Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 17:50, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
tredowata nie, po niemiecku czytalam Quo Vadis (kupilam mezowi). Ogolnie to mam za mao czasu na ksiazki ostatnio. Mecze od dwoch miesiecy fachowe ksiazki i juz by chciala przejsc do czegos przyjemniejszego.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:51, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
W średniowiecze się bawicie Jakiś specjalny powód ku temu jest, czy tak z nudów?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 17:53, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)
Właśnie fajnie, że się tu spotkałyśmy. Wy to chociaż blisko do siebie macie

Polskie książki kupuje, prasę już nie. Polskiego autora tylko po polsku czytam. Tłumaczenie to nie to samo. Jeśli lubicie Sapka - Sapkowskiego, to polecam Grzędowicza "Pan lodowego ogrodu". Jednak ostrzegam - to nie jest książka ogrodnicza



Ty tez juz teraz jestes ,,blisko,,Lubie porownywac ksiazki, wydanie w j, polskim i wydanie w j, niemiecckim.
Ja w dalszym ciagu zaczytuje sie ksiazka pt,, Chustka,,Joanny Salygi... Jest u mnie na tapecie po raz 10 chyba, pomimo duzych zawirowan wokol niej i jej meza...
____________________
Bawarka
Basilikum 17:55, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Ewo powod jest Taki, ze u nas co 4 lata jest festyn sredniowieczny i ja zawodowo musze w nim brac udzial. Przy okazji tez z klubu spotrowego idziemy w paradzie. Jakos tak zlapalam bakcyla. Szyje sama stroje dla mnie i meza i te dni kiedy jest festyn sa takie fajne czasami jedziemy tez na Jakis inny festyn. Pod koniec sierpnia wybieramy sie do Frontenhausen.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 17:56, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Basilikum napisał(a)
Kasiu zobaczymy co sie stanie z tymi, ktre sa w doniczkach jakby mi sie udalo je ukorzenic to wtedy zobacze co i gdzie. Ta ciemna mi sie bardzo podobala i jakby przezyla to by super bylo szkoda, ze jej fotki nie cyknelam. Jak Cie odwiedze to nna pewno cos skubne
A ja dzis w ten upal drewno na zime ukladalam uff a teraz maz goni na pole bo sobie wymyslil zniwa jak 50 lat temu. Skosil z sasiadem pole traktorem i teraz to zbize trzeba recznie zebrac. Jak wrocimy z Pl to bedziemy je mlocic taka stara mlockalnia (czy jak to sie nazywa). Jeszcze jeden sasiad mial przyjsc pokazac nam ja sie snopki robi. Krol Cwieczek by mial ubaw.


Nie tylko krol bo ja tez sie usmiechnelam czytajac to

Mam jeszcze sporo host do podzielenia sie, liliowcow, troche traw, moge oddac rh, skalniaki, patyczki roz
____________________
Bawarka
Kasiek 18:04, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)
W średniowiecze się bawicie Jakiś specjalny powód ku temu jest, czy tak z nudów?


Jestem molem ksiazkowym Obecnie czytam Zbrodnie i medycyne Grzegorza Gornego( kurcze znowu po raz kolejny), Autobiografie Charlesa Chaplina i Medycyne III Rzeszy i jej ofiar Ernsta Klee.W kolejce czeka Zlodziejka ksiazek ( film juz widzialam)
____________________
Bawarka
Kasiek 18:06, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ewa jakbys jakies roslinki chciala to tez sie odzywaj
____________________
Bawarka
Basilikum 18:13, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Moj maz ma takie pomysly, ze jak bys kiedys slyszala, ze Polka zamordowala meza to o mnie bedzie ale ja go tak kocham, ze to tylko w afekcie by oglo byc, jak by mnie zamroczylo. te jego pomysly tez kocham. Tylko dlaczego w najwiekszy upal.
Wstawie pozniej fotki.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 19:17, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Umordowalas juz ?
____________________
Bawarka
Basilikum 19:28, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
nie mam jak sasiedzi sie zlecieli. Cos mi sie wydaje ze z tego mlocenia to impreza bedzie na cala okolice. Jak ta stara mlockalnie z szopy wyciagnie to zleca sie wszyscy. Co chwile ktos autem przystaje.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies