Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 21:40, 19 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Roma witaj u mnie wlasnie wypatrzylam u Ciebie miejsce na hostki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 21:41, 19 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Haha, popatrz-wyglada znajomo? Ja bylam w sobote w Pocking a ty? Ale ode mnie to kawal drogi. Zrobilam sobie z mezem wycieczke.



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:47, 19 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W outlecie bylas w Ingolstadt?Tez tam bylam, ale te mafie mnie ostraszaja

Ceny hortensji w Pocking byly super. Ja kupilam te mlode sadzonki. Tylko 2 bo i tak juz miejsca nie mam i nawet jedlismy to samo A potem zahaczylismy o Regensburg.Na kolacje u Thaja.
Zu ty w stroju bawarskim?Maz namawia mnie na Dirndl ale jestem twarda
____________________
Zapraszam na kawe
Basilikum 22:03, 19 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu jak moglas byc w ogrodzie w Pocking i mnie nie odwiedzic. Mieszkam stamtad 35 km

Do outletu w Ingolstadt nie jezdze za czesto, rzeczywiscie mafijnie tam troche i te panie w czarnych sukienkach
ale udalo mi sie super buty kupic w super cenie Dzis wlasnie wyprobowalam kuszulke spotrowa stamtad i super jest
Tak specjalnie tam na zakup mi za daleko ale przy okazji mozna wpasc. Chociaz jak nastepnym razem w tych okolicach bede to zwiedze Ingolstadt, ponoc starowka ladna jest i fajne wycieczki z przewodnikiem.

A stroje bawarskie uwielbiam. Mam 2 Dirndl i takie cus jak na obrazku i bluzki i koszulki poluje wlasnie na Dirndl nr3
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaBawaria 22:19, 19 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
hehe, o nie Wczesniej mieszkalam w Essen i jakos jestem przyzwyczajona do innych ubran. Choc nie powiem, kusi mnie, kusi. Ale my nie gustujemy w piwiarskich festynach. Nie wiem kiedy bym to miala nosic
My dosyc czesto jestesmy w Regensburgu. Moj maz bardzo czesto w twoich okolicach bo to jego rejon pracy. Nie wiedzialam, ze tam mieszkasz zazdroszcze. Szukam teraz czegos na weekend w okolicach Salzburga. Moze przypadkiem znasz mily hotel?

A swoja droga- to co opowiadal przewodnik ,to juz wszystko wiedzialam. Nawet szepnelam na ucho mezowi, ze nastepnym razem sama sie zatrudnie na przewodnika.

A ten ogrod widzialas?Ulice dalej, w miejscu naszego parkowania.
____________________
Zapraszam na kawe
hanka_andrus 22:28, 19 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Obie Panie na ładnych wycieczkach, i wymiana wrażeń! Miłe!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
KasiaBawaria 22:34, 19 lip 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
waldek727 napisał(a)

Byłem parę razy w Bawarii, gościłem również w Szwajcarii. W tych przepięknych zakątkach świata ludzie mają całkiem inną mentalność i inne spojrzenie na życie. Tam nikt nie robi ogrodu ,,pod publiczkę". Ogród ma być przede wszystkim zdrowy dla jego użytkowników i przyjazny dla środowiska. Jedynie w czym się prześcigają, to kto ma więcej kompostu, kto ten kompost ma treściwszy i bogatszy w minerały i mikroorganizmy.
A i jeszcze, kto ma więcej pelargonii na balkonie.
W pojemnikach na odpady pochodzące z gospodarstwa nie uświadczy się nawet ogryzka od jabłka. Wszystko posortowane i poukładane tak, żeby nie było wstydu przed sąsiadami.
Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie zmiany wprowadzone przez Parlament Unii Europejskiej w zakresie stosowania środków chemicznych, zbliżą nas do gospodarności narodów zamieszkujących tamtejsze ziemie dla dobra naszego zdrowia oraz kondycji naszych ogrodów.
Pozdrawiam Izo.


No patrz a u mnie zaden z sasiadow nie robi kompostu, tylko ja bo smierdzi, bo za duzo pracy i wogole po co I wlasnie przod domu jest pod publiczke Ja sie wylamalam
____________________
Zapraszam na kawe
Basilikum 14:18, 20 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Kasiu ja tez na piwne festyny raczej nie chodze, z raz w roku tak srednio. My ubieram sie tak do kosciola i na spacer w niedziele. No wlasnie w ta niedziele tak bylismy w hortensjowym ogrodzie.

Ogrodu nie widzialem tego konkretnego ale dookola byly nawet ladne ogrody. Nawet za plotem u sasiadow bylo ladnie.
rzobilam sasiedzkim ogrodom tylko 3 fotki, bo moja kolezanke zaiteresowalo to drzewo

a mnie jezyny

i taka ozdoba przed domem jakims
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 14:20, 20 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
No i w tym co napisalam Waldkowi masz racje. U mnie kompost wprawdzie wiekszosc robi ale nie wszyscy. W miescie ludzie miejsca nie Maja albo wola na cos innego poswiecic. A Kompost mozna kupic i to za dosc male pieniadze.
No i pod publiczke to chyba kazdy robi ja tez w jakims stopniu (wiekszosci orodu nie widac od drogi)
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 18:03, 20 lip 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
a ja nie mam nawet kiedy z aparatem pobiegac po ogrodzie. Tyle sie nadzialo ostatnio. Widze jakies nowosci, ktore sie pchaja w obiektyw ale obiektyw schowany. Wczoraj wieczorem go dopadlam ale swiatlo juz bylo za gora i rzeka
efekty takie


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies