (tak bardzo dosłownie) jak i dokładnie czym (chodzi o nazwę produktu) dokarmiacie wasze trawy. Niestety nie posiadam kompostu i nie użyłam go przy sadzeniu. Czy Miskanty traktujecie tak samo jak rozplenice?

Moje miskanty rosną genialnie na mieszance dobrej ziemi ogrodowej z worka wymieszanej z granulowanym nawozem(obornik) krowim. Oczywiście lubią wodę w szczególności na początku wiosny- kiedy ruszają. Dziś będę dzielić kępy ML. Powyższa metoda sprawdza się u mnie znakomicie. Potwory po prostu rosną.

Dodany 09:38, 25 kwi 2020
Witam. A proszę powiedzieć czy ścinanie miskantow jest konieczne? Czy coś się stanie jeśli tego nie zrobię?
Monika83
96258161 800 s.1416993649

Dodany 22:00, 25 kwi 2020
Jolantamachn. Trzeba ciąć miskanty.
krzysztofszy...
101

Dodany 23:13, 07 cze 2020
Cześć wszystkim. Możecie mi odpowiedzieć na pytanie do jakich rozmiarów rośnie miskant apache, czy kwitnie? W necie jest rozbieżność w rozmiarach i nie jestem pewny a potrzebuje zwartą trawę do 1m wysokości o dość sztywnych, prostych liściach. Drugie pytanie mam odnośnie Miskanta ML. Planuję zakup czterech sztuk. Jak bardzo się rosrasta u podstawy?
MirellaB
Dsc 1497

Dodany 20:59, 02 lip 2020
To moje ML przesadzane w maju tego roku - spore kępy.

A teraz wyglądają tak