Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

April 14:00, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
sarenka napisał(a)
A propos czyśćca to mam u siebie wełnisty i muszę mu znaleźć dobre miejsce bo rosnie cały czas w miejscu tymczasowym


Red baron też mam. Pasowałby?


Annabelle rosną właśnie na słońcu u mnie, będę je przesadzać, a w ich miejsce waham się co posadzić, chyba będą derenie IH


Wełnisty pewnie że pasuje. Zobacz go kwitnącego na drugiem mojej fotce.
IH jest wrażliwy na przesuszenie.
Red barony też miałam ale stały się zbyt agresywne i teraz przesadzam w duże donice. Ja uwielbiam połączenie fioletu z bordo, ale to ty musisz decydować i z tego co oglądasz wybrać to, przy czym zapika serce.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 14:15, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)


Jak lubisz niebieski to super zadarniaczem jest przetacznik siwy, kwitnący na niebiesko. Zdjęcie jest bardziej fioletowe.



Na drugim zdjęciu wyżej są właśnie hortensje


Zobacz jak wygląda czyściec Humello w pierwszym roku od wsadzenia.
Sorry za jakość zdjęć ale robione telefonem



Super te rośliny! Narazie wezmę pod uwagę ten czyściec Hummelo, a ten drugi zapisze i zdjecie i nazwę
Dziękuję za zdjęcia
____________________
Magda W samym sloncu
April 14:18, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Jeżeli będziesz chciała tego przetacznika siwego to mogę ci dać niemal nieograniczoną ilość, bo bardzo ładnie się rozrasta. Ja mam kilkunastometrową wstęgę z jednej sadzonki, którą też kiedyś dostałam.
Humello dopiero kupiłam, też będę próbowała rozmnażać. Ciekawe jak to zniesie
Kupowałam go w ZP w Skubiance.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 14:19, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ten wełnisty u mnie to mały rośnie, może w cieniu za bardzo jest i dlatego.

Serce mi pika do ciemnych odcieni różu, niebieskości ....


Mam u siebie z czerwonych roślin Red baron ( i zastanawiam się jak go na rabacie ujarzmić) czy może przesadzić jak ty w donice, ale z czym je skomponować? Mam też żurawki i chyba nic więcej. Kupiłam nasiona takiej wiśniowej rudbeki,ale nazwa mi uleciała
____________________
Magda W samym sloncu
April 14:23, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Widziałam gdzieś zdjęcie Humello z red baronem a obok przywrotnik. CUDO, będę u siebie próbować zrobić wiosną na nowej rabacie.
Tą rudbekię Cherry brandy też nabyłam. Ale bardzo słaba jestem w wysiewach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
kawa8002 14:29, 21 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
sarenka napisał(a)
Ten wełnisty u mnie to mały rośnie, może w cieniu za bardzo jest i dlatego.

Serce mi pika do ciemnych odcieni różu, niebieskości ....


Mam u siebie z czerwonych roślin Red baron ( i zastanawiam się jak go na rabacie ujarzmić) czy może przesadzić jak ty w donice, ale z czym je skomponować? Mam też żurawki i chyba nic więcej. Kupiłam nasiona takiej wiśniowej rudbeki,ale nazwa mi uleciała



Dużo red barona ma Wiola z gród Wioli". Ma/miała go z jeżówkami, dereniem IH, liatrami.
czyściec widzialam u Kokoszki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2592
____________________
Kasia między polem a lasem
sarenka 14:44, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kawa8002 napisał(a)



Dużo red barona ma Wiola z gród Wioli". Ma/miała go z jeżówkami, dereniem IH, liatrami.
czyściec widzialam u Kokoszki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=2592
Wiem wiem, u Wioli mi się spodobał i dlatego mam go u siebie. Podoba mi się też u niej rabata z dereniami i chyba je też posadzę zamiast Annabelle,które palą się na słońcu.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:57, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)
Widziałam gdzieś zdjęcie Humello z red baronem a obok przywrotnik. CUDO, będę u siebie próbować zrobić wiosną na nowej rabacie.
Tą rudbekię Cherry brandy też nabyłam. Ale bardzo słaba jestem w wysiewach.


Mam tak,że podobają mi się rośliny, ale nigdy nie wiem czy ich połączenie jest trafione w sedno czy jak kula w płot
Mam Red baron, czyściec,podoba mi się ten Hummelo bardzo. To jak to można razem jakoś zestawić żeby pasowało, żeby współgrały że sobą to ja poproszę w jakich ilościach,jakie ustawienie roślin by pasowało. Dorzucić można byłoby tam jeszcze?
Gdybym to ja miała sama nasadzenia planować to mogłoby to bycc niezbyt ciekawa kompozycja
____________________
Magda W samym sloncu
anka_ 19:07, 21 lut 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
April napisał(a)



Piekny ten Humello. Na jakim stanowisku u ciebie rosnie?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
April 19:26, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Słońce ma od 10 do 14. Ja jestem zachwycona tym czyśćcem.Polecam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies