Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Niny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Niny

sylwia_slomc... 13:22, 14 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Tak na gorąco, fajnie by wyglądało jak między stopniami byłby posadzony np karmnik ościsty, da radę, a stworzy zielone poduchy. A co do studni ja bym ją pomalowała w duże hostowe liście, nie wiem czy to miejsce jest w słońcu czy w cieniu, ale skoro duża sosna to obstawiam półcień, na pewno da radę miodunka, barwinek świetnie przykrywa dla kontrastu może być trzmielina, która wspina się przy betonowych elementach, gąszcz zrobi tojeść kropkowana, jasnota plamista. Widziałabym tam tawułki, ale trzeba by im lać dużo wody.
Drzwi na ścianie świetny pomysł. ciekawa jestem jak wyjdzie?
A z krzewów tyle, że ekspansywnych w suchym miejscu da radę forsycja.
Zależy jakiego efektu oczekujesz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gabisia 13:32, 14 cze 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Gardenarium napisał(a)
Ja katalpy nie polecam, nie lubię, ale jak podoba, to posadż kulistą odmianę 'Nana'


Ja też nie polecam, niedawno ją usuwałam.
U mnie na ulicy rośnie pięknie kulista robinia
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
rzulieta 13:35, 14 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
hm.. mi się strasznie robinia podoba ale jestem na nią uczulona. Jak wszystkie zaczynają kwitnąć pod koniec maja to jest kaplica ze mną Gabisiu
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 13:41, 14 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tak na gorąco, fajnie by wyglądało jak między stopniami byłby posadzony np karmnik ościsty, da radę, a stworzy zielone poduchy. A co do studni ja bym ją pomalowała w duże hostowe liście, nie wiem czy to miejsce jest w słońcu czy w cieniu, ale skoro duża sosna to obstawiam półcień, na pewno da radę miodunka, barwinek świetnie przykrywa dla kontrastu może być trzmielina, która wspina się przy betonowych elementach, gąszcz zrobi tojeść kropkowana, jasnota plamista. Widziałabym tam tawułki, ale trzeba by im lać dużo wody.
Drzwi na ścianie świetny pomysł. ciekawa jestem jak wyjdzie?
A z krzewów tyle, że ekspansywnych w suchym miejscu da radę forsycja.
Zależy jakiego efektu oczekujesz.

idę do Danusi zapytać czy mogę zrobić pomarańczowe drzwi z przecierką według jej pomysłu.
____________________
Ogródek Niny
bartek_luberda 13:43, 14 cze 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Ja mam 3 rok katalpę szczepioną odmiana nana W tamtym roku przed jesienią złapała lekkiego mączniaka Teraz jest śliczna tylko pózno wypuszcza liście Wieczorem wrzucę zdjęcia bo zaraz wyjeżdzam
____________________
Ogródeczek
rzulieta 13:49, 14 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
oki doki
____________________
Ogródek Niny
sylwia_slomc... 13:55, 14 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Jak dla mnie jeśli chcesz poduchy rozchodnika na stopniach to chyba tylko po bokach bo inaczej nie będzie stopni widać, karnik ościsty jest maleńki, ścieli się przy samej ziemi, ale mógłby być fajnym tłem dla rozchodnika. Zamiast karmnika może być rojnik, choć on woli mieć sucho.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
rzulieta 14:45, 14 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161

inspiracje pomarzańczowe do drzwi
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 18:55, 14 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Wlasnie robię pierwszy w życiu kompot z rabarbaru. Zawsze zjadałam surowy
____________________
Ogródek Niny
Tesska 21:12, 14 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Bardzo ładnie idzie przemiana podoba mi sie masz tyle zapału do pracy musze to koniecznie obserwowac)
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies