Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Niny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Niny

Iwk4 23:30, 12 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Nino. Zaczęłaś tworzyć z entuzjazmem. Oby tak dalej. Szpaler tawuł fajnie się odcina kolorem. Trzeba je przycinać co jakiś czas. Dziękuję za wizytę.
Wątek sobie poczytałam u Ciebie. Pozdrawiam.
____________________
Ogródek Iwony II
bartek_luberda 23:33, 12 cze 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Kobieto szalejesz w takie upały ? Ale ekstra ci to wychodzi
____________________
Ogródeczek
rzulieta 13:02, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Witam u siebie Ciebie Iwonko i Ciebie Bartku zapraszam na mrożona kawkę.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 13:07, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Jak jest ciepło to mi sie lepiej myśli. Mam plan założyć rabate różną za starcem omszonym. Pieknie beda wygladaly lososiowe lub zolte róże. Tylko najpierw musze gleba sie zająć bo licha.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 16:37, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Mam kolejny pomysł. Wypoczynkowych miejsc nigdy za wiele. Toteż zamierzam wywalić stary trzepak zrobiony przez dziadka Janka z szyn kolejowych (tak, tak, dziadek pracował na kolei i jak coś zrobił to miało być wieczne). W miejscu tego trzepaka postawię a wcześniej zakupię huśtawkę. Radość będzie wielka bo Młoda lubi się bujać a i reszta rodziny też Koniecznie z daszkiem bo brzoza jest u sąsiadów prawie w granicy działek i jak przychodzi wiosenka to puszcza soki i wszystko jest brudne. Ja jednak ją lubię. W lato cień i pięknie szumi, jesienią listki gubi, a ja je bardzo chętnie na ściółkowanie zimowe zbieram i roślinki okrywam.
Wymyśliłam też że potrzebne mi drzewo. Patelnia totalna na działeczce a roślinki tzn. hortki nie lubią popołudniowego słoneczka letniego. Biedne tak główki smętnie zwieszone mają, aż mi przykro. Wymyśliłam Katalpę? Chciałabym tak w parasol prowadzić żeby było spójnie z wisienką. Potrzebne mi liściaste ale nie takie co mi się rozlezie po działce i wodę wypije... ach straszne są te moje rozterki..
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 16:58, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Jeszcze jedną rzecz wymyśliłam matko aż dziwne że mi się nie poprzepalały zwoje
Wymyśliłam że chcę wokół studni zrobić rabatę bo dość mam koszenia tam trawy, to raczej postrzyżyny jak u fryzjera czyt. sztukateria. Nic tam nie chce rosnąć bo to przy pięknej sosnie, ma już trochę, bo ja wiem ze 20 lat, i należy do sąsiadów, jest pól metra od odgrodzenia. Wysysa wszystko z pobliża. Problemu z nią nie mam bo ją lubię min. za szyszki ale i za igliwie pod hortki. Tylko nie wiem co posadzić żeby rosło. Swego czasu miałam tam hortensjowy żywopłot ale zdechł kolokwialnie mówiąc. Potem było hostowisko i też padło. Thuje tez miałam i nie rosły tylko dogorywały. Teraz stwierdziłam że stworzę rabatę w której ukryję studnie. Nie chce studni z daszkiem itp. to nie moje klimaty. Chcę ją sprytnie schować. Używam jej do podlewania ogrodu, pompa w środku. Generalnie to potrzebuję małego dojścia i tyle.
Bukszpan z turzycami albo kulki tujek ale nie wiem z czym bo żurawki tak nie chciały rosnąć. Przez większą cześć dnia jest tam cień.
Zaraz wkleję zdjęciówkę.
Jak ktoś ma pomysł to zapraszam.
Przepraszam za elaboraty ale tak to jest jak człowiek ma dużo myśli i próbuje je uporządkować.
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 17:02, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
a tak z myśli nieokiełznanych i błądzących to własnie policzyłam sobie ile mam hortensji. W części wypoczynkowej naliczyłam 23 szt.! Przecież tego w ogóle nie widać! Natomiast w przed ogródku mam 10 szt., ło matko ty moja. Nie wiem gdzie to upchałam ale mam
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 17:03, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Wymyśliłam też że chyba muszę stworzyć taki rzut planu nasadzeń. To jednak zostawię sobię na noc z pełnią bo na bank nie będę spała a tak to się nocka nie zmarnuje
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 20:58, 13 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Poprawka zapomnialam o 5 szt w rabacie z czosnkami.
Wymyśliłam jeszcze coś. Puszczę winobluszcz po siatce od bramy wjazdowej do konca ulicy. Zastanawiam sie czy winobluszcz też tak pędzi jak zwykly bluszcz...
____________________
Ogródek Niny
iwka 22:14, 13 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kobieto w dzisiejszym upale tyle wymyśliłaś, nieźle Ja dzisiaj nie myślę, i dlatego wypowiem się tylko na temat winobluszczu, rośnie jak szalony o wiele szybciej niż bluszcz hedera, tylko na zimę gubi liście. Jutro poszukam zdjęć porównawczych i dam Ci znać, to zobaczysz sobie. Mam go na prawie całym budynku gospodarczym
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies