Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Kasiek 17:38, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)
No właśnie nie jestem aż tak zadowolona, bo przebitki w supermarkecie na cenach są porządne, gazet to w ogóle się nie opłaca kupować. Dlatego rzadko tam chodzę. Jeśli już to wchodzę do sklepiku. Nie mają wszystkiego ale nie jadą aż tak z cenami w górę.



ja za prase ktora w Polsce kosztowala 2 zl, tutaj 6.50 € placilam. Teraz dostaje z ´´lekkim´´´( co 6 tygodni) opoznieniem ale po normalnych cenach.
____________________
Bawarka
Anda 17:39, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Kasiek, cieszę się, że mogłam pomóc Musimy sobie jakoś pomagać na tej obczyźnie. Szkoda, że nie znam tutaj jakichś polskich ogrodomaniaków. Nawet niemieckich nie znam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 17:40, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
e tam dlaczego mam Was gonic temat jak najbardziej dla mnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 17:42, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
No właśnie takie przebitki są w tym markecie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 17:42, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Iza jakbys chciala patyczki hortensji to moge sie podzielic, mam kilka odmian
____________________
Bawarka
Basilikum 17:42, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a ja wlasciwie to juz tylko biemieckie ksiazki czytam i niemiecka prase. Jak kupie ksiazke po niemiecku to przeczyta i moj maz i kolezanka jak polska to lezy na polce az ja komus wydam a zazwyczaj mi zal
W Pl kupuje tylko typowo olskie kiazki polskich autorow
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasiek 17:43, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)
Kasiek, cieszę się, że mogłam pomóc Musimy sobie jakoś pomagać na tej obczyźnie. Szkoda, że nie znam tutaj jakichś polskich ogrodomaniaków. Nawet niemieckich nie znam


Ja tez nie znam... hola hola! Juz znam, Was przeciez
____________________
Bawarka
Anda 17:48, 06 sie 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Właśnie fajnie, że się tu spotkałyśmy. Wy to chociaż blisko do siebie macie

Polskie książki kupuje, prasę już nie. Polskiego autora tylko po polsku czytam. Tłumaczenie to nie to samo. Jeśli lubicie Sapka - Sapkowskiego, to polecam Grzędowicza "Pan lodowego ogrodu". Jednak ostrzegam - to nie jest książka ogrodnicza

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 17:48, 06 sie 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Basilikum napisał(a)
a ja wlasciwie to juz tylko biemieckie ksiazki czytam i niemiecka prase. Jak kupie ksiazke po niemiecku to przeczyta i moj maz i kolezanka jak polska to lezy na polce az ja komus wydam a zazwyczaj mi zal
W Pl kupuje tylko typowo olskie kiazki polskich autorow


Ja kupuje sentymentalnie i ze wzgledu na corke, po to, aby kiedys i ona i jej dzieci mialy porzadna biblioteke. Niemieckie czytam codziennie, Polskie, to dla mnie ogromne swieto...
Czytalas Tredowata po niemiecku???
____________________
Bawarka
Basilikum 17:48, 06 sie 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kasiu zobaczymy co sie stanie z tymi, ktre sa w doniczkach jakby mi sie udalo je ukorzenic to wtedy zobacze co i gdzie. Ta ciemna mi sie bardzo podobala i jakby przezyla to by super bylo szkoda, ze jej fotki nie cyknelam. Jak Cie odwiedze to nna pewno cos skubne
A ja dzis w ten upal drewno na zime ukladalam uff a teraz maz goni na pole bo sobie wymyslil zniwa jak 50 lat temu. Skosil z sasiadem pole traktorem i teraz to zbize trzeba recznie zebrac. Jak wrocimy z Pl to bedziemy je mlocic taka stara mlockalnia (czy jak to sie nazywa). Jeszcze jeden sasiad mial przyjsc pokazac nam ja sie snopki robi. Krol Cwieczek by mial ubaw.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies