Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem w polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem w polu

Makao_J 22:54, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Miedzianem można pryskać dłużej, w kilku fazach. Zaczekaj aż wylezie.Miedzian jest raczej profilaktyczny- w ostrej fazie choroby stosuje się już (lub nie) ostrzejsza chemie w postaci oprysków typowo grzybobójczych, chemicznych mocno. Miedzian to cos w rodzaju mleczka z czosnkiem lub herbatki z malinami na przeziębienie, a ostra chemia w ogrodzie to antybiotyk, ma skutki uboczne dla środowiska.

Hehe fajne określenie miedzianu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Warmia 23:00, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
zabaewa napisał(a)
Do piwonii mogą być róże albo floksy albo rudbekia w kępie. Mogą być werbeny albo firletki kwieciste. Możesz wstawć jakieś pionowe strzeliste - np. mieczyki albo szałwię muszkatołową. Piwonie mają piękne kępy liści aż do jesieni - jesienią się przebarwiają na czerwono. Same w sobie są atrakcyjne aż do jesieni.


Ewciu, dziękuję za odzew. Muszę poszukać jakiś inspiracji i wszystko przemyśleć, bo mi tak jakoś na świeżo wpadło do głowy. Taki spontan.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
MirellaB 23:17, 06 lut 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Piwonie piękne są, szkoda, że tak krótko kwitną.

Powojników jakoś nie lubię.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Warmia 23:24, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
MirellaB napisał(a)
Piwonie piękne są, szkoda, że tak krótko kwitną.

Powojników jakoś nie lubię.


A dlaczego ich nie lubisz?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 23:58, 06 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Warmia napisał(a)
NIe mogłam im się oprzeć



Pozwolę sobie zacytować Ja mam w wazonach żółte z czerwonymi Wiosna w domu na całego
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Warmia 00:03, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)


Pozwolę sobie zacytować Ja mam w wazonach żółte z czerwonymi Wiosna w domu na całego


Czerwone kojarzą mi się z Dniem Kobiet
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 00:12, 07 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Dzień kobiet już niedaleko
Twój M obdarowuje Cię czerwonymi tulipanami ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 00:14, 07 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Warmia napisał(a)


Czerwone kojarzą mi się z Dniem Kobiet


Czyli z dniem dobroci dla zwierząt - jak mawiała moja babcia
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Makao_J 11:15, 07 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MirellaB napisał(a)
Piwonie piękne są, szkoda, że tak krótko kwitną.

Powojników jakoś nie lubię.

Ja też lubię piwonie. Nawet mama przywiozła mi ze wsi jedną kępkę ale zapomniałam ją wsadzić i nie wiem czy nie zmarnowałam. Mam nadzieję że pomimo spóźnionego wsadzenia w ziemię odżyje. Takie wiejskie są cudne, choć z tych nowych gatunków też by się coś znalazło.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 11:24, 07 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Poczytałam trochę o Waszych planach pryskaniem miedzianem. Mam nadzieję, że nie będziecie z nim przesadzać Miedzian jest związkiem chemicznym, a z chemią zawsze trzeba być ostrożnym. Poza tym miedzian ma negatywny wpływ na organizmy żyjące w glebie, zwłaszcza na dżdżownice. Pryskanie miedzianem (bo też używałam) nie zatrzymało u mnie kędzierzowatosci brzoskwini. Tego drzewka już nie mam. Miedzian działa kontaktowo. Więc jeśli pryskam na róże w marcu, a grzyb przypałęta się w czerwcu, to i tak nic nie pomoże, a stosowany latami szkodzi glebie. Poza tym w Unii dalej prowadzone są badania nad skutecznymi środkami biologicznymi nie zawierającymi miedzi. Unia Europejska chce całkowicie odejść albo jeszcze bardziej zminimalizować używanie środków zawierających miedź.

Tutaj można poczytać, ale po niemiecku
http://kupfer.jki.bund.de/
http://oekologischerlandbau.jki.bund.de/index.php?menuid=45
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies